VW Bank kończy z klientami indywidualnymi

konto osobiste vw banku w Polsce

VW Bank rezygnuje w Polsce z prowadzenia części detalicznej. Konsumenci mają czas na wytransferowanie środków do 30 listopada. Jeśli przeniosą je do Eurobanku, zostaną nagrodzeni.

Podmiot kierowany przez Mikołaja Woźniaka poinformował o zmianie profilu działalności. Z powodu fuzji ze swoją niemiecką spółką-matką VW Bank Polska rezygnuje z segmentu detalicznego i skupia się na biznesie.

Zmiany w VW Banku

Z oferty zniknęły już produkty dla osób fizycznych, czyli m.in. darmowe konto osobiste i lokaty. Te istniejące pozostają w obsłudze do 30 listopada.

Rozbudowane zostały za to usługi dla przedsiębiorców. Wcześniej zmieniono cenniki, np. zniesiono opłatę za wydanie karty podstawowej do konta firmowego i obniżono opłaty za wypłaty z bankomatów.

VW Bank zamyka część detaliczną

W związku z przekształceniami VW Bank niedługo zacznie wysyłać klientom listy wypowiadające umowy o ROR i kartę. Zaprzestanie obsługi tych produktów 30 listopada. Po tej dacie rachunki zostaną zamknięte, a plastiki – zablokowane.

[Edytowany] Od 2022 r. VW Bank znów oferuje konta osobiste klientom detalicznym.

Wyjątek stanowią umowy z pracownikami koncernu VW w Polsce. Ich zmiany praktycznie nie dotkną. Nadal będą mogli korzystać z usług swojego banku.

Bonusy dla przenoszących się z VW Banku do Eurobanku

Instytucja zarządzana przez Mikołaja Woźniaka już teraz zachęca więc do przeniesienia środków. W tym celu poleca Eurobank, z którym nawiązała strategiczną współpracę. Na klientów, którzy zdecydują się na taki krok, czekają dwa bonusy:

  1. Bezwarunkowe zwolnienie z opłat za konto i kartę przez rok
  2. Kwartalna lokata na 2,5 proc. do 50 tys. zł.

Przenoszenie konta osobistego z wybojami

Uwaga! Jeśli klient VW Banku ma już rachunek w Eurobanku, nie może skorzystać z oferty transferowej. Ta ostatnia obowiązuje do 30 listopada.

Ponadto osoby przenoszące swoje finanse do Eurobanku nie mają prawa wyboru pakietu rachunku. Mogą otworzyć ROR jedynie w taryfie Active, choć podmiot kontrolowany przez Societe Generale ma ich trzy.

VW Bank zachęca swoich klientów, by skorzystali z usług Eurobanku

Uwaga! Klient VW Banku otwierający konto w Eurobanku musi samodzielnie przenieść ustawienia ze starego rachunku: listę zaufanych odbiorców, zlecenia stałe, polecenia zapłaty. Czyli de facto musi skonfigurować nowy ROR od początku. Dlaczego?

Cała operacja nie odbywa się bowiem za pośrednictwem systemu Ognivo, który umożliwia transfer historii, salda i ustawień z zamykanego rachunku do tego nowo otwieranego.

Banki idą jednak na rękę tym klientom, którzy zapomną zaktualizować dane we wszystkich miejscach. Do końca marca 2018 r. przelewy przychodzące na dotychczasowy rachunek w VW Banku będą automatycznie przekierowywane na konto w Eurobanku.

Ile kosztuje konto Active w Eurobanku?

Usługa

Opłata [zł]

prowadzenie

9 / 0*

karta debetowa

4,9 / 0**

e-przelewy

0

bankomaty w kraju

własne: 0

obce: 0 / 1,9***

wypłata w oddziale

0

wypłata sklepowa (cash-back)

0

wpłata w oddziale

0

wpłata we wpłatomacie własnym

0

Źródło: Obiektywne Finanse. Stan na 19.08.2017 r.

1 – zwolnienie przy wpływach min. 1,5 tys. zł lub średnim saldzie 15 tys. zł albo wpływie świadczenia z programu „Rodzina 500 plus”,
2 – zwolnienie po wykonaniu transakcji bezgotówkowych na 400 zł w miesiącu,
3 – kwoty poniżej 100 zł.

Oprócz przystępnych warunków cenowych zaletą rachunku bieżącego w Eurobanku jest program premiowy „Rodzina i Przyjaciele”. Chodzi o 5-proc. money-back za wybrane transakcje – nawet 60 zł miesięcznie i do odwołania.

Już tylko trzy bezpłatne konta osobiste

Likwidacja części detalicznej VW Banku oznacza, że na rynku zostały już tylko trzy bezwarunkowo darmowe ROR-y z darmową kartą debetową i bezpłatnymi bankomatami krajowymi. Chodzi o:

  • Konto Osobiste w Orange Finanse,
  • Nest Konto w Nest Banku,
  • Konto Idealne w Idea Banku,
  • CitiKonto w Citi Handlowym.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.