Miesięczna Lokata Bezkonkurencyjna na 2,5 proc. w Idea Banku

Idea Bank

W dobie niskiego oprocentowania depozytów i wobec braku widoków na jego podniesienie lokata w Idea Banku wydaje się dobrą ofertą. By z niej skorzystać, nie trzeba spełniać żadnych warunków. Lokatę założą również obecni klienci.

Niskie stopy procentowe, brak perspektyw ich podwyżek nawet do 2019 r. oraz niezbyt duży popyt na kredyty nie zachęcają banki do podnoszenia oprocentowania lokat mimo powrotu inflacji, która w I kw. br. wyniosła 2 proc.

Lokaty Idea Banku, które nie przegrywają z inflacją

By zatem inwestycja chroniła nasze pieniądze przed utratą wartości, musi przynosić przynajmniej 2,47 proc. zysku. Dlaczego tyle? Prócz wskaźnika wzrostu cen oszczędności są bowiem uszczuplane przez podatek od zysków kapitałowych, zwany potocznie podatkiem Belki (19 proc.).

Oprocentowanie lokat a inflacja

Tymczasem przeciętna lokata opiewa teraz na 1,26 proc. brutto, czyli 1,02 proc. netto. Paradoksalnie wyższe odsetki przyniesie ulokowanie wpłacenie wolnych środków na konto oszczędnościowe, które oprocentowane jest średnio na 1,44 proc. brutto (1,16 proc. po podatku).

Co prawda oferty przekraczające równe lub przekraczające 3 proc. nadal są dostępne, ale mają one charakter promocyjny. Osoba zainteresowana takim produktem musi spełnić wiele warunków i liczyć się z wieloma ograniczeniami, np. mieć status nowego klienta, otworzyć nie zawsze darmowe konto osobiste, płacić kartą za zakupy albo nie może wpłacić więcej niż 10 tys. zł. Dziś, by sensownie zarabiać na lokatach, trzeba umiejętnie zarządzać środkami, czyli przenosić je między bankami.

Lokata w Idea Banku bez haczyków

Na tym tle dość atrakcyjną propozycją wydaje się miesięczna Lokata Bezkonkurencyjna w Idea Banku ze stawką 2,5 proc. w skali roku. Średnia rynkowa dla tej kategorii wynosi 1,15 proc. Lokata Bezkonkurencyjna dostępna jest również w wersji dwumiesięcznej – na 2,4 proc. i trzymiesięcznej – na 2,25 proc.

Idea_Bank

Lokata nie jest obwarowana żadnymi dodatkowymi wymaganiami. Zakłada się ją z poziomu bankowości elektronicznej. Można założyć nieograniczoną liczbę depozytów, ale żaden nie może opiewać na więcej niż 1 mln zł. Wniosek, w którym widnieje numer rachunku lokaty do opłacenia, jest ważny dwa dni.

Dla porządku dodajmy, że lokaty mają charakter odnawialny, ale po stawkach standardowych (0,01 proc.). Parametr ten zmienia się na infolinii i w oddziale.

Zainteresowani powinni się spieszyć, ponieważ nie wiadomo, kiedy Lokata Bezkonkurencyjna zostanie wycofana. Zapewne stanie się to w momencie, w którym podmiot zarządzany przez Jarosława Augustyniaka zbierze potrzebną ilość środków. [Lokata Bezkonkurencyjna już zniknęła z oferty, wciąż dostępna jest za to lokata „Od Zająca” na 2,25 proc. z terminem zapadalności 1-6 miesięcy ].

Idea Bank dobry do trzymania oszczędności

Osoby, które do tej pory nie korzystały z usług Idea Banku, mają prawo do oferty specjalnej, czyli Lokaty Happy (limit 10 tys. zł) lub Lokaty Happy Pro (limit 25 tys. zł) albo Lokaty Happy Plus (limit 100 tys. zł). Dzięki temu uzyskają dostęp do systemu transakcyjnego. Oprocentowanie promocyjnych depozytów waha się od 2,5 do 4 proc., a okres zapadalności to – w zależności od wariantu – jeden, dwa i trzy miesiące.

lokaty

Warto dodać, że Idea Bank oferuje również darmowy ROR bez haczyków (jeden z czterech na rynku). Chodzi o Konto Idealne. Klient bez konieczności spełniania żadnych wymogów nie płaci za:

  • konto,
  • kartę debetową,
  • przelewy internetowe (do tego ma gratis dwa ekspresowe przelewy w miesiącu),
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.