Konto oszczędnościowe Banku Pekao też w dół

Bank Pekao od lat tworzy najcenniejsze polskie marki finansowe

W najnowszej promocji konto oszczędnościowe Banku Pekao daje zarobić 6,5 proc., czyli o 0,5 pkt proc. mniej niż dotychczas. Jednak nadal można założyć tam lokatę w złotówkach na 7 proc. oraz lokaty walutowe na 3 proc. Do tego zyskuje się 200 zł za otwarcie ROR-u.

Spadek oprocentowania depozytów postępuje. W związku z niższymi stopami procentowymi i spodziewanymi dalszymi ich obniżkami banki tną stawki podstawowe (np. Bank Millennium) i promocyjne (np. PKO BP). Najświeższy przykład to Bank Pekao, czyli numer dwa na rynku.

Konto oszczędnościowe Banku Pekao na 6,5%

W rozpoczętej 3 listopada i trwającej do 8 stycznia promocji konto oszczędnościowe Banku Pekao daje zarobić 6,5 proc. w skali roku. To o 0,5 pkt mniej niż dotychczas. Jeszcze pół roku temu stawka specjalna wynosiła 8 proc.

Konto oszczędnościowe Banku Pekao na 6,5%

Tak jak do tej pory wyższe oprocentowanie przysługuje nowym klientom i obecnym, o ile między 1 kwietnia a 31 października ich średnie miesięczne saldo na wszystkich rachunkach nie przekraczało 2 tys. zł.

Promocyjne odsetki naliczane są przez pięć miesięcy (152 dni) od otwarcia rachunku i obejmują kwoty do 100 tys. zł. Później obowiązuje stawka podstawowa, czyli 2 proc.

Konto osobiste z premią 200 zł

Konto oszczędnościowe w Banku Pekao można otworzyć wyłącznie z ROR-em. Może to być np. Konto Przekorzystne.

Za jego założenie zyskuje się premię 200 zł. Wystarczy w każdym z trzech kolejnych miesięcy pięciokrotnie zapłacić kartą do rachunku. Kwota transakcji nie ma znaczenia.

Lokata PeoPay w aplikacji Banku Pekao

Umowę zawiera się całkowicie online:

  • w aplikacji na smartfonie albo
  • z użyciem e-dowodu, czyli dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

Konto osobiste jest darmowe w utrzymaniu pod warunkiem comiesięcznego wpływu min. 1000 zł i wykonania kartą Mastercard Debit Gold FX albo Visa Debit Gold pięciu płatności bezgotówkowych dowolnej wartości. W przeciwnym razie organizacja z żubrem w logo naliczy 9 zł za obsługę plastiku, który daje darmowy dostęp do obcych bankomatów.

Warto dodać, że wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego na własny ROR w Banku Pekao są wolne od opłat, o ile wykonuje się je w bankowości mobilnej, czyli aplikacji PeoPay. Natomiast za każdy transfer zlecany w systemie Pekao24 płaci się 7 zł.

[Aktualizacja 15 stycznia 2024] W kolejnej promocji Bank Pekao podniósł oprocentowanie konta oszczędnościowego do 7 proc.

Lokata w PLN na 7% i lokaty walutowe na 3% w Banku Pekao

Konto oszczędnościowe Banku Pekao to niejedyny produkt depozytowy w tej instytucji godny uwagi. Nadal dostępna jest kwartalna Lokata z Żubrem na 7 proc. z limitem wpłat 50 tys. zł.

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

Do jej założenia niezbędne jest:

  1. Wyrażenie zgód marketingowych
    W aplikacji można to zrobić, przechodząc ścieżkę: Profil >> Ustawienia >> Zgody i oświadczenia
  2. Wypełnienie kwestionariusza preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności
    By go odnaleźć, w serwisie Pekao24 należy wybrać: Profil indywidualny >> Ustawienia >> Inwestycje >> Kwestionariusz inwestycyjny

Możliwość założenia lokaty pojawi się w ciągu pięciu dni roboczych od spełnienia warunków.

Tym, którzy mają oszczędności w dewizach, polecamy najlepszą lokatę w USD i najlepszą lokatę w EUR. Obie w wariancie 12-miesięcznym dają zarobić 3 proc. To najwyższa stawka na rynku.

»Otwieram ROR w Banku Pekao z premią 200 zł, kontem oszczędnościowym na 6,5% i lokatą na 7%«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.