Profesjonalny doradca kredytowy i jego charakterystyka

Profesjonalny doradca kredytowy i sprzedawca funduszy Amundi TFI
fot. materiały reklamowe

Wbrew pozorom profesjonalny doradca kredytowy nie jest tylko pośrednikiem, któremu zależy na prowizji. Ekspert należycie podchodzący do swoich obowiązków działa dla dobra klientów, pomagając im dobrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do ich potrzeb. Jednak to nie wszystkie cechy, jakimi powinien odznaczać się spec od kredytów.

Materiał zewnętrzny

Kredyty bankowe są podstawowym sposobem finansowania większości przedsięwzięć. Dotyczy to zarówno projektów prywatnych, jak i firmowych. Za pieniądze z kredytów buduje się domy, kończy studia i zakłada firmy.

Specjaliści są w tym przypadku zgodni, że kredyt jest rozwiązaniem bezpiecznym, o ile podejdzie się do niego odpowiedzialnie. Czyli jak?

Z odpowiednim zasobem wiedzy i doświadczenia. A takowymi jest w stanie wykazać się profesjonalny doradca kredytowy. Jak znaleźć najlepszego?

Jak działa profesjonalny doradca kredytowy i w czym pomaga?

Profesjonalny ekspert finansowy to ktoś, kto pomaga znaleźć najlepszą na rynku, dostosowaną do potrzeb i najbezpieczniejszą ofertę kredytową. W zakres jego pracy często wchodzi również pomoc klientom w uzyskaniu finansowania. To wiąże się z wypełnianiem dokumentów i pośredniczeniu w kontaktach z bankiem.

Doradca kredytowy
Fot. materiały reklamowe

Profesjonalni eksperci kredytowi współpracują z wieloma bankami jednocześnie. Dlatego mają bardzo szeroką wiedzę na temat produktów dostępnych na rynku. A te mogą się znacząco różnić pod względem kosztów, zakresu ochrony klienta, warunków spłaty i tego, do kogo są skierowane.

Profesjonalny doradca kredytowy pomaga swoim klientom znaleźć i wybrać ofertę skierowaną właśnie do nich. Taką, która przyniesie im najwięcej pożytku.

Oprócz tego może pomóc w kwestiach formalnych. Uzyskanie kredytu wiąże się z koniecznością przebrnięcia przez formalności, które dla przeciętnej osoby mogą być po prostu trudne i niezrozumiałe. Skorzystanie z pomocy doradcy jest tu często nieocenione.

Więcej informacji na temat pomocy w wyborze taniego kredytu i związanych z tym formalności można znaleźć na stronie doradcy kredytowego Solemo Finanse z Krakowa.

Cechy dobrego eksperta kredytowego

Najważniejszą cechą, którą odznacza się profesjonalny ekspert kredytowy, jest wiedza i świetna znajomość rynku. Mnogość produktów bankowych dostępnych w bankach i ich ciągłe zmiany potrafią przyprawić o zawrót głowy. Aby zachować jak najlepsze rozeznanie w ofercie, trzeba swoją wiedzę nieustannie aktualizować.

doradca kredytowy
fot. freeimages.com

Wiedza najlepszych ekspertów kredytowych nie obejmuje tylko ofert dla klientów indywidualnych. Ich klientami są często przedsiębiorcy.

Oczywiście ekspert finansowy nie jest tożsamy z doradcą biznesowym czy prawnym. Jednak dobranie właściwego rozwiązania do potrzeb przedsiębiorcy wymaga też pewnej wiedzy w tych dziedzinach.

Dobry ekspert kredytowy musi mieć odpowiednie podejście do klientów. Choć w tym zawodzie zarabia się na prowizjach, to jest to zupełnie coś innego niż tylko pośrednictwo kredytowe.

Ekspert finansowy musi przede wszystkim mieć na uwadze dobro klientów. W jego długofalowym interesie leży, by polecić takie produkty, na których to klienci skorzystają najbardziej.

W pracy doradcy od kredytów liczą się również umiejętności komunikacyjne i zdolność do wytłumaczenia w prosty sposób wszelkich zawiłości związanych z rynkiem kredytowym.

Najlepszych doradców cechuje transparentność. Klienci muszą wiedzieć, jakie korzyści czerpie ekspert z polecania konkretnych produktów.

Od strony formalnej profesjonalny doradca kredytowy musi mieć uprawnienia do wykonywania zawodu. Chodzi o wpis do prowadzonego przez UKNF Rejestru Pośredników Kredytowych.

Liczy się również dostępność. Ekspert swoje usługi powinien świadczyć również zdalnie.

Komu pomoc doradcy kredytowego się opłaci?

Przede wszystkim są to osoby bez wystarczającej wiedzy o rynku kredytowym. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy zaciągają kredyt pierwszy raz.

Praca księgowej wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa

Dlaczego to takie ważne? Niemal zawsze można znaleźć naprawdę dobre oferty. Jednak nie brakuje też kredytów na znacznie gorszych warunkach. Ich odróżnienie nie jest wcale takie łatwe. Wiedza i rozeznanie eksperta są w tym przypadku dużym plusem. Jeśli chodzi o doradztwo finansowe, Kraków oferuje w tym zakresie wiele możliwości.

Skorzystać z usług zaufanego eksperta kredytowego powinni również przedsiębiorcy planujący zaciągnąć kredyt firmowy na duże kwoty. Dlaczego? Ze względu na ograniczenie ryzyka, które w biznesie jest wszechobecne.

Częstym motywem korzystania z usług ekspertów jest również brak czasu. Nawet osobom z dużą wiedzą w dziedzinie bankowości może opłacać się powierzenie specjaliście znalezienia najkorzystniejszej oferty.


Solemo Finanse

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.