Sprawdzamy, czego student w banku szuka

darmowe konto dla studenta

Największe zaufanie do instytucji finansowych wykazują młodzi Polacy. To również oni są najbardziej zainteresowani nowoczesną bankowością. Dlatego banki widzą w nich duży potencjał i proponują im najkorzystniejsze oferty, np. darmowe konto dla studenta.

Materiał zewnętrzny

Student to najczęściej osoba, która dopiero stawia pierwsze kroki w zawodowej karierze. Z tego względu nie może pochwalić się sporymi dochodami. Często szuka więc oszczędności, dzięki którym uda mu się przetrwać miesiąc. Stażowe czy kieszonkowe nie wystarcza mu na długo.

Darmowe konto dla studenta

Darmowe konto dla studenta

Jeśli młody klient zjawia się w banku, to z pewnością chce założyć rachunek rozliczeniowy, na który będzie wpływać stypendium, pieniądze z prac dorywczych czy przelewy od rodziców. Z konta osobistego można też wygodnie opłacać czesne. Dzięki karcie debetowej ma się wygodny dostęp do środków i nie trzeba ich nosić ze sobą ani trzymać w domu albo – co gorsza – w akademiku czy na stancji.

Konto dla studenta ma być oczywiście prowadzone bezpłatnie. Jeśli bank zechce pobierać za tego typu usługę opłatę, to jest prawie pewne, że żak uda się do konkurencji. Darmowe mają być też przelewy i usługa wyciągania gotówki z bankomatu.

Konto oszczędnościowe i inne instrumenty inwestycyjne

Już ponad połowa Polaków ma oszczędności. Co prawda nie są one wysokie, bo najczęściej nie przewyższają dwukrotności pensji, ale cieszy fakt, że w ogóle się pojawiają.

W grupie odkładających pieniądze znajdują się także studenci. Ich oszczędności są jeszcze mniejsze niż statystycznego Polaka, ale to właśnie młodzi ludzie wiedzą, jak zadbać o nadwyżki.

bankowosc_internetowa

Konto dla studenta to już niejedyny produkt, jaki nabywają młodzi Polacy. Ogromną popularnością cieszy się też konto oszczędnościowe. Zwłaszcza takie, które przynosi spore odsetki i jednocześnie umożliwia swobodne dysponowanie zgromadzonym kapitałem.

Coraz częściej studenci zakładają także lokaty w banku (już od kilkaset złotych) albo inwestują w fundusze inwestycyjne (jednostka uczestnictwa to zwykle koszt jedynie 50 zł).

Świadomość finansowa studentów

Seniorzy nie interesują się bankowością i nadal wolą trzymać gotówkę w domowej skarbonce. Banki mogą się rozwijać właśnie dzięki młodym.

Produkty bankowe dla studentów

Żak doskonale wie, że ROR zapewni bezpieczeństwo lokowanym środkom. Wie również, jaki komfort wiąże się z posiadaniem takiego rachunku. Z bankiem kontaktuje się drogą online, dzięki czemu nie musi odwiedzać oddziałów. Za pośrednictwem konta osobistego może również inwestować, zaciągać kredyty i w pełni zarządzać swoimi środkami, np. realizować przelewy i automatyzować płatności za rachunki poprzez polecenia zapłaty.

Nauka finansów osobistych za młodu

Rozwój bankowości w naszym kraju idzie w dobrym kierunku. Polska jest jednym z liderem bankowości mobilnej. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie zarządzania finansami osobistymi pozwala bankom na minimalizowanie kosztów obsługi klientów.

Zmieniają się także zwyczaje dotyczące zagospodarowywania nadwyżek. Polacy mają świadomość konieczności oszczędzania i inwestowania zgromadzonych środków, bo dzięki temu się bogacą. Konto dla studenta jest pierwszym krokiem do sprawnego zarządzania domowym budżetem.


BGŻ BNP Paribas

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.