Opłaty za konto w BNP Paribas po nowemu

opłaty za konto w BNP Paribas

Z początkiem kwietnia zmienią się niektóre opłaty za konto w BNP Paribas. Dla klientów najistotniejsze jest to, że znów będą mogli uniknąć kosztów utrzymania ROR-u i najważniejszych usług, jeśli wykażą się minimalną aktywnością. Niezadowoleni będą m.in. ci, którzy grają w gry losowe i obstawiają wyniki sportowe.

BNP Paribas opublikował tabelę opłat i prowizji, która zacznie obowiązywać 1 kwietnia. Najwięcej zmian dotyczy flagowego ROR-u, czyli Konta Otwartego na Ciebie, i powiązanej z nim Karty Otwartej na Dzisiaj. Niektóre regulacje odnoszą się do Mojego Konta Premium.

Generalnie nowe opłaty za konto w BNP Paribas można ocenić jako korzystne dla klientów. Jeśli mają oni więcej niż 26 lat, znów będą oni mogli uniknąć kosztów utrzymania rachunku w tej instytucji. Bank rozpoczął już wysyłkę stosownych dokumentów.

Opłaty za konto w BNP Paribas od 1 kwietnia 2024

Od kwietnia za prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie bank będzie pobierać 2,5 zł miesięcznie (na razie: 0 zł). Nie zrobi tego, jeśli klient choć raz w miesiącu zaloguje się do e-bankowości (aplikacji GOmobile lub systemu GOonline) i wyrazi zgody marketingowe.

Siedziba banku BNP Paribas w Polsce

Posiadacze Karty Otwartej na Dzisiaj będą mogli uniknąć opłaty za jej obsługę, która obecnie wynosi 7 zł miesięcznie. Zwolnienie będzie przysługiwać po wykonaniu plastikiem trzech płatności bezgotówkowych w miesiącu o dowolnej wartości.

Nie zmieni się koszt korzystania z bankomatów innych niż Planet Cash. Za każde pobranie gotówki najtańszą kartą w innej maszynie klienci nadal będą płacić 7 zł (i 5 zł Blikiem). Wypłaty realizowane droższymi plastikami pozostaną darmowe.

Z początkiem kwietnia BNP Paribas przywróci darmowe operacje gotówkowe w oddziałach. Przy czym brak opłat będzie dotyczyć pierwszej wpłaty i wypłaty w miesiącu. Za kolejne będzie się płacić tak jak teraz 12 zł.

Całkiem nowe prowizje w cenniku BNP Paribas

To nie wszystkie nowe opłaty za konto w BNP Paribas. Od 1 kwietnia za każde sprawdzanie salda w bankomacie bank będzie naliczać 1 zł.

Zacznie też pobierać 4-proc. prowizję za transakcje kartą związane z:

  • hazardem (gry losowe, zakłady bukmacherskie), oznaczone kodami MCC: 7511, 7801, 7802, 7995,
  • przekazami pieniężnymi (np. doładowanie Revoluta), oznaczone kodami MCC: 4829, 6050, 6051.

W drugim przypadku do końca roku będzie obowiązywać niższa stawka – 2 proc. Z początkiem przyszłego roku wzrośnie ona do 4 proc.

BNP paribas karta debetowa otwarta na dzisiaj

Ponadto z 5 do 6 zł wzrośnie koszt przelewu natychmiastowego Express Elixir. Z tym że klientom mającym Moje Konto Premium bank doda dwie darmowe transakcje w miesiącu do obecnych trzech. Zatem co miesiąc będą oni mogli wysłać gratis pięć przelewów ekspresowych.

Tacy klienci zyskają też darmowy dostęp do wpłatomatów Euronet i Planet Cash. Obecnie korzystnie z nich wiąże się z prowizją 0,5 proc. (min. 10 zł).

Przypomnijmy, że ostatni raz opłaty za konto w BNP Paribas w istotnym stopniu zmieniły się niecały rok temu – 1 marca 2023. Wszystkie zmiany wprowadzane od 1 kwietnia br., również dla rachunków wycofanych z oferty, można sprawdzić tutaj.

Najważniejsze opłaty za konto w BNP Paribas

Usługa / produktDo 31 marcaOd 1 kwietnia 2024
Prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie [m-c]0 zł2,5 zł / 0 zł*
Obsługa Karty Otwartej na Dzisiaj [m-c]7 zł / 2 zł**7 zł / 0 zł**
Obce bankomaty [op.]7 zł7 zł
Przelew internetowy zwykły [op.]0 zł0 zł
Przelew internetowy natychmiastowy [op.]5 zł6 zł
Pierwsza wpłata i wypłata w oddziale w miesiącu [op.]12 zł0 zł
Cash-back [op.]1 zł1 zł
Sprawdzenie salda w bankomacie [op.]0 zł2 zł
Prowizja za transakcje szczególne kartą [op.]0%4%
Źródło: TOiP banku.
* – po wyrażeniu zgód marketingowych i zalogowaniu się do bankowości elektronicznej
** – po wykonaniu trzech płatności bezgotówkowych

Dlaczego rosną opłaty za ROR w banku BNP Paribas

Dlaczego BNP Paribas podnosi opłaty za konto? W skrócie: z powodu konieczności inwestowania w infrastrukturę technologiczną i utrzymanie jakości usług.

Wysoka zmienność otoczenia biznesowego, rosnące wymogi bezpieczeństwa wymuszają nas dostosowywanie naszej oferty oraz infrastruktury technologicznej, by były w stanie sprostać wyzwaniom niesionym przez rynek. Ciągłe podnoszenie jakości usług generuje większe koszty — wyjaśnia powody podwyżek Aldona Skarbek-Jakubowska, szefowa pionu bankowości codziennej w BNP Paribas. — Do tego dokładają się warunki rynkowe, w jakich funkcjonuje sektor finansowy w Polsce. Wśród nich są niepewność regulacyjna, wciąż niestabilna sytuacja makroekonomiczna oraz rosnące obciążenia fiskalne i parafiskalne — wymienia kolejne powody. 

[Aktualizacja 31 stycznia] Podwyżkę opłat za konto i kartę zapowiedział też mBank. Zmiany wejdą w życie 3 kwietnia oraz 4 czerwca.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.