Lokata dwumiesięczna na 4 proc. w Alior Banku

Na pozór świetna oferta ma jednak haczyki. Prawo założenia takiego depozytu przysługuje tylko nowym klientom, którzy otworzą również konto osobiste.

[more]

 

Możliwość otwarcia lokaty z atrakcyjnym oprocentowaniem pojawiła się wraz z początkiem czerwca. Jednak w przeciwieństwie do depozytu na 120 dni (2,75 proc.) i 210 dni (2,85 proc.) bank przesadnie jej nie promuje. Informacja o niej nie wyświetla się ani na stronie głównej, ani w zakładce „oszczędności”. Można ją znaleźć dopiero w opisie poszczególnych kont oraz w tabeli oprocentowania.

 

Limit 10 tys. zł

 

lokata dwumiesięczna na 4 proc. w Alior BankuTam też zostały opisane warunki otwarcia dwumiesięcznego depozytu. Wyglądają one na klasyczny cross-selling, czyli sprzedaż wiązaną.

Lokatę na 4 proc. mogą założyć tylko nowi klienci, którzy otworzyli lub otworzą konto osobiste po 2 czerwca br. Klient może wybrać ROR w taryfie Konto Rozsądne albo Konto Wyższej Jakości. Na założenie depozytu mamy 30 dni od momentu podpisania umowy o konto. Możemy to zrobić przez bankowość internetową, telefoniczna i w oddziale.

Limit wpłat wynosi 10 tys. zł i może być rozłożony na dowolną liczbę depozytów. Maksymalne odsetki wyniosą zatem 54,15 zł po podatku. By je zainkasować, trzeba być właścicielem rachunku do dnia zapadalności lokaty, czyli jej zakończenia. Jeśli konto zamkniemy wcześniej, bank zredukuje oprocentowanie do 1 proc.

 

Konto z money-backiem albo brakiem opłat

 

Najważniejsze parametry kont osobistych dostępnych w Alior Banku:

Konto Rozsądne (otwórz online bez kuriera)

  • 3 proc. zwrotu od zakupów spożywczych oraz w super- i hipermarketachKonto Rozsądne z money-backiem zrobionych w punktach stacjonarnych, opłaconych kartą albo aplikacją na smartfony iKasa (maksymalna premia: 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie, od których bank odprowadza podatek),

  • darmowe prowadzenie, przelewy, wszystkie bankomaty na świecie, ale pod warunkiem przelewania wynagrodzenia/stypendium/emerytury/renty – w przeciwnym razie prowadzenie będzie kosztować 8 zł, obcy bankomat (oprócz Euronetu) – 3 zł/wypłata, karta – 8 zł i stracimy prawo do money-backu,

  • karta – 5 zł (bez możliwości uniknięcia opłaty).

 

Konto Wyższej Jakości (otwórz online bez kuriera)Konto Wyższej Jakości Alior Banku

  • brak opłat za wszystkie usługi realizowane przez internet i w placówkach
    (prowadzenie, przelewy, bankomaty, karta, zlecenia stałe, polecenia zapłaty) przez pięć lat od otwarcia rachunku, ale pod warunkiem comiesięcznego wpływu co najmniej 2,5 tys. zł w jednym przelewie z innego banku albo wydawania kartą bezgotówkowo 700 zł – w przeciwnym razie konto będzie kosztować 12 zł.

 

Przypomnijmy, że podobną ofertę (4 proc. na lokacie trzymiesięcznej z opcją przedłużenia na kolejne trzy ze stawką 5 proc.) wprowadził ostatnio Eurobank. Pod względem wysokości oprocentowania obie propozycje należą obecnie do najlepszych na rynku.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.