Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku na 8,2%

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank, czyli następca Getin Banku

Wpłacając nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku, można zarobić 8,2 proc. To druga co do wysokości stawka na rynku. Do tego nie trzeba już otwierać darmowego ROR-u, ale ze względu na 10-proc. zwrot za zakupy warto się nad tym zastanowić.

Choć widać pierwsze oznaki kresu podwyżek oprocentowania depozytów (zobacz tu i tu), niektóre banki wciąż poprawiają ofertę. Przykładem jest VeloBank, czyli nowe wcielenie poddanego przymusowej restrukturyzacji Getin Banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku w szczegółach

W ramach promocji nr 2/2023 uruchomionej 6 lutego Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku daje zarobić już 8,2 proc. w skali roku. Dotąd było to 8 proc. Obecnie więcej płaci tylko w Nest Bank [sprawdź najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w lutym 2023].

Ponadto organizacja kierowana przez Adama Marciniaka nie wymaga już od klientów otwierania konta osobistego. By więc otrzymywać atrakcyjne odsetki, wystarczy:

 • wpłacić nowe środki (nadwyżkę względem stanu z 1 lutego) oraz
 • wyrazić i utrzymać zgody marketingowe.

Podwyższone oprocentowanie naliczane jest przez trzy miesiące (92 dni) i dotyczy kwot do 400 tys. zł. Promocja dostępna jest do 9 marca.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku na 8,2%

Kapitalizacja odbywa się co miesiąc. Standardowa stawka wynosi 1,5-6 proc. w zależności od salda (dla rachunków otwartych od 6 lutego) lub 0,05 proc. (dla rachunków otwartych do 5 lutego).

Zgodnie z regulaminem VeloBank przy wyliczaniu nowych środków bierze pod uwagę stan: kont oszczędnościowych (w tym IKE), lokat i rachunków technicznych.

Mając Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku, można raz w miesiącu bezpłatnie wypłacić z niego pieniądze na rachunek zewnętrzny. Za każdy następny przelew płaci się 9 zł. Natomiast w przypadku rachunków otwartych od 6 lutego wszystkie transfery na własny ROR w VeloBanku są zwolnione z opłat.

Można też obejść ograniczenie liczby darmowych przelewów zewnętrznych. W tym celu należy założyć dowolną lokatę w VeloBanku i zasilić ją środkami z rachunku oszczędnościowego, a następnie zerwać depozyt. Taki transfer jest zwolniony z opłat.

Zamieszanie z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym VeloBanku

[Edytowany 7 lutego] Wygląda na to, że VeloBank zaliczył pierwszą wizerunkową wpadkę. Po kilku godzinach oferta zniknęła z jego strony. Dziś pojawiła się już ze stawką 8 proc. Jednak pozostałe parametry, w tym brak wymogu ROR-u i nielimitowane przelewy wewnętrzne, pozostały.

Klienci, którzy skorzystali z oferty promocyjnej Elastycznego Konta Oszczędnościowego 6 lutego br., będą mieli naliczane odsetki zgodnie z warunkami zawartej umowy — informuje Artur Newecki, rzecznik VeloBanku.

»otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku na 8%«

Darmowy ROR w VeloBanku ze zwrotem za transakcje kartą

Jeśli mamy więcej niż 400 tys. zł, resztę możemy wpłacić na 8 proc. lokaty VeloBanku. Depozyty trwają dwa-trzy miesiące. Na każdym ulokujemy do 150 tys. zł. Regulamin zezwala na założenie trzech lokat w danym wariancie czasowym, co przekłada się na limit wpłat w wysokości 600 tys. zł.

Podobnie jak w przypadku Elastycznego Konta Oszczędnościowego, nie trzeba otwierać ROR-u. Jednak warto się nad tym zastanowić. Dlaczego?

VeloKonto w VeloBanku z money-backiem 10%

Ze względu na wypłacany przez pół roku money-back od transakcji kartą. Premia wynosi 10 proc. od każdej płatności i nie więcej niż 60 zł miesięcznie. W sumie do zyskania jest nawet 600 zł [tu szczegóły].

Nie poniesiemy kosztów utrzymania VeloKonta, jeśli w miesiącu wykonamy kartą lub/i Blikiem przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty. Wówczas zyskamy też darmowy dostęp do obcych bankomatów (w standardzie bez prowizji można pobierać gotówkę jedynie w maszynach Planet Cash).

»chcę VeloKonto z money-backiem 10%«


Maciej Kusznierewicz

3 Komentarze

 1. Nielimitowane przelewy na ROR w Velo tylko dla nowo otwartych EKO, na starych nadal tylko pierwszy przelew

  Nowa tabela opłat
  Nowa tabela oprocentowania od wczoraj

  Konto Oszczednociowe:
  0 zł za pierwsza operacje (przelew lub wypłata) w miesiacu kalendarzowym;
  9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiacu kalendarzowym

  0 zł za przelewy na Lokaty w Banku oraz za przelewy wewntrzne przez Bankowość Internetow i Mobiln z Konta VeloSkarbonka oraz z Elastycznego Konta Oszczędnościowego (otwartego od 6 lutego 2023 r.)

 2. Dokonałam zamiany przy pomocy infolinii dotychczasowego EKO na tzw.nowe EKO ,dostałam na mailea załączniki , w których jest zapis , że wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne. Zamiany dokonałam po 6.02.23

2 Trackbacks / Pingbacks

 1. Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w lutym 2023 - Obiektywne Finanse
 2. Dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe bez ROR-u - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.