Konto oszczędnościowe Pekao z żubrem rośnie do 7%

Bank Pekao od lat tworzy najcenniejsze polskie marki finansowe

Otwierając konto oszczędnościowe Pekao z żubrem, można zarobić 7 proc. w skali roku, czyli o 0,5 więcej niż dotąd. To niemal najwyższa stawka na rynku. Bank dorzuca do tego premię 200 zł za obowiązkowy ROR.

Średnie oprocentowanie depozytów spada nieprzerwanie od początku minionego roku. W jednych bankach proces ten postępuje szybciej, w drugich – wolniej.

Do drugiej grupy zalicza się Bank Pekao, który właśnie podniósł promocyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego.

Promocyjne konto oszczędnościowe Pekao z żubrem w szczegółach

Teraz konto oszczędnościowe Pekao z żubrem daje zarobić 7 proc. w skali roku. To 0,5 pkt proc. więcej niż dotychczas i powrót do stawki, która obowiązywała w październiku. Obecnie więcej płaci jedynie Nest Bank [sprawdź najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe].

Tak jak dotychczas wyższe oprocentowanie przysługuje nowym klientom oraz tym obecnym, którzy nie trzymali w banku z żubrem dużych kwot. Chodzi o to, że w okresie od 1 kwietnia 2023 do 8 stycznia br. ich łączne średnie miesięczne saldo na rachunkach bieżących, oszczędnościowych i lokatach nie przekraczało 2 tys. zł.

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

By móc założyć w Banku Pekao konto oszczędnościowe na 7 proc., należy:

  • mieć lub otworzyć tam ROR, np. Konto Przekorzystne (darmowe przy wpływach 500 zł i jednej transakcji kartą w miesiącu; w przeciwnym wypadku bank pobierze 4 zł miesięcznie),
  • wyrazić zgodę na przesyłanie informacji handlowej,
  • nie być klientem bankowości prywatnej,
  • nie mieć w podanym wyżej okresie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych Pekao TFI.

Promocyjna stawka obejmuje kwoty do 100 tys. zł i jest naliczana przez pięć miesięcy od otwarcia rachunku. Powyżej tego salda oraz po zakończeniu okresu specjalnego obowiązuje oprocentowanie standardowe, czyli 2 proc. Akcja trwa do 3 kwietnia.

Jeśli założymy prestiżowy ROR pod nazwą Konto Świat Premium, będziemy mogli na koncie oszczędnościowym ulokować na lepszych warunkach do 200 tys. zł.

Z tym że prowadzenie tego pierwszego kosztuje 50 zł miesięcznie. Z opłaty zwalnia ulokowanie w Banku Pekao co najmniej 200 tys. zł. Do salda wliczają się nie tylko oszczędności (w tym te emerytalne), ale także inwestycje (np. fundusze i instrumenty giełdowe).

Konto osobiste w banku z żubrem z premią 200 zł

Konto oszczędnościowe Pekao z żubrem wyróżnia się nie tylko wysokim oprocentowaniem na tle rynku, ale również darmowymi przelewami wewnętrznymi, czyli na swój ROR w tej instytucji. Przy czym trzeba wykonywać je w aplikacji PeoPay.

Dzięki temu pieniądze można cały czas trzymać na rachunku i sięgać po nie w każdej chwili wedle potrzeby, nie ponosząc opłaty za przelew. Ta wg cennika wynosi 7 zł od sztuki.

Premia za otwarcie konta w Banku Pekao

Uwaga! Za otwarcie konta osobistego można zyskać premię 200 zł. W tym celu należy w każdym z trzech kolejnych miesięcy po zawarciu umowy zrealizować kartą płatniczą pięć transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Umowę o Konto Przekorzystne w Banku Pekao można zawrzeć całkowicie online:

Mając już dostęp do bankowości elektronicznej, po zalogowaniu otworzymy konto oszczędnościowe na promocyjnych warunkach.

»Otwieram rachunek oszczędnościowy w Banku Pekao na 7% wraz z ROR-em i premią 200 zł«

Przypominamy też, że w ofercie Banku Pekao znajdziemy najlepszą lokatę dolarową i najlepszą lokatę w euro. Na obu zarobimy 3 proc.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.