Standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit w dół

Konto oszczędnościowe w millennium bank

Bank Millennium poinformował, że od 2 stycznia 2024 standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit będzie niższe od obecnego o 0,25-0,5 pkt proc. Natomiast w promocji nadal płaci nawet 7 proc., a nowym klientom dorzuca jeszcze premię 500 zł za ROR.

Stopy procentowe poszły w dół we wrześniu i październiku łącznie o 100 pb – do 5,75 proc. Niektórzy ekonomiści przewidują, że w przyszłym tygodniu (8 listopada) RPP znów obniży koszt pieniądza (do 5,5 proc.).

Banki wykorzystują to jako argument do redukowania oprocentowania depozytów. Zresztą proces ten trwa od początku roku. Dotyczy nie tylko o stawek promocyjnych, ale też standardowych.

Standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit w szczegółach

Najświeższym przykładem jest Bank Millennium. Kilka dni temu rozesłał on do klientów pismo, w którym na 2 stycznia 2024 zapowiedział zmianę odsetek podstawowych naliczanych na kontach oszczędnościowych.

Naturalnie chodzi o ich obniżkę. Redukcja obejmie pozostające w sprzedaży Konto Oszczędnościowe Profit i rachunki wycofane z oferty, np. Konto Oszczędnościowe Codziennie Więcej.

Nowe standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit od 2 stycznia 2024
Źródło: pismo od banku z 29 października 2023

Od 2 stycznia standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit będzie wynosić 1-1,5 proc. w skali roku zamiast obecnych 1,25-2 proc.

Zmieni się też pierwszy próg, od którego będzie naliczana wyższa stawka. Będzie to 250 tys. zł zamiast obecnych 100 tys. zł. Przy czym tak jak teraz wyższy kupon obejmie jedynie nadwyżkę ponad ten poziom.

Oczywiście organizacja, którą kieruje Joao Bras Jorge, miała prawo wykonać ten ruch. Pozwalał jej na to regulamin ogólny świadczenia usług bankowych, na który powołuje się autor pisma – dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej Tomasz Pol.

Jeden z jego punktów (§ 90 ust. 2 pkt 3 – w przypadku klientów ze stażem co najmniej dwuletnim) dotyczy okoliczności modyfikowania stawek na rachunkach oszczędnościowych. Takim powodem może być właśnie zmiana poziomu stóp procentowych przez RPP określonej wielkości.

Jak zyskać 7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

Klienci mogą nie zgodzić się na nowe standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit. Co wtedy?

Mają dwa wyjścia:

  1. Wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym
  2. Zgłosić sprzeciw wobec zmian
    Wtedy umowa wygaśnie na dzień przed wejściem w życie zapowiedzianych korekt.

Jednak na razie chyba nie warto tego robić. Dlaczego?

Najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe w lipcu 2022

Do 10 listopada na Koncie Oszczędnościowym Profit trwa promocja nr 54, w ramach której w zamian za ulokowanie nowych środków (względem 29 września) można zarobić 7 proc. Specjalne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit naliczane jest przez trzy miesiące (90 dni) i obejmuje kwoty do 100 tys. zł.

Przy czym wymagane jest wykonanie kartą do ROR-u albo Blikiem pięciu transakcji bezgotówkowych dowolnej wartości w każdym miesiącu obowiązywania wyższej stawki. Nie spełniając tego warunku, zyska się 3,5 proc.

[Edytowany 12 listopada] Bank Millennium obniżył oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit w promocji nr 55 do 6,5 proc.

Tu znajdziesz inne dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe.

400 zł w gotówce i 100 zł na zakupy za ROR

A nowi klienci mogą do tego otrzymać premię 400 zł w gotówce i 100 zł na zakupy do Carrefoura albo Biedronki w zamian za otwarcie konta osobistego i spełnienie prostych wymagań w każdym z czterech kolejnych miesięcy. Chodzi o:

  • zalogowanie się do aplikacji,
  • wpływ 1000 zł,
  • zrealizowanie kartą pięciu transakcji bezgotówkowych na łącznie min. 360 zł.

»Otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium na 6,5% z ROR-em i premią 500 zł«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.