Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku już „tylko” na 7,5%

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank, czyli następca Getin Banku

W najnowszej promocji Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku daje zarobić o 0,5 pkt proc. mniej niż dotychczas. Organizacja kierowana przez Adama Marciniaka jest kolejną, która w ostatnim czasie zdecydowała się na redukcję oprocentowania depozytów w oczekiwaniu na obniżkę ceny pieniądza. Mimo to stawka 7,5 proc. jest atrakcyjna.

Coraz większe oczekiwania na obniżki stóp procentowych w Polsce wywołują konsekwencje rynkowe. Po pierwsze, spada WIBOR. Po drugie, banki redukują promocyjne oprocentowanie depozytów bieżących i terminowych.

Najświeższy przykład to VeloBank. W ostatnim czasie zrobiły tak m.in. PKO BP, Bank Pekao, Bank Millennium czy Nest Bank.

Rachunek oszczędnościowy w VeloBanku bez ROR-u

Od soboty 9 września Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku w promocji na nowe środki nr 9/2023 daje zarobić 7,5 proc. w skali roku. Jeszcze w lipcu było to 8 proc. Kilka dni wcześniej organizacja kierowana przez Adama Marciniaka taki sam ruch wykonała w stosunku do lokat.

W szczycie, czyli u progu wiosny, płaciła nawet 8,2 proc. Oczywiście jej oferta pozostaje bardzo konkurencyjna. Tylko kilka instytucji proponuje większe odsetki [sprawdź najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe].

Aplikacja mobilna i Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku

Ponadto, by otworzyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku, nie trzeba wiązać się z nim umową o ROR. Z tym że wtedy przysługuje nam tylko jeden darmowy przelew wychodzący w miesiącu. Za każdy kolejny płaci się 9 zł. Natomiast wszystkie transfery na konto osobiste są bezpłatne.

Dodatkową zachętą do otwarcia ROR-u jest wypłacany przez pół roku money-back. Od każdej transakcji kartą, Blikiem i telefonem VeloBank oddaje 10 proc., ale nie więcej niż 100 zł miesięcznie. Łącznie można więc zyskać do 600 zł. Sprawdź szczegóły programu premiowego.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku w szczegółach

Podwyższone oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowe VeloBanku jest naliczane przez trzy miesiące (92 dni) i obejmuje kwoty do 300 tys. zł, które są nadwyżką w stosunku do salda z 6 września. To wyliczane jest z uwzględnieniem stanu lokat, rachunków oszczędnościowych (w tym konta IKE) i technicznych.

Drugim wymogiem jest wyrażenie zgód marketingowych. Akcja, która dotyczy tylko rachunków indywidualnych (na rzecz jednej osoby), trwa do 24 września.

Warto dodać, że nowe środki w przedziale 300-400 tys. zł pracują w tempie 6 proc. Natomiast standardowe oprocentowanie w zależności od salda wynosi 1,5-6 proc.

»Otwórz konto oszczędnościowe bez ROR w VeloBanku na 7,5% z lokatą na 7%«


Maciej Kusznierewicz

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w sierpniu 2023 - Obiektywne Finanse
  2. Dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe bez ROR-u - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.