Konto w BNP Paribas zdrożeje

konto w BNP Paribas

Z początkiem marca 2023 konto w BNP Paribas może niektórych klientów kosztować więcej niż dziś. Jednak części podwyżek, które średnio wyniosą 2 zł, będzie można w łatwy sposób uniknąć. Dotyczy to m.in. obsługi karty debetowej.

Organizacja kierowana przez Przemysława Gdańskiego zapowiedziała zmiany w cenniku ROR-ów z aktualnej oferty i już wycofanych ze sprzedaży. Wejdą one w życie 1 marca 2023 r.

Wynika z nich, że konto w BNP Paribas zdrożeje, a dokładnie – niektóre usługi z nim powiązane. To prawdopodobnie pierwsza w branży zapowiedź przyszłorocznych podwyżek opłat dotyczących ROR-ów.

Konto w BNP Paribas od 1 marca 2023

Od marca flagowe konto w BNP Paribas, czyli Konto Otwarte na Ciebie, nadal będzie prowadzone bezpłatnie. Jednak o 2 zł wzrośnie miesięczny koszt obsługi karty płatniczej we wszystkich taryfach:

  • Otwartej na Dzisiaj – do 7 zł (lub 2 zł pod warunkiem wykonania trzech transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty),
  • Otwartej na eŚwiat – do 8 zł,
  • Multiwalutowej – do 10 zł,
  • Otwartej na Świat – do 12 zł.
BNP paribas karta debetowa otwarta na dziś

Klienci poniżej 26 lat wciąż będą bezwarunkowo zwolnieni z opłaty za Kartę Otwartą na Dzisiaj.

Uwaga! Podwyżek dotyczących obsługi instrumentów płatniczych będzie można uniknąć pod warunkiem:

  • zalogowania do e-bankowości co najmniej raz w miesiącu,
  • wyrażenia zgody na kontakt drogą elektroniczną i telefonicznie, czyli na marketing.

Drugą istotną zmianą jest wzrost kosztów wypłaty z obcych bankomatów w Polsce realizowanych najtańszym plastikiem. Od marca każda taka operacja będzie kosztować 7 zł zamiast 5 zł. Darmowe pozostaną maszyny sieci Planet Cash.

Oddział BNP Paribas w Warszawie z wpłatomatem

O 2 zł (do 7 zł dla Karty Otwartej na Świat oraz 12 zł dla Karty Otwartej na Dzisiaj i eŚwiat) wzrośnie minimalna danina za transakcje w maszynach zagranicznych. Prowizja zostanie na obecnym poziomie, czyli 3 proc.

Droższa stanie się też wpłata i wypłata w oddziale. Od marca za taką operację organizacja zarządzana przez Przemysława Gdańskiego będzie pobierać 12 zł.

Gotówkę na konto w BNP Paribas najlepiej będzie deponować, tak jak dotychczas, poprzez przyoddziałowe wpłatomaty obsługiwane przez Planet Cash. Taka transakcja pozostanie wolna od opłat i prowizji.

Bank BNP Paribas tłumaczy podwyżki opłat

Dlaczego konto w BNP Paribas zdrożeje? Najogólniej rzecz ujmując – przez: inflację, rozwijanie infrastruktury technologicznej przez bank (nowe funkcje bankowości elektronicznej, większe cyberbezpieczeństwo) i rosnące obciążenia regulacyjne nakładane na sektor.

Oprocentowanie konta IKE w BNP Paribas zależy od WIBOR-u 3M
fot. materiały prasowe

Podwyżki wynikają z konieczności dostosowania się do bieżącej sytuacji. Z jednej strony dynamicznie zmienia się sytuacja makroekonomiczna. Z drugiej rosną różnego typu obciążenia fiskalne i parafiskalne – mówi wiceprezes BNP Paribas Przemysław Furlepa. Składka na BFG czy System Ochrony Banków Komercyjnych i wakacje kredytowe to przykłady tego, jak regulacje mogą wpływać na wyniki finansowe banków w Polsce i stan ich kapitałów. A mniejsze kapitały oznaczają ograniczenie zdolności banków do finansowania potrzeb klientów – dodaje.

Ostrzega też: – W dłuższej perspektywie może mieć to negatywne skutki dla polskiej gospodarki, pozbawiając ją paliwa do dynamicznego rozwoju.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.