Konto Jakie Chcę BZ WBK pod lupą

Konto_Jakie_Chce_BZ_WBK / Santander

BZ WBK odświeżył paletę ROR-ów, która obecnie sprowadza się właściwie do tytułowego rachunku. Mimo szumnych zapowiedzi Konto Jakie Chcę, poza zwrotem za zakupy i rachunki, nie oferuje niczego nadzwyczajnego, a pod względem cenowym przegrywa z konkurencją.

W ofercie czwartego największego banku w Polsce pojawiły się nowy ROR o nazwie Konto Jakie Chcę. To teraz podstawowe konto osobiste BZ WBK. Pozostałe znikną ze sprzedaży 31 października, ale otwarte wcześniej pozostaną w obsłudze.

Konto Jakie Chcę stanowi element kampanii wizerunkowej przedstawiającej instytucję kierowaną przez Michała Gajewskiego jako bank rozumiejący potrzeby klienta i wspierający go na różnych etapach życia („Bank, jaki chcesz”). Na potrzeby akcji nową twarzą BZ WBK został prezenter TVP2 Łukasz Nowicki.

Jakie jest Konto Jakie Chcę od BZ WBK?

Co ma do zaoferowania Konto Jakie Chcę? Jeśli chodzi o parametry cenowe, nie powala na kolana. Wbrew twierdzeniom nie wprowadza rewolucyjnych zmian w sposobie korzystania z podstawowych usług finansowych.

Nowy ROR od BZ WBK Konto Jakie Chcę

Z uwagi na brak darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce trudno je traktować jako ROR podstawowego wyboru. Z tego powodu zdaniem niektórych klientów jest krokiem wstecz w stosunku do poprzedniego flagowego rachunku, czyli Konta Godnego Polecenia.

By bez prowizji wypłacać pieniądze z obcych bankomatów w kraju, klient może za 7 zł wykupić miesięczny abonament (w przypadku urządzeń zagranicznych taka opcja kosztuje 15 zł i obowiązuje 10 dni).

Może też skorzystać z zupełnie darmowego Blika, ale ten wymaga nowoczesnego telefonu. W dodatku nie każda maszyna współpracuje z tym systemem mobilnym. Na koniec czerwca dało się tak pobrać gotówkę z 2/3 istniejących bankomatów.

Ile kosztuje nowy ROR w BZ WBK?*

Usługa

Opłata

Prowadzenie konta

0 zł

Przelewy internetowe

0 zł

Karta debetowa

0 zł** / 3 zł / 5 zł

Bankomaty obce w kraju

5 zł/op.

lub

0 zł Blikiem

Wypłata w oddziale

10 zł/op.

Wpłata w oddziale

10 zł/op.

Wpłatomaty

0 zł

Zlecenia stałe

0,5 zł/op.***

Polecenie zapłaty

0 zł

Stan na 12.09.2017 r.
* – podane stawki dotyczą osób w wieku powyżej 26 lat
** – po dokonaniu pięciu płatności w miesiącu lub wykonaniu płatności na łącznie min. 500 zł w miesiącu
*** – dotyczy operacji na rachunki poza BZ WBK, te wewnętrzne są darmowe.

Mocne strony Konta Jakie Chcę

Wyróżnikami Konta Jakiego Chcę BZ WBK są:

aplikacja_mobilna_BZ_WBK / Santander
 1. Możliwość wyboru wysokości opłaty za kartę i warunku zwalniającego z niej
  Jeśli chcemy uniknąć standardowej daniny 3 zł miesięcznie, możemy zdecydować, czy wolimy użyć karty pięć razy w miesiącu, czy wydać nią 500 zł w miesiącu (opcję zmienia się w dowolnym momencie w bankowości elektronicznej i placówce). Ale jeśli nie spełnimy tego wymogu, zapłacimy nie 3, tylko 5 zł.
 2. Możliwość wyboru wydawcy karty debetowej
  Możemy zdecydować, czy chcemy plastik z logo Visa, czy MasterCard. Ale sam rachunek otworzymy bez plastiku – da się to zrobić przelewem weryfikacyjnym.
 3. Zwrot 1 proc. od opłaconych z konta rachunków za media (gaz, prąd, TV, internet, telefon)
  Obowiązuje limit 25 zł miesięcznie. Wcześniej trzeba też jednorazowo zgłosić w banku fakturę od wystawcy.
 4. Money-back za zakupy opłacone kartą kredytową 1|2|3
  1 proc. za spożywkę (w supermarketach), 2 proc. za paliwo, 3 proc. za jedzenie (restauracje i fast foody), limit roczny: 760 zł.

>>otwieram Konto Jakie Chcę w BZ WBK, by otrzymywać zwrot za zakupy i rachunki<<

BZ WBK proponuje też nowy rachunek oszczędnościowy – Konto Systematyczne. Jego nazwa nawiązuje do sugerowanego sposobu korzystania z niego, czyli regularnego zasilania środkami przy pomocy zlecenia stałego z ROR-u.

Jeśli posiadacz konta odłoży w ten sposób min. 20 zł w miesiącu, otrzyma wyższe odsetki – zamiast 0,4 proc. bank naliczy mu 1,5 proc. w skali roku (ale tylko od salda nieprzekraczającego 20 tys. zł). Obiektywnie rzecz ujmując, to żadna zachęta, bo promocyjna stawka nawet nie pokrywa inflacji. Na rynku bez trudu znajdzie się lepsze miejsca do spokojnego pomnażania oszczędności [sprawdź ranking kont oszczędnościowych].

Bez opłat za SMS-y autoryzacyjne w BZ WBK

BZ WBK znosi opłatę za smsKody

Podmiot zarządzany przez Michała Gajewskiego ostatecznie wycofał się z opłat za SMSkody – do zatwierdzania przelewów. Należy jednak mieć świadomość, że zmiana numeru telefonu służącego do odbierania takich wiadomości kosztuje aż 25 zł.

Spekuluje się, że wkrótce ze sprzedaży zniknie karta bankomatowa, służąca tylko do podejmowania gotówki z maszyn własnych oraz wpłat we wpłatomatach. Gdyby tak się stało, osoby mające konto bez karty debetowej i chcące dokonać wpłaty gotówkowej, zostaną zmuszone do udania się do oddziału i zapłacenia sporej prowizji (bo póki co system Blik w BZ WBK nie umożliwia wpłat we wpłatomatach) albo wyrobienia plastiku i narażenia się na opłaty. Bank nie chce tego komentować.

Uwaga na te opłaty w BZ WBK!

Uwaga na te opłaty w koncie BZ WBK

Niestety, nowe konto osobiste BZ WBK przewiduje opłaty za usługi, które u wielu konkurentów są bezpłatne. Chodzi o:

 • wypłaty sklepowe, czyli cash-back: 1,5 zł/op. (chyba że wykupi się pakiet darmowych wypłat bankomatowych),
 • zewnętrzne zlecenia stałe – 0,5 zł/op.,
 • Przelew24, czyli automatyczne uzupełnianie formularza przelewu przy płatnościach online (pay-by-link): 0,5 zł/op.,
 • wznowienie karty: 15 zł.

>>otwieram Konto Jakie Chcę w BZ WBK, by otrzymywać zwrot za zakupy i rachunki<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.