Przelewy na telefon w Nest Banku

Przelewy na telefon w Nest Banku

Od poniedziałku 21 sierpnia można wysyłać i odbierać przelewy na telefon w Nest Banku. Tym samym grupa instytucji udostępniających usługę błyskawicznego przesyłania pieniędzy bez znajomości numeru konta odbiorcy powiększyła się do 16, nie licząc lokalnych banków spółdzielczych.

Na tę wiadomość czekała nie tylko grupa stałych klientów jednego z najmniejszych banków na rynku, ale też osób, które z jego usług korzystają okazjonalnie. Otóż od poniedziałku 21 sierpnia można zlecać i odbierać przelewy na telefon w Nest Banku. Przypomnijmy, że jednym z jego wyróżników jest dobra oferta depozytowa.

(Prawie) wszystkie banki z przelewami na numer telefonu

Tym samym organizacja zarządzana przez Piotra Kowynię spełniła jedną ze swoich dawno złożonych obietnic.

Aplikacja mobilna umożliwia wysyłanie pieniędzy
fot. pixabay.com

Przelew na telefon Blik jest jedną z usług, na które nasi klienci czekali najbardziej – mówi Łukasz Gajewski, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej. – Dzięki niej mogą natychmiastowo i bezpieczne przesyłać pieniądze. W dodatku zawsze jest ona w zasięgu ręki – dodaje.

Nest Bank jest 16. instytucją komercyjną o zasięgu ogólnokrajowym, która udostępnia klientom detalicznym przelewy na telefon bez znajomości numeru konta odbiorcy. Obecnie usługi tej nie mają tylko niszowe: Toyota Bank, VW Bank i Plus Bank.

Wdrożyła ją za to część banków spółdzielczych ze zrzeszeń BPS oraz SGB i niektóre spółdzielnie niezależne. Chodzi o: BSR Kraków i BS Brodnica. Tu dostępna jest tabela dostępności.

Jak nadawać i odbierać przelewy na telefon w Nest Banku

W przeciwieństwie do tradycyjnych transferów ekspresowych za przelewy na telefon w Nest Banku, które również realizowane są w trybie 24/7, nie trzeba dodatkowo płacić. Jednak mają one ograniczenia kwotowe.

Jednorazowo można tak przesłać maksymalnie 1000 zł. Natomiast w ciągu doby można wykonać do 20 przelewów P2P na łącznie nie więcej niż 5000 zł. Bank nie pozwala na podniesienie tych limitów.

bankowość elektroniczna Nest Banku

By z nich korzystać, należy zainstalować aplikację banku i zarejestrować w niej swój numer telefonu (wcześniej akceptując oświadczenia). Procedura jest bardzo intuicyjna i przebiega błyskawicznie. Następnie trzeba:

  1. Wybrać w aplikacji usługę Blik → Przelew na telefon Blik
  2. Wskazać odbiorcę i określić kwotę
  3. Autoryzować przelew, np. kodem PIN używanym do logowania.

Rejestracja wystarczy też do tego, by móc odbierać takie szybkie transfery.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.