Pakietowe ubezpieczenie dla rowerzystów dostępne przez internet

Ile kosztuje polisa na rower
fot. pixabay.com

W przynajmniej pięciu firmach ubezpieczenie dla rowerzystów dostępne jest przez internet. Miłośnik jazdy jednośladem może zapewnić sobie i swojemu bicyklowi kompleksową ochronę bez wychodzenia z domu. Jednak zanim zawrze umowę, powinien przejrzeć już posiadane polisy.

Lepsza pogoda sprawiła, że na drogach dla jednośladów i pozostałych trasach zrobiło się tłoczno. Może to zwiększać ryzyko kolizji i innych niepożądanych zdarzeń skutkujących szkodami w mieniu i uszczerbkiem na zdrowiu.

Od wielu z nich miłośnicy bicykli mogą się ubezpieczyć. Nie muszą przy tym wychodzić z domu, żeby zapewnić sobie kompleksową ochronę. U niektórych dostawców ubezpieczenie dla rowerzystów dostępne jest przez internet. Takie polisy znajdziemy w: Nationale-Nederlanden, TU Europa, PZU, Balcii oraz Cachet.

Gdzie kupić ubezpieczenie dla rowerzystów przez internet

↓Ubezpieczyciel || polisa→NNWOC rowerzystyCasco roweroweAssistanceOkres ochrony
Nationale-Nederlanden
(Na dwa koła)
+
(do 20 tys. zł)
+
(do 50 tys. zł)
+
(do 20 tys. zł)
+6M / 12M
TU Europa
(Aktywni w sporcie)
+
(do 100 tys. zł)
+
(do 100 tys. zł)
+
(do 40 tys. zł)
+1 dzień – 3 miesiące
PZU*
(PZU Pewnie na Rower / PZU Bezpiecznie Rowerem)
+
(do 200 tys. zł)
+
(do 200 tys. zł)
+
(do 25 tys. zł)
+9M / 12M
Balcia
(City Combo)
+
(do 15 tys. zł)
+
(do 15 tys. zł)
+
(do 15 tys. zł)
12M
Cachet+
(do 20 tys. zł)
+
(do 40 tys. zł)
12M
Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl. Stan na 12.05.2024 || * – dostępne przez strony: pewnienarower.pl i bezpiecznie-rowerem.pl || Kwota w nawiasie oznacza maksymalną dostępną sumę ubezpieczenia / gwarancyjną.

Samo casco na rower można kupić online np. w Allianzie i Compensie.

Z tekstu „Polisa na rower kupowana z głową” dowiesz się, co obejmuje kompletne ubezpieczenie dla rowerzystów i jak działają jego składowe. Poznasz też przykładowe ceny.

Zanim kupisz ubezpieczenie dla rowerzysty

Uwaga! Nie zawsze rowerzysta musi kupować osobną polisę, żeby zapewnić sobie wsparcie firmy ubezpieczeniowej w związku z uszczerbkiem na zdrowiu czy ochronę finansową przed szkodami wyrządzonymi innym użytkownikom dróg. Być może już ją ma.

Ubezpieczenie dla rowerzystów dostępne przez internet i jego ograniczenia
fot. pixabay.com

Polisę NNW można zapewnić sobie jako rozszerzenie polisy na życie / zdrowotnej z komponentem wypadkowym. Warto wiedzieć, że dzieci mające tzw. szkolne NNW objęte są ochroną przez cały rok również poza terenem placówki i podczas takich aktywności jak jazda rowerem.

OC w życiu prywatnym to bardzo popularny składnik ubezpieczenia nieruchomości. Podobnie jak casco rowerowe. Przy czym wówczas bicykl jako element wyposażenia domu / mieszkania podlega ochronie jedynie w razie kradzieży z obiektu objętego polisą. Ubezpieczenie mieszkania można rozszerzyć również o assistance rowerowe. Taką opcję dają m.in. Warta, Generali oraz InterRisk.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.