Konto Aktywna Pensja pierwszym wspólnym produktem BGŻ BNP Paribas

Bezpłatne bankomaty na całym świecie, darmowy debet przez rok i oprocentowanie 4 proc. do kwoty 5 tys. zł – to największe zalety ROR-u, jaki wprowadził właśnie do oferty podmiot powstały po połączeniu BGŻ-tu i BNP Paribas. W zamian klient musi jednak spełnić kilka warunków. Nie jest to więc oferta dla łowców okazji.

[more]

 

30 kwietnia br. nastąpiła fuzja prawna obu instytucji. Na 26 czerwca bank zapowiedział „połączenie wizerunkowe”. Na razie odrębne serwisy transakcyjne starego BGŻ-tu (eBGZ) i starego BNP Paribas (Pl@net) zyskają ujednoliconą szatę graficzną. Powstanie też nowa strona internetowa banku: bgzbnpparibas.pl.

Natomiast procedury logowania oraz dane do tego potrzebne póki co się nie zmienią, gdyż fuzja operacyjna ma nastąpić w przyszłym roku. Użytkownicy nie będą musieli niczego zmieniać, potwierdzać, instalować niczego nowego ani testować.

 

Zachęty i warunki

 

Teraz przyszedł czas na pierwszy wspólny produkt. To ROR o nazwie Konto BGŻ BNP ParibasAktywna Pensja, który skierowany jest do nowych klientów. Chodzi o osoby, które nie były posiadaczami rachunków osobistych w żadnym z tych banków na pół roku wstecz. Jeśli więc planujemy otworzyć Konto Aktywna Pasja w czerwcu br., to karencja obejmuje czas do grudnia 2014 r.

Bank kusi takimi parametrami:

(1) Darmowe bankomaty na całym świecie.

(2) Darmowe e-przelewy krajowe.

(3) Darmowa realizacja zleceń stałych i poleceń zapłaty.

(4) Darmowe wpłaty i wypłaty gotówkowe w oddziałach

(5) Oprocentowanie środków w wysokości 4 proc. przez rok od otwarcia konta, ale tylko salda odpowiadającego wysokości przelewanego świadczenia pieniężnego, maksymalnie 5 tys. zł.

Jeśli ktoś zarabia np. 2 tys. zł netto, to promocyjne odsetki będą naliczane właśnie od tej kwoty. Bank dopuszcza możliwość, w której wysokość wynagrodzenia nie jest stała – uwzględnia „najwyższy pojedynczy wpływ wynagrodzenia”.

Bonusowe odsetki dopisywane są w pierwszym dniu roboczym kolejnego miesiąca pod dwoma warunkami:

  • przelania wynagrodzenia,

  • posiadania karty debetowej, która nie została zablokowana ani zastrzeżona.

(6) Zwolnienie z odsetek i prowizji od debetu w koncie przez rok od jego uruchomienia.

Kredyt odnawialny przyznawany jest do wysokości otrzymywanego wynagrodzenia (min. 1 tys. zł, max 5 tys. zł). By go otrzymać, trzeba:

  • wystąpić o niego w ciągu trzech miesięcy od otwarcia rachunku lub – gdy zrobimy to później – posiadać przynajmniej jedna aktywną kartę debetową,

  • złożyć wniosek kredytowy, czyli m.in. dołączyć dokument potwierdzający wysokość uzyskiwanych dochodów,

  • pozytywnie przejść badanie zdolności kredytowej.

 

Konto Aktywna Pensja możesz założyć, klikając w link afiliacyjny

 

Opłaty

 

Prowadzenie Konta Aktywna Pensja kosztuje 10 zł, ale po przelaniuKonto Aktywna Pensja w BGŻ BNP Paribas wynagrodzenia (pensji, emerytury, renty) w wysokości 1 tys. zł bank zwalania z tej opłaty. Wymóg ten nie dotyczy klientów poniżej 26. roku życia.

Ważne! Przelew nie może pochodzić z innego rachunku w BGŻ i BNP Paribas ani z naszego rachunku w innej instytucji (niektóre podmioty pozwalają obchodzić wymóg zasilania konta właśnie w ten sposób). Wpływ nie może być też wpłatą własną.

Karta MasterCard Debit kosztuje 7 zł, chyba że wykonamy nią transakcje bezgotówkowe na co najmniej 300 zł w miesiącu. Wymóg ten nie dotyczy klientów poniżej 26. roku życia.

Promocja trwa do końca października. By z niej skorzystać, trzeba złożyć w banku dyspozycję przelewania wynagrodzenia, zamówić kartę debetową, wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji marketingowej z banku oraz przesyłanie wyciągów elektronicznych zamiast papierowych.

 

<<otwórz Konto Aktywna Pensja>>

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.