Konto oszczędnościowe T-Mobile Usługi Bankowe na 3 proc. pod lupą

Tmobile_uslugi_bankowe

Na pozór świetna oferta różowego telebanku ma jedno istotne ograniczenie: skierowana jest do nowych klientów, którzy muszą też zawrzeć umowę o ROR. Atrakcyjna stawka obejmuje środki do 50 tys. zł.

Ze względu głównie na niskie stopy procentowe stawki na kontach oszczędnościowych są niskie. Średnia rynkowa wynosi obecnie 1,38 proc. brutto, a od tego trzeba jeszcze odjąć podatek Belki, co finalnie daje zysk na poziomie 1,11 proc. Tymczasem inflacja wynosi 1,9 proc. (dane GUS za maj). Dlatego tym bardziej warto przyjrzeć się ofercie różowego telebanku, czyli T-Mobile Usługi Bankowe, który proponuje 3 proc. na koncie oszczędnościowym przez trzy miesiące od jego otwarcia.

Promocyjne oprocentowanie przez trzy miesiące

Obecnie to jedna z najlepszych ofert na rynku. Co prawda nieco więcej oferuje Orange Finanse, a w Banku Pocztowym i BOS-iu można zarobić tyle samo, ale wszystkie te instytucje stawiają duże wymagania (więcej tutaj). Bez ich spełnienia klient zarobi grosze.

konto oszczednosciowe_T-Mobile_Usługi_Bankowe

Niestety, podmiot kierowany przez Magdalenę Progę-Stępień też stawia pewne ograniczenia. Jakie?

  1. Konto oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe ze stawką 3 proc. mogą otworzyć tylko nowi klienci lub tacy, którzy zamknęli posiadany tam ROR przed 1 kwietnia br.
  2. Wysokim oprocentowaniem objęte są środki do 50 tys. zł.
  3. Wraz z rachunkiem oszczędnościowym trzeba otworzyć konto osobiste. Na szczęście w wariancie podstawowym (Konto Freemium) jest ono bezpłatne, a umowę można zawrzeć przelewem weryfikacyjnym.

Oferta jest ważna do 31 sierpnia br. Po upływie promocyjnego okresu (trzy miesiące od otwarcia rachunku) oprocentowanie ustalane jest wg wzoru WIBID 1M (z 10. dnia miesiąca) minus 0,4 pp., co aktualnie daje 1,06 proc. Takie same odsetki naliczane są od nadwyżki ponad 50 tys. zł.

konto_oszczędnościowe_T-Mobile Usługi Bankowe

Posiadaczowi konta oszczędnościowego przysługują po trzy darmowe przelewy wewnętrzne (na ROR) i zewnętrze (poza bank), przy czym po jednym w każdym z kanałów obsługi, tj. w bankowości internetowej, bankowości telefonicznej i placówce T-Mobile. Każdy następny transfer, zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny, kosztuje 5 zł.

Obecni klienci mogą skorzystać z innej promocji: 2 proc. na rachunku oszczędnościowym pod warunkiem przelewania wynagrodzenia (pensja/emerytura/renta/stypendium). Trwa ona do końca 2017 r.

chcę otworzyć konto oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe ze stawką 3 proc.

Ile kosztuje konto w T-Mobile Usługi Bankowe?

T-Mobile Bank ma w ofercie dwa ROR-y: Konto Freemium i Konto Premium. Oba mogą być darmowe. By tak się stało, klient musi spełnić określone warunki.

Należy też wiedzieć, że nie wszystkie funkcjonalności pierwszego rachunku są dostępne bezpłatnie. Dotyczy to m.in. wypłat z bankomatów (trzy bezprowizyjne w miesiącu) i wpłat we wpłatomatach (jedna bezprowizyjna w miesiącu).

Konta osobiste w T-Mobile Banku

 

Konto Freemium
[chcę otworzyć]
Konto Premium
[chcę otworzyć]

prowadzenie

0 zł

18,9 zł / 0 zł*

e-przelew

0 zł

0 zł

karta debetowa

6 zł / 0 zł**

0 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

0 zł / 6 zł

(trzy darmowe wypłaty w miesiącu)

0 zł

wpłatomaty

0 zł / 0,5% min. 1 zł

(jedna darmowa wpłata w miesiącu)

0 zł

polecenie zapłaty

0 zł

0 zł

zlecenie stałe

0 zł

0 zł

wypłata sklepowa (cash back)

0 zł

0 zł

Źródło: Obiektywne Finanse na podst. tabeli opłat T-Mobile Usługi Bankowe

1 – pod warunkiem wykonania płatności kartą na min. 500 zł
2 – pod warunkiem wykonania płatności kartą na min. 200 zł

chcę otworzyć konto oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe ze stawką 3 proc.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.