Bank Pocztowy znów oddaje seniorom za leki, ale Getin daje więcej

Spółka kontrolowana przez Pocztę wystartowała z kolejnym programem rabatowym skierowanym do nestorów. Przewiduje on 5-proc. moneyback za wszystkie zakupy dokonane w aptekach. Odzyskać można max 200 zł, czyli ponad dwukrotnie mniej niż w instytucji z grupy Leszka Czarneckiego.

[more]

 

Z końcem stycznia Pocztowy wygasił akcję „Pocztowy60+”, w ramach której refundowano nestorom zakupy wybranych art. medycznych i jeszcze nagradzano ich za to zwrotem części wydanych kwot. Teraz bank rusza z podobnym programem, lecz nie przewiduje on dofinansowania do leków.

 

Aktywny Nestor

 

W przeciwieństwie do poprzedniej inicjatywy realizowanej we współpracy z firmą ePRUF trwająca do końca czerwca akcja „Aktywny Nestor” nie ma ograniczeń w zakresie asortymentu, który objęty jest moneybackiem. – Zwrot dotyczy wszystkich produktów nabytych w aptekach – wyjaśnia Bartosz Trzciński, kierownik zespołu PR w Banku Pocztowym.

Oznacza to, że uwzględniane są również wydatki na leki refundowane. BankMoneyback za leki bierze pod uwagę koszty poniesione we wszystkich aptekach w Polsce i za granicą. Konsument może w ten sposób odzyskać maksymalnie 50 zł miesięcznie, czyli w sumie 200 zł podczas trwania programu.

Projekt skierowany jest do obecnych i nowych klientów posiadających Pocztowe Konto Nestor i kartę debetową Visa. Uczestnictwo, które wymaga zgłoszenia telefonicznego, w oddziale banku bądź wybranej placówce Poczty Polskiej, jest bezpłatne.

Seniorzy i renciści (tylko oni mogą otworzyć rachunek w taryfie Nestor) stanowią ponad 1/3 wszystkich kontrahentów instytucji kierowanej przez Tomasza Bogusa. To prawie półmilionowa grupa. Nie wiadomo, ilu emerytów przystąpiło do Pocztowego60+ ani ile zaoszczędzili oni na lekach. – Nie dzielimy się informacjami o efektach zakończonego programu – tłumaczy Trzciński. – Liczymy jednak na przyjazne przyjęcie nowej oferty.

Czy udział w „Aktywnym Nestorze” jest opłacalny? Policzmy. Konto dla emerytów kosztuje 5 zł miesięcznie. Jeśli zamówi się do niego kartę, prowadzone jest bez opłat. Za plastik bank również pobiera 5 zł miesięcznie, ale zwraca prowizję po wygenerowaniu 200-zł obrotu bezgotówkowego. Dla przeciętnego seniora nie jest to próg nie do przeskoczenia. Wielu z nich płaci tyle albo jeszcze więcej co miesiąc za leki.

Dla niektórych klientów uczestnictwo w akcji „Aktywny Nestor” będzie więc zyskiem w wysokości 200 zł. By wyjść na zero, trzeba zostawiać w aptece 100 zł miesięcznie – wtedy naliczony moneyback pokryje prowizję za plastik.

 

Zarabiający senior

 

Ofertę specjalnie dla seniorów ma też Getin Bank, który w ramach Konta Słonecznego zwraca 10 proc. za zakupy dokonane kartą we wszystkich aptekach w kraju (kwotowy limit moneybacku wynosi w tym przypadku 40 zł miesięcznie).

Konto Słoneczne Getin BankuROR ten kosztuje 7,99 zł, chyba że zasilany jest kwotą min. 500 zł albo właściciel wyda kartą bądź/i poprzez aplikację iKasa min. 300 zł – wtedy bank zwraca opłatę. Za plastik z logo MasterCard instytucja z grupy Leszka Czarneckiego pobiera 7,99. Jeśli klient wygeneruje nim albo/i aplikacją iKasa obrót bezgotówkowy na min. 200 zł, płaci niższą prowizję (2,99 zł). Kontrahentów, którzy zawarli umowę przed 1 lutego br., obowiązują niższe opłaty (4,99 zł), a jeśli wydadzą kartą min. 200 zł są z nich zwalniani.

Zatem posiadacz Konta Słonecznego, który wykorzystuje moneyback w całości (wydaje w aptekach co najmniej 400 zł/m-c) i zasila rachunek wymaganą sumą, w ciągu roku może zyskać prawie 444 zł (nowy klient) albo 480 zł (stary klient).

Rachunki dedykowane osobom dojrzałym prowadzą również inne podmioty. Nie przewidują one jednak zwrotu wydatków za art. medyczne (do niedawna 1-proc. moneyback w koncie dla emerytów obowiązywał w Planie Senior dostępnym w BGŻ).

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.