Konto osobiste w VW Banku znów dostępne

Konto osobiste w VW Banku
fot. Simon || pixabay.com

Po pięciu latach klient detaliczny znów może mieć konto osobiste w VW Banku. Do wyboru są trzy warianty. Różnią się one ceną (0-9 zł), zakresem bezpłatnych usług i pakietem gratisowych ubezpieczeń. Umowę podpisuje się za pośrednictwem kuriera.

Trochę po cichu VW Bank znów szerzej otworzył się na klientów detalicznych, oferując im konto osobiste. To dość zaskakujące, ponieważ opuścił ten segment rynku w 2017 r., skupiając się na przedsiębiorcach.

VW Bank reaktywacja

Zachęcał wówczas posiadaczy ROR-ów, lokat i debetów w rachunku do przeniesienia się do Eurobanku. Co ciekawe, ten drugi już nie istnieje, gdyż dwa lata później wchłonął go Bank Millennium.

Konto osobiste w VW Banku z kartą z logo koncernu

Od tamtej pory konto osobiste w VW Banku mieli tylko pracownicy koncernu. Pozostali mogli starać się o finansowanie zakupu samochodów kredytem bądź leasingiem.

Na koniec ub. r. podmioty gospodarcze stanowiły 96 proc. klientów banku. Na razie nie udało się nam ustalić, dlaczego zmienił on strategię. Przedstawiciele polskiego oddziału niemieckiej instytucji dotąd nie odpowiedzieli na nasze pytania.

[Edytowany 4 października] – Kilka lat temu Volkswagen Bank w Polsce zmienił formę prawną ze spółki akcyjnej na oddział Volkswagen Banku GmbH. W wyniku tej transformacji zmodyfikowaliśmy profil działalności — tłumaczy Ronald Kulikowski, szef polskiego oddziału. – Pod nową nazwą chcemy ponownie nawiązać relacje z klientami indywidualnymi. Dostrzegamy bowiem ogromny potencjał w budowaniu portfela klientów detalicznych — dodaje.

Karta debetowa Visa VW Banku

Na powrót VW Banku do segmentu detalicznego zanosiło się już od końcówki ubiegłego roku. W listopadzie organizacja kierowana przez Rolanda Kulikowskiego udostępniła kredyt online dla klienta zewnętrznego. Umowę zatwierdza się, wykonując selfie i realizując przelew weryfikacyjny.

Konto osobiste w VW Banku w trzech wariantach

Obecnie konto osobiste w VW Banku dostępne jest w dwóch wariantach cenowych: standardowym i złotym. Różnią się one m.in. wykazem darmowych usług (czyli dostępnych bez dodatkowych kosztów) i zakresem bezpłatnych ubezpieczeń. Szczegóły w tabeli.

Pakiety konta osobistego w VW Banku

↓Usługa || Pakiet→StandardZłoty
ROR0 zł9 zł
Karta debetowa0 zł (Visa)0 zł (Visa Gold)
Przelewy zwykłe (do 250 szt. miesięcznie)0 zł0 zł
Zlecenie stałe0 zł0 zł
Obce bankomaty w kraju (PLN) i na terenie EOG (EUR) inne niż Planet Cash1 zł0 zł
Bankomaty za granicą (poza EOG)10 zł2,5% (min. 10 zł)
Cash-back1 zł0 zł
Przewalutowanie5%0 zł
Ubezpieczenie w cenie– nieuprawnione rozporządzania środkami płatniczymi (do 3 tys. zł),
– przedłużona ochrona sprzętu RTV/AGD zakupionego kartą (do 5 tys. zł)
– nieuprawnione rozporządzania środkami płatniczymi (do 3 tys. zł),
– przedłużona ochrona sprzętu RTV/AGD zakupionego kartą (do 5 tys. zł),
– utrata rzeczy osobistych (do 800 zł),
– assistance medyczny
Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl. Stan na 17.01.2023 r.

Konto osobiste w VW Banku w pakiecie standard jest więc nieco mniej korzystne niż przed pięcioma laty. Wówczas klient mógł bezpłatnie pobierać gotówkę z bankomatów krajowych, o ile było to co najmniej 400 zł. W przeciwnym razie płacił 1,5 zł od transakcji. Teraz jest to możliwe tylko w siedmiu urządzeniach w Polsce zlokalizowanych przy fabrykach koncernu, np. w Poznaniu, Swarzędzu i Białężycach koło Wrześni.

Wniosek o ROR składa się przez internet. Następnie kurier przywozi dokumenty do podpisu. [Edytowany 4 października] Wiadomo już, że Volkswagen Bank planuje wdrożyć wygodniejsze i szybsze rozwiązanie w postaci konta na selfie i płatności mobilne (Google Pay, Apple Pay, Blik).

Nowości w Volkswagen Banku

[Edytowany 17 stycznia 2023] VW Bank nawiązał współpracę z firmą ITCARD, która jest operatorem sieci urządzeń Planet Cash. Dzięki temu klienci banku mający konto osobiste w pakiecie Standard mogą bezpłatnie pobierać gotówkę w bankomatach tej sieci.

[Aktualizacja 23 lutego 2024] Volkswagen Bank wprowadził możliwość otwarcia konta e-direct, oszczędnościowego i firmowego metodą na selfie. Wdrożył też płatności mobilne (ale bez Blika).


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.