Prześwietlamy energoLokatę Plus na 3 % w neoBanku

Internetowy oddział Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego umożliwia założenie kwartalnego depozytu z atrakcyjną stawką. Nie wymaga przy tym otwierania konta, a pozwala ulokować w ten sposób nawet 1 mln zł, co czyni go rynkowym rodzynkiem.

[more]

Możliwość założenia dobrej lokaty przez internet bez konieczności otwarcia konta osobistego to wciąż rynkowa rzadkość. Tym bardziej należy docenić ruch neoBanku, który od pewnego czasu udostępnia taką opcję. W ten sposób klienci założą m.in. trzymiesięczną energoLokatę Plus ze stawką 3 proc. w skali roku.

neoBank, czyli Wielkopolski Bank Spółdzielczy 

Minusy i plusy

 

Niestety, propozycja ma pewne ograniczenia.

  1. Skierowana jest do nowych klientów. Chodzi o osoby, które nie są stroną żadnej umowy z Wielkopolskim Bankiem Spółdzielczym (działa pod marką neoBank). Klauzula wykluczająca w szczególności dotyczy umów o konto osobiste, oszczędnościowe, kartę kredytową, kredyt, pożyczkę, internetowy rachunek techniczny.
  2. Wymaga wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Należy też pamiętać, że energoLokata Plus jest depozytem odnawialnym i – jak donoszą klienci – nie można tego zmienić ani na infolinii, ani w systemie transakcyjnym. Oczywiście po upływie jej terminu zapadalności nie odnowi się ona na takich samych warunkach, tylko tych, które będą w danym czasie obowiązywać dla depozytów trzymiesięcznych.

Plusem oferty jest możliwość założenia dowolnej liczby depozytów. Jedynym ograniczeniem jest ich łączne saldo, które musi zmieścić się w kwocie 1 mln zł.

Obecnie poza neoBankiem jeszcze tylko dwie instytucje pozwalają ulokować dużą kwotę na wysoki procent. Chodzi o:

  • Lion’s Bank: 3-3,5 proc. na trzymiesięcznej Lokacie Welcome dla kwot 100-350 tys. zł, bez konta;

<<umów się na spotkanie w oddziale – przez internet można założyć lokatę tylko z niższą stawką>>

  • Noble Bank: 3-3,25 proc. na dwu- i trzyletniej Lokacie Rentierskiej Gold dla kwot 0,15-20 mln zł, comiesięczna wypłata odsetek, bez konta.

 

Jak założyć?

 

By założyć energoLokatę Plus, należy:

  1. Zawnioskować do neoBanku o dostęp do jego bankowości internetowej (system neoBank24), wypełniając formularz na jego stronie (online.neobank.pl/portal_online/energolokata3m). Można to zrobić równocześnie z wnioskiem o założenie lokaty.
  2. Poczekać na telefon konsultanta, który zadzwoni celem potwierdzenia danych.
  3. Wysłać przelew weryfikacyjny na wskazany rachunek.

 

Darmowy Portfel Depozytowy

 

Do obsługi energoLokaty Plus nie jest potrzebny ROR. Wystarczy rachunek techniczny, zwany Portfelem Depozytowym. Można go wykorzystać w przyszłości do obsługi kolejnych lokat. neoBank prowadzi go bezpłatnie. Otwiera się go tak samo jako konto osobiste (na etapie składania wniosku należy zaznaczyć odpowiednią opcję: https://online.neobank.pl/portal_online/wybierz_typ_konta2).

energoLokata Plus w neoBankuUwaga! Przelewy z rachunku technicznego są płatne: 40 groszy + 20 groszy za autoryzacyjnego SMS-a. Istnieje jednak sposób, by uniknąć tych kosztów – wypłata pieniędzy w kasie banku. WBS poza Poznaniem ma po jednym oddziale w największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

Ponadto środki z Portfela Depozytowego można transferować tylko na rachunek, z którego wysłaliśmy przelew weryfikacyjny (ci, którzy korzystają z usług BGŻ Optima, wiedzą, o co chodzi).

Kolejnym ograniczeniem rachunku technicznego neoBanku są automatycznie ustanowione limity transakcyjne. W ciągu doby możemy z niego wypłacić 150 tys. zł. Pojedyncza transakcja nie może opiewać na więcej niż 50 tys. zł. Na szczęście po uzyskaniu dostępu do systemu transakcyjnego można to zmienić.

Portfel Depozytowy można przekształcić w darmowy ROR neoKonto. Sęk w tym, że transakcje wychodzące z niego też są płatne (0,4+0,2 zł/szt.). Jeśli korzystamy z karty debetowej, to zbieramy punkty. Możemy nimi „opłacać” prowizje za podstawowe usługi, np. przelewy, posiadanie plastiku (1,3 zł/m-c), wypłaty z obcych bankomatów (2 zł/op.).

 

Spółdzielcza czołówka

 

Wielkopolski Bank Spółdzielczy to jedna z największych instytucji swego sektora (TOP3 po Podkarpackim Banku Spółdzielczym i Krakowskim Banku Spółdzielczym). Należy do zrzeszenia SGB, którego jest liderem. Powstał w 1961 r. jako BS w Łubowie (powiat gnieźnieński). W 2004 r. zmienił nazwę na obecną. Pod marką neoBank funkcjonuje od 2008 r. Wówczas też rozszerzył skalę działalności na cały kraj.

 

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.