Lokaty Idea Banku: Halloween i Jesienny Sejf na 3% pod lupą

Idea Bank

Stałych klientów organizacji kierowanej przez Jarosława Augustyniaka z pewnością ucieszą jej nowe propozycje. Prócz wysokiego procentu wyróżniają się one brakiem ograniczeń kwotowych. Nowych klientów też powinny zainteresować lokaty Idea Banku.

Odkąd stopy procentowe są rekordowo niskie, znalezienie w stałej ofercie krótkoterminowej lokaty z odsetkami przekraczającymi 2 proc. jest praktycznie niemożliwe. Zdarzają się wyjątki, ale mają one charakter promocji obwarowanych licznymi warunkami (np. nowy klient, założenie ROR-u, nowe środki, konieczność wpłaty połowy kwoty do funduszu).

Lokaty Idea Banku trzy razy lepsze niż średnia rynkowa

Na szczęście zdarzają się jeszcze tzw. okazje. Świetny przykład to miesięczna Lokata Halloween i kwartalna Jesienny Sejf – obie ze stawką 3 proc. w skali roku w Idea Banku. Ponadto w ofercie pojawiła się ośmiodniowa lokata Niezwykła Ósemka z kuponem 3,08 proc.

Lokata Halloween na 3% w Idea Banku

Oprocentowanie Lokaty Halloween trzykrotnie przewyższa średnią rynkową dla tej kategorii depozytów terminowych (1 proc.). W przypadku lokaty Jesienny Sejf różnica jest mniej okazała, ale i tak dość wyraźna, bo ponad dwukrotnie przebija średnie oprocentowanie lokat kwartalnych (1,38 proc.). Równie ważny jest faktyczny brak ograniczeń kwotowych (teoretycznie to 1 mln zł, ale jeden klient może założyć nieograniczoną liczbę lokat) oraz dostępność dla starych (dotychczasowych) klientów.

Ci ostatni założą Lokatę Halloween i lokatę Jesienny Sejf z poziomu bankowości elektronicznej (wniosek jest ważny dwa dni). Ma do niej dostęp każdy, kto w przeszłości korzystał z usług instytucji kierowanej przez Jarosława Augustyniaka.

lokaty Idea_Banku

Zgodnie z regulaminem bank zobowiązał się, że ta druga oferta obowiązywać będzie przynajmniej do końca środy (26 października). Doświadczenie z podobnych promocji organizowanych przez Idea Bank w przeszłości wskazuje, że lokata Jesienny Sejf zniknie w okolicach czwartku-piątku, natomiast Lokata Halloween – dzień wcześniej. Oczywiście, są to depozyty odnawialne – ale na warunkach standardowych (0,1 proc.). Parametr ten zmienimy tylko na infolinii lub w oddziale. 

Dla nowych klientów Idea Banku: Lokata Happy na 3-4 proc.

Osobom, które jeszcze nie miały do czynienia z Idea Bankiem, poleca się w pierwszej kolejności jej flagowe produkty. Chodzi o:

  • Lokatę Happy – 4 proc. na dwa miesiące lub 3,5 proc. na miesiąc bądź kwartał z limitem 10 tys. zł [chcę założyć],
  • Lokatę Happy Plus – 3 proc. na kwartał z limitem 100 tys. zł [chcę założyć].

Klientowi przysługuje prawo do jednego wariantu lokaty (albo-albo). W zamian zyskuje on dostęp do systemu bankowości internetowej i mobilnej, z którego będzie mógł samodzielnie zakładać depozyty w przyszłości.

pieniądze

Założenie dowolnej z powyższych lokat nie wiąże się z koniecznością otwierania konta osobistego. Warto jednak wspomnieć, że w ofercie Idea Banku znajduje się rachunek o nazwie Konto Idealne.

To jeden z czterech bezwarunkowo darmowych ROR-ów na rynku. Pozostałe prowadzą: Bank Smart (obecnie to Nest Bank), Orange Finanse i VW Bank.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.