Masz konto w VW Banku? To powinieneś wiedzieć

konto osobiste vw banku w Polsce

Z końcem listopada zostaną rozwiązane umowy o konto osobiste oraz produkty oszczędnościowe i kredytowe łączące klientów indywidualnych z VW Bankiem. Wyjaśniamy, co powinny zrobić osoby nie będące przedsiębiorcami ani pracownikami koncernu samochodowego.

Przypomnijmy, że działający w Polsce od 2001 r. VW Bank postanowił zmienić profil. Rezygnuje z obsługi klientów detalicznych nie będących pracownikami koncernu samochodowego, ponieważ chce się skupić na przedsiębiorcach oraz firmach.

W związku z tym do tych pierwszych rozesłał listy wypowiadające umowy o ROR i inne produkty. Chodzi o lokaty i debety w koncie. Zostaną one rozwiązane 30 listopada.

[Edytowany] Od 2022 r. VW Bank znów oferuje konta osobiste klientom detalicznym.

Odsetki od lokat w VW Banku zakończonych przed czasem

Natomiast nic nie zmienia się w zakresie kredytów samochodowych i kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych. Trwające umowy pozostają w mocy.

Przenoszenie konta z VW Banku

Co z osobami, które założyły depozyty z terminem zapadalności po 30 listopada albo mającymi limit kredytowy w Volkswagen Banku?

Choć lokaty zostaną zerwane, klienci otrzymają obiecane odsetki. Ich wielkość zostanie wyliczona na dzień zamknięcia produktu. VW Bank przeleje należne środki na rachunek wskazany przez konsumenta przy przenoszeniu/zamykaniu konta osobistego.

Podmiot kierowany przez Mikołaja Woźniaka zachęca, by wybrać Eurobank. Ten jako zachętę dla klientów VW Banku proponuje roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę oraz lokatę na 2,5 proc.

bankowosc_internetowa

Sęk w tym, że wszystkie ustawienia ze starego rachunku, np. odbiorców zaufanych, zlecenia stałe, klient musi przenieść ręcznie, czyli wprowadzić do nowego systemu. W przypadku niektórych osób to żmudne zajęcie może pochłonąć kilka godzin.

By tego uniknąć, konsument może nieodpłatnie zlecić  Eurobankowi procedurę przeniesienia konto między bankami poprzez system Ognivo. Jednak wtedy utraci prawdo do bonusów powitalnych w Eurobanku.

Zamiana kredytu w VW Banku na tańszy lub zwrot prowizji

Klienci korzystający z limitu kredytowego zobowiązani są spłacić dług do dnia zamknięcia konta osobistego, czyli do 30 listopada br. VW Bank zaproponował im:

  • zamianę zobowiązania na tańszy kredyt gotówkowy (oprocentowanie 5,99 proc. i zwolnienie z prowizji za jego udzielenie),
  • zwrot prowizji za udzielenie linii kredytowej w części przypadającej na niewykorzystany okres – w przypadku osób, które zdecydują się uregulować zadłużenie jednorazowo.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.