IKZE w ING Banku Śląskim na 8%

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

Zasilając w tym roku IKZE w ING Banku Śląskim, można otrzymać dwukrotnie większe odsetki niż zwykle i to bez konieczności spełniania wygórowanych warunków. Zatem do wzięcia jest 8 proc. To najwyższa stawka na rynku. Skorzystają z niej zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci.

Gdy inflacja osiąga poziomy niewidziane od lat 90., niewielu myśli o odkładaniu na dodatkową emeryturę. Jednak, jeśli to możliwe, warto choć trochę ograniczyć bieżące wydatki, by zaoszczędzić coś na starość.

ING Bank Śląski podwaja odsetki na IKZE

Najlepsze IKZE w bankach dają dziś zarobić nawet 7,15 proc. w skali roku. Z tym że takie kupony dostępne są w lokalnie działających bankach spółdzielczych.

Spośród instytucji o zasięgu ogólnokrajowym IKZE w formie konta oszczędnościowego z ochroną BFG oferuje jedynie ING Bank Śląski. Standardowo płaci on 4 proc. Ale w trwającej do końca roku promocji podwaja tę stawkę, co daje 8 proc.! To najwyższa stawka na rynku [sprawdź ranking IKZE w bankach].

Oprocentowanie 8 proc. na IKZE
fot. Pete Linforth || pixabay.com

Jak skorzystać? Wystarczy po prostu zasilić rachunek i wyrazić zgody marketingowe. Dla etatowców limit wpłat na IKZE w 2022 r. wynosi 7106,4 zł. Zatem do zyskania jest 568,51 zł zamiast 284,25 zł. Dotyczy to również przedsiębiorców, którzy co do zasady mogą odłożyć na IKZE więcej (10659,60 zł).

To nie koniec korzyści wynikających z oferty. Do wyższych odsetek dochodzi możliwość odliczenia wpłat od podstawy opodatkowania (ulga IKZE). Jeśli zasilimy konto emerytalne całą dopuszczalną kwotą, będziemy mogli wiosną pomniejszyć PIT za 2022 r. nawet o 1200-2274 zł (w zależności od progu podatkowego, pod który podlegamy).

Ważne! Promocja przeznaczona jest dla wszystkich klientów. Osobom, które w tym roku już dokonały wpłat na IKZE w ING Banu Śląskim, instytucja z lwem w logo naliczy wyższe odsetki z wyrównaniem.

Jak otworzyć IKZE w ING Banku Śląskim?

IKZE w ING Banku Śląskim otworzymy całkowicie online. Wystarczy mieć dostęp do bankowości elektronicznej Moje ING. A ten zyskujemy, np. otwierając ROR. Zrobimy to zdalnie:

 • wysyłając przelew weryfikacyjny ze swojego konta w innym banku,
 • wykonując selfie na smartfonie,
 • podpisując dokumenty dostarczone przez kuriera.

Następnie po zalogowaniu trzeba wypełnić stosowny formularz, w którym wyraża się chęć przystąpienia do promocji. Bonusowe odsetki zostaną wypłacone do 16 stycznia 2023 r. Tu szczegóły.

Premia 200 zł za otwarcie konta
fot. freeimages.com

Uwaga! Na założeniu konta osobistego w ING Banku Śląskim też można zarobić. Premia wynosi 200 zł. By ją otrzymać, należy do końca roku wydać kartą lub Blikiem 1 tys. zł, zaoszczędzić 300 zł i w trzech różnych miesiącach zapewnić wpływ min. 1 tys. zł (najlepiej przelewem z innego banku).

To nie pierwsza akcja specjalna dotycząca IKZE w ING Banku Śląskim. Wiosną organizacja zarządzana przez Brunona Bartkiewicza proponowała bonus 150 zł w zamian za jednorazową wpłatę 5 tys. zł lub sześć comiesięcznych wpłat min. 300 zł zrealizowanych z użyciem zlecenia stałego.

»chcę założyć IKZE w ING Banku Śląskim na 8% wraz z ROR-em«


Maciej Kusznierewicz

5 Komentarze

 1. Wyliczenie dotyczące zysku jest niepoprawne, oprocentowanie promocyjne obowiązuje od 13.09.2022 do 31.12.2022 a zatem przez okres 2,5 miesiąca – odsetki więc to maksymalnie ok 118,50zł (bez promocji połowa z tego) a nie jak podano 568,51zł

  • Ale bank deklaruje, że wyrówna odsetki od kwot wpłaconych przed 13 września, czyli od 1 stycznia do 12 września. Zatem można przyjąć, że odsetki będą takie jak za trzymanie środków przez 12 miesięcy, czyli 568,51 zł.
   Wspomniałem o tym w ostatnim akapicie tego paragrafu.

   • Niestety tak chyba nie jest. Uruchomiłem tą ofertę u siebie i podaję zapisy z regulaminu, pkt 6:

    6. Oprocentowanie bonusowe dotyczy wyłącznie Nowych środków i obowiązuje w czasie trwania
    Oferty tj. od 13.09.2022 r. do 31.12.2022 r., z zastrzeżeniem, że dla środków wpłaconych przed datą rozpoczęcia Oferty, Oprocentowanie bonusowe obowiązuje przez cały czas trwania Oferty, a dla środków wpłaconych w czasie trwania Oferty, od dnia wpłaty do końca trwania Oferty.

    Powyższe wg mnie oznacza że kwota wpłacona wcześniej przed 13 września co prawda podbija oprocentowanie ale tylko w okresie oferty czyli jednak 3,5 mies. a nie od momentu wpłaty, choć sam chciałbym by było inaczej

    • Z tego, co Pan pisze, rzeczywiście tak jest.
     Sugerowałem się zapewnieniami konsultantki na czacie (mam zapis rozmowy), która potwierdziła mój tok rozumowania.

1 Trackback / Pingback

 1. Ranking IKZE 2022, który zachęca do odkładania na prywatną emeryturę - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.