Oprocentowanie konta OKO w ING Banku Śląskim w górę

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

Promocyjne oprocentowanie konta OKO w ING Banku Śląskim wzrosło z 5,5 do 6 proc. w skali roku. To dość niespodziewana podwyżka, bo konkurencja głównie obniża stawki. Poza tym to dopiero drugi taki przypadek na rynku, odkąd RPP zredukowała koszt pieniądza.

Od kilku miesięcy, gdy obniżki stóp procentowych NBP stały się faktem, a rynek zaczął wyceniać dalsze ruchy w dół w 2024, banki niechętnie podnoszą oprocentowanie kont oszczędnościowych. W ostatnich tygodniach zrobił to właściwie tylko Nest Bank.

Ostatnio dołączył do niego ING Bank Śląski. W efekcie oprocentowanie konta OKO wzrosło tam z 5,5 do 6 proc. w skali roku.

Wyższe oprocentowanie konta OKO w szczegółach

To pierwsza podwyżka stawki w tej organizacji od lipca. Tym samym instytucja z lwem w logo dołączyła do ścisłej rynkowej czołówki pod względem atrakcyjności oprocentowania [sprawdź ranking kont oszczędnościowych].

Oprocentowanie konta OKO w ING Banku Śląskim od 14 grudnia 2023

Z trwającej do 12 lutego promocji skorzystają nowi (oferta „OKO Bonus na start”) i obecni klienci („OKO Bonus”). Z tym że ci drudzy muszą wpłacić nowe środki, tj. nadwyżkę względem stanu z 11 grudnia.

W obu wariantach wyższe oprocentowanie konta OKO obejmuje kwoty do 200 tys. zł i jest naliczane przez trzy miesiące od otwarcia rachunku. Nowi klienci mogą połączyć obie promocje i w sumie ulokować 400 tys. zł.

Warto wiedzieć, że premiowe odsetki (dodatkowe 4,5 proc.) pojawią się na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dopiero po upływie okresu promocyjnego. Co miesiąc ING Bank Śląski kapitalizuje rachunek stawką 1,5 proc.

Konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego bez ROR-u

Otwarte Konto Oszczędnościowe można założyć bez wychodzenia z domu. Do wyboru są trzy sposoby:

  • selfie,
  • przelew weryfikacyjny ze swojego konta w innym banku (rozwiązanie dostępne dla klientów: Banku Pekao, Santandera, mBanku, Banku Millennium, Alior Banku i Banku Pocztowego),
  • kurier.

Nie trzeba otwierać ROR-u. Jednak wtedy przysługuje nam tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy kolejny zapłacimy 9 zł.

Umowa o konto osobiste i kredyt online w Santanderze na tablecie biometrycznym
fot. Karolina Grabowska || pixabay.com

Natomiast mając konto osobiste w ING Banku Śląskim, można transferować na nie pieniądze dowolną liczbę razy bez opłat. Ponadto za otwarcie Konta z Lwem Direct bank przyznaje (po spełnieniu przez nas warunków) premię 250 zł.

»Otwieram Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim na 6%«

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku w promocji nr 42

Podwyższając oprocentowanie konta OKO ING Bank Śląski, zrównał się pod tym względem z Alior Bankiem. Ten w promocji Konta Mega Oszczędnościowego nr 42 również płaci 6 proc. w skali roku.

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Z tym że podmiot kierowany przez Grzegorza Olszewskiego wymaga:

  1. Wpłaty nowych środków (nadwyżki względem stanu z 13 grudnia) oraz
  2. Wykonania kartą do ROR-u w każdym miesiącu naliczania wyższych odsetek pięciu transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Jeśli klient nie spełni drugiego warunku, zarobi 4 proc. Akcja trwa do 22 stycznia i obejmuje kwoty do 200 tys. zł.

»Otwieram konto oszczędnościowe w Alior Banku na 6% z ROR-em i premią 500 zł«

Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium w promocji nr 56

Podobnej aktywności wymaga od klientów korzystających z promocji nr 56 na Koncie Oszczędnościowym Profit Bank Millennium. Jednak oprócz płatności kartą dopuszcza on jeszcze transakcje Blikiem.

Konto Oszczędnościowe Profit banku Millennium

Jeśli klient nie spełni tego wymagania, a tylko zapewni nowe środki (nadwyżkę względem 8 grudnia), zyska jedynie 3 proc. zamiast 6,25 proc. Dotychczas było to 6,5 proc.

W tym przypadku wyższe oprocentowanie również naliczane jest przez trzy miesiące (90 dni), ale obejmuje kwoty do 100 tys. zł. Akcja trwa do 26 stycznia.

»Otwórz konto oszczędnościowe Banku Millennium na 6,25% z ROR-em«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.