Jak zmniejszyć wysokość raty, mając kredyt w walucie

oszczędności a nowe limity pozaodsetkowych kosztów pożyczek

Szalejący kurs franka szwajcarskiego potrafi przyprawić o palpitację serca każdego kredytobiorcę posiadającego zobowiązanie w tej walucie. Nic dziwnego, że klienci szukają rozwiązań, które pozwolą im oszczędzić na racie kredytu. Jednym z nich jest wymiana walut online.

Materiał partnera

W jaki sposób wymiana walut online może przyczynić się do zmniejszenia comiesięcznych obciążeń? Jak funkcjonują kantory internetowe i czym różnią się od tradycyjnych punktów wymiany walut? W tym tekście postaramy się zwięźle przedstawić te zagadnienia, które przydadzą się każdemu kupującemu i sprzedającemu zagraniczne środki płatnicze.

Ustawa antyspreadowa a wymiana walut online

Jeszcze kilka lat temu kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcych walutach byli w mało komfortowej sytuacji: uzależnieni od banków, często obciążani wysokimi spreadami, nie mieli możliwości spłacania długu w walucie kupionej samodzielnie. Zmiany nastąpiły w 2011 r., kiedy w życie weszły zapisy tzw. ustawy antyspreadowej.

przelew online

Nowe prawo nie tylko uwolniło kredytobiorców od dominującej pozycji banków. Umożliwiło także dynamiczny rozwój innowacyjnych podmiotów oferujących wymianę walut online. Chociaż pierwszy kantory internetowe powstały kilka lat wcześniej (2009 r.), to ich prawdziwy rozkwit nastał po zmianach w przepisach.

Od tamtej pory powstało wiele podmiotów tego typu. W tym gronie był m.in. kantor internetowy Fritz Exchange, który wchodzi w skład Fritz Group – marki z ponad 20-letnim doświadczeniem. Z czasem Fritz Exchange osiągnął pozycję jednego z liderów rynku.

Ile oszczędzisz na wymianie walut online?

Możliwość spłacania rat w walucie kupionej poza bankiem sprawiła, że kredytobiorcy szybko docenili działalność kantorów internetowych. Te działają przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

wymiana walut w kantorze internetowym

Cechą charakterystyczną serwisów wymiany walut online jest bardzo korzystny spread – nawet kilkanaście razy niższy niż w przypadku tradycyjnych instytucji oferujących dewizy. Ile dokładnie można oszczędzić na korzystaniu z usług e-kantorów?

Według statystyk z końca 2016 r. w przypadku euro spread był nawet 14 razy niższy niż w banku. Nieco lepsze warunki proponują kantory stacjonarne. Jednak i one przegrywają pod tym względem z serwisami wymiany online.

Bardzo korzystne dla klientów kursy obowiązują również w przypadku franka szwajcarskiego. Średni spread w kantorze internetowym był nawet siedem razy niższy niż w banku.

Zalety kantorów internetowych

Nic dziwnego, że coraz więcej kredytobiorców wybiera e-kantor zamiast tradycyjnego punktu. Serwisy takie jak kantor Fritz Exchange cieszą się ogromną popularnością wśród osób posiadających zobowiązania we franku czy euro. Nie dotyczy to tylko klientów indywidualnych, ale również przedsiębiorców. Wspomniany e-kantor posiada dedykowaną biznesowi obsługę.

kantor_online

Za korzystaniem z kantoru online przemawiają też inne argumenty:

  1. Pomoc doświadczonych traderów walutowych oraz ekspertów w dokonywaniu transakcji
  2. Możliwość negocjacji warunków przy wymianie kwot większych niż 10 tys. euro i uzyskania jeszcze korzystniejszego spreadu
  3. Najwyższe bezpieczeństwo operacji
  4. Intuicyjny serwis transakcyjny
  5. Realizacja zleceń nawet w 15 minut.

Fritz Exchange

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.