Nowa, gorsza promocja konta oszczędnościowego BGŻ Optima

BGŻ Optima

Teraz nowe środki na koncie oszczędnościowym BGŻ Optima są oprocentowane już tylko na 2,3 proc. w skali roku. Natomiast nie zmieniły się warunki lokat dla nowych klientów, którzy mogą zarobić nawet 3,2 proc.

Po kilku dniach od zakończenia poprzedniej oferty specjalnej BGŻ Optima przedstawił nową. Niestety, jej warunki są odrobinę gorsze od poprzedniej. 

Próba sił dla klientów mających konto oszczędnościowe BGŻ Optima

Od dziś (28 października) oprocentowanie nowych środków na koncie oszczędnościowym wynosi 2,3 proc. w skali roku (poprzednio 2,5 proc.). Chodzi o nadwyżkę ponad saldo początkowe, które wyznaczono na 14 października.

Promocja obowiązuje do 9 lutego 2017 r. Wyższym kuponem są objęte nowe oszczędności w kwocie nieprzekraczającej 150 tys. zł.

konto oszczędnościowe BGZ_Optima

Standardowo instytucja kierowana przez Piotra Marciniaka wypłaca 1,5 proc. odsetek. Jeśli saldo przekracza 150 tys. zł, to nadwyżka oprocentowana jest na 1,7 proc.

Przez kilka ostatnich dni klienci żyli w niepewności. Zwykle dzień po zakończeniu poprzedniej promocji internetowa odnoga BGŻ BNP Paribas ogłaszała nową. Teraz stało się inaczej.

Bank testował wytrzymałość swoich klientów i próbował przekonać ich do Lokaty Deklasującej ze stawką 2,3 proc. Jednak w tym samym czasie pojawiła się świetna oferta w Idea Banku (3 proc. na miesięcznej, a później – kwartalnej lokacie, bez ograniczeń kwotowych). To zapewne spowodowało odpływ środków i nikłe zainteresowanie Lokatą Deklasującą.

Zostawić czy wycofać pieniądze z konta oszczędnościowego BGŻ Optima?

W końcu bank uległ presji i ogłosił nową ofertę specjalną, choć na gorszych warunkach niż poprzednio. Na kilku rachunkach dostępnych na rynku stawki są wyższe nawet o połowę (szczegóły w naszym rankingu kont oszczędnościowych). Czy w związku z tym jest sens dalszego trzymania pieniędzy w BGŻ Optima? To zależy.

BGŻ Optima

Przy obecnym oprocentowaniu, które i tak przewyższa średnią rynkową o 0,8 pp., konto w BGŻ Optima idealnie nadaje się do przechowywania chwilowo wolnych środków, o których wiemy, że będą nam potrzebne w ciągu kilku-kilkunastu dni, np. na bieżące wydatki. Zaletą rachunku prowadzonego przez podmiot zarządzany przez Piotra Marciniaka jest bowiem brak limitu przelewów. Pieniądze możemy wypłacać dowolną liczbę razy w miesiącu, nie płacąc – jak u konkurencji – prowizji.

Większe kwoty i oszczędności, które nie będą nam potrzebne w danym miesiącu, warto wpłacić na lepiej oprocentowany rachunek. Jaki? Dobrych propozycji można poszukać w rankingu kont oszczędnościowych bloga Obiektywne Finanse.

Lokaty BGŻ Optima na 3-3,2% dla nowych klientów

Warto przypomnieć, że dla nowych klientów BGŻ Optima ma zdecydowanie bardziej atrakcyjną ofertę depozytową. Chodzi o:

  • Lokatę Bezkarną – 3,2 proc. na trzy miesiące z limitem 20 tys. zł, możliwość zerwania przed terminem bez utraty odsetek,
  • Lokatę Bezkompromisową – 3 proc. na trzy miesiące z limitem 100 tys. zł, możliwość zerwania przed terminem bez utraty odsetek.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.