Bank Millennium obniżył oprocentowanie konta oszczędnościowego

Konto Oszczędnościowe Profit banku Millennium

Bank Millennium płaci już tylko 2,5 proc. w skali roku za nowe środki na rachunku oszczędnościowym. Mimo to pozostaje w rynkowej czołówce, co martwi klientów całego sektora.

Instytucja, na czele której stoi Joao Bras Jorge, poszła śladem konkurencji i obniżyła oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym. Teraz maksymalna stawka dla klientów posiadających również ROR w taryfie Konto 360° wynosi 2,5 proc. w skali roku (dla pozostałych klientów – 2,3 proc.). Wcześniej było to 2,7 proc.

Konto oszczędnościowe w Banku Millennium na 2,5%

bank millennium

Przypomnijmy, że odsetki na poziomie 2,5 proc. dotyczą tylko nowych środków (nadwyżki ponad saldo z 7 stycznia), ale nie więcej niż 100 tys. zł. Oprocentowanie obowiązuje przez trzy miesiące (92 dni) od pierwszego zasilenia rachunku.

Promocja trwa do 28 stycznia. Do tego dnia można przelewać środki, od których naliczone zostaną wyższe odsetki (standardowo bank płaci 0,9 proc.). Tak krótki okres wskazuje, że za trzy tygodnie można spodziewać się kolejnego ruchu ze strony organizacji kontrolowanej przez BCP.

<<chcę otworzyć ROR w Banku Millennium wraz z kontem oszczędnościowym na 2,5%>>

Sytuacja na rynku kont oszczędnościowych w styczniu 2017 r.

Redukcja stawki jest o tyle dziwna, że stopy procentowe NBP, z którymi sprzężone jest oprocentowanie kont oszczędnościowych, ani drgnęły od marca 2015 r. Mało tego, coraz głośniej mówi się o ich podniesieniu, co – wedle obecnych prognoz – ma nastąpić na przełomie 2017 i 2018 r. Wszystko w tej kwestii zależy od inflacji i tempa wzrostu PKB.

Najlepsze konta oszczędnościowe w styczniu 2017 r.

Z drugiej strony kupon na poziomie 2,7 proc. obowiązywał w Banku Millennium rok. Ostatnie cięcie przeprowadził on w styczniu ub.r. Ponadto w ostatnim czasie na podobny krok zdecydowały się inne instytucje z czołówki rankingu kont oszczędnościowych. Chodzi o Idea Bank i Eurobank, które – po uwzględnieniu warunków dodatkowych – płacą teraz 2,5 proc., a jeszcze niedawno oferowały 3 proc. Jeszcze wcześniej korektę przeprowadził BGŻ Optima (2,3 proc.).

Mimo to Bank Millennium pozostaje jednym z najlepszych miejsc do gromadzenia oszczędności. Dlaczego? Zaletą tego rachunku oszczędnościowego jest wysoki limit wpłat. Spośród innych podmiotów oferujących przyzwoity procent jeszcze tylko Deutsche Bank pozwala ulokować w ten sposób 100 tys. zł. U pozostałych konkurentów dopuszczalne saldo jest kilkukrotnie niższe i mieści się w przedziale 5-50 tys. zł.

Jeśli chodzi o oprocentowanie, więcej niż 2,5 proc. proponują w tym momencie cztery banki. Szczegóły w rankingu najlepszych kont oszczędnościowych za styczeń 2017 r.

 <<chcę otworzyć ROR w Banku Millennium wraz z kontem oszczędnościowym na 2,5%>>


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.