Niższe oprocentowanie konta oszczędnościowego Santander Consumer Banku

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku

W rozpoczynającej się 25 stycznia promocji oprocentowanie konta oszczędnościowego Santander Consumer Banku będzie niższe prawie o 1/10. Mniej zarobią zarówno obecni, jak i nowi klienci. Mimo to rachunek utrzyma się wśród najlepszych.

Santander Consumer Bank to jedna z nielicznych instytucji, która proponuje atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe i zarazem nie wymaga otwierania ROR-u. Do tego nie limituje darmowych przelewów wychodzących w miesiącu.

Do dziś (24 stycznia) rachunek dawał zarobić nawet 6 proc. w skali roku. Dzięki temu plasował się w ścisłej rynkowej czołówce [zobacz ranking kont oszczędnościowych].

Promocja rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Banku od 25 stycznia

Jednak jutro (25 stycznia) rozpocznie się nowa promocja. W jej ramach oprocentowanie konta oszczędnościowego Santander Consumer Banku spadnie.

Niższe oprocentowanie konta oszczędnościowego Banku Pekao
fot. freeimages.com

Dotyczy to zarówno obecnych, jak i nowych klientów. Przy czym zmienią się daty, wedle których organizacja kierowana przez Przemysława Kończala dzieli klientów na obecnych i nowych. Będzie to 13 listopada 22 stycznia.

Dla osób, które otworzyły rachunek do tego dnia, oprocentowanie konta oszczędnościowego Santander Consumer Banku zmniejszy się z 6 do 5 proc. Konsumenci, którzy zawarli umowę od 23 stycznia, zarobią 5,5 proc.

W obu przypadkach stawka dotyczy kwot do 50 tys. zł. Nadwyżka do 200 tys. zł będzie pracować w tempie 4,8 proc. (dotychczas – 5,2 proc.). Od jeszcze większych kwot Santander Consumer Bank naliczy odsetki w wysokości 4,5 proc. (dotąd – 5 proc.).

Nowa promocja będzie obowiązywać do 24 stycznia 2024.

Regulamin oraz nowa tabela oprocentowania będą widoczne na stronie internetowej banku dziś od północy – informuje Magdalena Grzelak, rzeczniczka prasowa instytucji specjalizującej się w kredytach konsumenckich.

Dodajmy, że na lokatach Santander Bank płaci maksymalnie 5 proc.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego Santander Consumer Banku od 25 stycznia

Saldo na rachunkuOprocentowanie promocyjne
(starzy klienci)
Oprocentowanie promocyjne podwyższone
(nowi klienci)
Do 50.000 zł5%5,50%
Nadwyżka ponad 50.000-200.000 zł4,80%4,80%
Nadwyżka ponad 200.000 zł4,50%4,50%
Źródło: bank.

Jak banki tną oprocentowanie depozytów

Santander Consumer Bank jest kolejną organizacją z rynkowej czołówki, która w ostatnim czasie zredukowała oprocentowanie rachunku oszczędnościowego.

Średnie oprocentowanie lokat od listopada 2021 do listopada 2023
Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl || Dane: NBP

Niedawno zrobiły tak PKO BP (z 6,5 do 5,75 proc.), Bank Pekao i Bank Millennium (oba z 7 do 6,5 proc.). Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. ING Bank Śląski oraz Alior Bank. Za to ruch w drugim kierunku wykonał Nest Bank (z 6,9 do 7,1 proc.).

Spadek stawek to konsekwencja obniżek stóp procentowych przez RPP. We wrześniu i październiku obniżyła ona koszt kapitału łącznie o 100 pb – do 5,75 proc.

Oczywiście wcześniej banki również korygowały stawki w dół. Cięcia objęły zarówno oferty standardowe, jak i specjalne. Trend ten trwa od początku bieżącego roku.

»Otwieram rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.