Oprocentowanie konta oszczędnościowego PKO BP mocno w dół

Oprocentowanie konta oszczędnościowego PKO BP

W obowiązującej od 27 października promocji na nowe środki oprocentowanie konta oszczędnościowego PKO BP zmalało o 1/9 w porównaniu z dotychczasową ofertą. Redukcja stawki okazała się większa niż w ostatnich miesiącach.

Spadek oprocentowania depozytów postępuje od początku roku. Oczywiście na rynku wciąż znajdziemy dobre oferty, ale ich też ubywa. Maleje również ich atrakcyjność.

Najświeższym przykładem jest Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP. Jeszcze niedawno dawało ono zarobić nawet 8,5 proc. w skali roku. To jednak przeszłość.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego PKO BP od 27 października

W najnowszej promocji na nowe środki oprocentowanie konta oszczędnościowego PKO BP spadło do 5,75 proc. w skali roku. Przez ostatnie tygodnie było to 6,5 proc.

W porównaniu z wcześniejszymi ostatnie cięcie stawki okazało się mocniejsze. Od końca lipca największy polski bank redukował odsetki o 0,5 pkt proc.

Konto Oszczędnościowe Plus PKO BP w promocji na 7,5%

Pozostałe warunki oferty specjalnej się nie zmieniły. Zatem na lepszy procent (standardowy kupon wynosi 0,5-2 proc.) ulokujemy do 250 tys. zł. Muszą to być nowe środki, czyli nadwyżka względem stanu z 26 października na produktach depozytowych.

Za takowe instytucja kontrolowana przez skarb państwa traktuje:

  • konta osobiste,
  • rachunki oszczędnościowe,
  • lokaty.

Wyższe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Plus bank nalicza przez 90 dni od pierwszego wpływu nowych środków. Promocja obowiązuje do 30 listopada.

Konto Oszczędnościowe Plus jest prowadzone bezpłatnie. W ciągu miesiąca można bez prowizji jeden raz pobrać środki. Za każdy kolejny przelew płaci się 9,99 zł. Do tego dochodzi jedna darmowa wypłata w miesiącu w okienku kasowym. Każda kolejna to koszt 10 zł.

Lepiej niż w PKO BP oprocentowane konta oszczędnościowe, dające zarobić 7-8 proc., znajdziesz w comiesięcznym rankingu bloga Obiektywne Finanse.

»Otwieram Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP z ROR-em«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.