Nowa promocja Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku wstrzymana

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Wyczekiwana przez część klientów promocja nr 44 Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku na razie nie zostanie uruchomiona. Podobno ma się to stać w marcu, ale nie wiadomo, na jakich warunkach. Podpowiadamy, co zrobić z pieniędzmi, których oprocentowanie zmalało do 1 proc.

W poniedziałek 19 lutego zakończyła się promocja nr 43 na Koncie Mega Oszczędnościowym Alior Banku. Dzięki niej można było zarobić kilkukrotnie więcej niż to, co standardowo płaci organizacja zarządzana przez Grzegorza Olszewskiego. Klienci wypatrywali więc nowej, nr 44.

Jednak tej nie będzie. Przynajmniej na razie.

(Nie)pewna promocja Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku

Nieoficjalnie wiadomo, że nowa promocja Konta Mega Oszczędnościowego ma ruszyć w marcu. Jednak Alior Bank tego nie potwierdza.

Promocja Konta Mega Oszczędnościowego Alior Banku

Na ten moment zdecydowaliśmy o zakończeniu promocji. O jej przywróceniu w obecnym lub nowym kształcie będziemy informować na bieżąco – mówi Karolina Kozakiewicz-Ćwir z biura prasowego Alior Banku.

1 marca ruszyła promocja Konta Mega Oszczędnościowego ze stawką 7 proc. dla nowych klientów
(po spełnieniu warunku aktywności, czyli wykonaniu pięciu płatności kartą w miesiącu)

W związku z tym nie wiadomo, jakie będą parametry nowej oferty specjalnej, jeśli ta rzeczywiście ruszy, i kiedy się to stanie.

Można spekulować, że nastąpi to już po najbliższym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej przewidzianym na 5-6 marca. Wówczas zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych. Poznamy również najnowszą projekcję inflacji, która będzie determinować dalsze ruchy RPP.

Co zamiast promocji Konta Mega Oszczędnościowego

Przypomnijmy, że w niedawno zakończonej promocji Konta Mega Oszczędnościowego można było zarobić 5,5 proc. w skali roku zamiast standardowych 1-2 proc. I właśnie ta druga stawka obecnie obowiązuje. Przy czym wyższe oprocentowanie przysługuje od nadwyżki ponad 200 tys. zł.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku w promocji nr 43

Wyższe odsetki naliczane są na zwykłym koncie oszczędnościowym w ramach tzw. korzyści przypisanych do Konta Jakże Osobistego. W tym przypadku stawka wynosi 4 proc. dla kwot do 10 tys. zł. Beneficjenci programu „Rodzina 800 plus” zyskać mogą 5 proc. (również dla salda do 10 tys. zł).

Na lokatach na nowe środki Alior Bank płaci 4-4,5 proc., a na 100-dniowej lokacie mobilnej 5 proc. W pierwszym przypadku limit wpłat wynosi 200 tys. zł dla każdego z okresów trwania (3/6/12 miesięcy), w drugim – 50 tys. zł.

Oczywiście można też przenieść pieniądze do innego banku. Najlepsze oferty dają zarobić 6-7 proc. Sprawdzisz je w rankingu najkorzystniejszych kont oszczędnościowych.

Premia za otwarcie konta w Alior Banku

Nowi klienci Alior Banku wciąż mogą zyskać premię 500 zł za otwarcie ROR-u. W tym celu muszą:

  • zawrzeć umowę metodą na selfie,
  • wyrazić zgody marketingowe oraz
  • w każdym z pięciu kolejnych miesięcy: zalogować do aplikacji Alior Mobile, zapewnić wpływ 1000 zł i wykonać pięć transakcji bezgotówkowych kartą albo Blikiem.

»Otwieram konto oszczędnościowe w Alior Banku na 7% z ROR-em i premią 500 zł«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.