Oprocentowanie w BGŻ Optima delikatnie w dół

Do 2,6 proc. w skali roku spadła stawka dla nowych środków na koncie oszczędnościowym prowadzonym przez internetową odnogę BGŻ BNP Paribas. To o 0,1 pp. mniej niż dotąd. Za to o połowę wzrosło saldo objęte promocyjnymi odsetkami.

[more]

 

Dziś (8 kwietnia) zaczęła się nowa promocja konta oszczędnościowego w BGŻ Optima. Niestety, już z nową stawką dla nowych środków. Teraz jest ona o 0,1 pp. niższa i wynosi 2,7 proc. w skali roku.

 

Do 150 tys. zł na wyższym procencie

 Konto oszczędnościowe BGŻ Optima 

Dla dotychczasowych klientów saldo początkowe zostało wyznaczone na 5kwietnia. Oznacza to, że podwyższone odsetki obowiązują dla kwot przewyższających wskazanie z 5 kwietnia. W przypadku nowych klientów saldem początkowym (zerowym) jest dzień otwarcia rachunku. Promocja trwa do 14 lipca.

Dobra wiadomość jest taka, że o połowę wzrosło saldo objęte wyższym oprocentowaniem. Obecnie wynosi ono 150 tys. zł. Nadwyżka jest oprocentowana na 1,8 proc., czyli także ciut (0,1 pp.) mniej niż dotychczas. Od starych środków naliczane są odsetki w wysokości 1,5 proc. (chyba że mamy więcej niż 150 tys. zł – wtedy zarobiły 1,8 proc.).

 

Lokata Bezkarna bez zmian

 

Nowi kontrahenci wciąż też mogą zakładać trzymiesięczną Lokatę Bezkarną z oprocentowaniem 3,2 proc. i limitem 100 tys. zł. Oprócz bardzo atrakcyjnej stawki, która w obecnych realiach należy do najlepszych na rynku, jej zaletą jest możliwość zerwania bez utraty odsetek naliczonych do dnia przedwczesnego zakończenia depozytu.

 


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.