Mobilne Konto Oszczędnościowe BZ WBK na 2,7 proc. pod lupą

BZ WBK Santander

Spółka hiszpańskiego Santandera zdecydowała się na zaskakujący ruch. Nie chodzi tylko o drugą w ostatnim miesiącu promocję na rachunku oszczędnościowym, ale wysokość oferowanej stawki, która niemal siedmiokrotnie przewyższa standardowe odsetki dostępne w BZ WBK.

Miesiąc po podwyższeniu oprocentowania na Koncie Max oszczędnościowym organizacja zarządzana przez Michała Gajewskiego zdecydowała się jeszcze bardziej podkręcić odsetki od depozytów. Tym razem w ramach wprowadzonego do sprzedaży Mobilnego Konta Oszczędnościowego BZ WBK proponuje aż 2,7 proc. Obecnie tylko w trzech bankach znajdziemy wyższą stawkę [sprawdź ranking kont oszczędnościowych na marzec 2018].

Parametry Mobilnego Konta Oszczędnościowego BZ WBK

Oprocentowanie na nowym rachunku oszczędnościowym ma charakter promocyjny. Obowiązuje ono do 30 lipca i obejmuje saldo do 100 tys. zł. Później kupon spadnie do 0,4 proc. Tyle samo bank dopisuje od nadwyżki ponad 100 tys. zł.

Co istotne, w regulaminie promocji nie ma wykluczeń w postaci statusu nowego klienta czy obowiązku wpłaty nowych środków (jak na Koncie Max oszczędnościowym). Zatem Mobilne Konto Oszczędnościowe mogą otwierać również obecni klienci BZ WBK i ulokować na nim środki już trzymane w tej instytucji.

Mobilne Konto Oszczędnościowe BZ WBK 2,7%

Umowę zawrzemy przez:

  • internet (przelewem weryfikacyjnym albo podczas wideoweryfikacji),
  • kuriera,
  • mobilnego doradcę – poza oddziałem.

Można to zrobić do 30 czerwca, przy czym mamy prawo do otwarcia jednego promocyjnego konta. Nie trzeba przy tym otwierać ROR-u.

Posiadaczowi nowego konta oszczędnościowego BZ WBK przysługuje jeden darmowy przelew wychodzący w miesiącu. Za każdy następny zapłaci on 10 zł.

Przy czym sposób wypłaty środków jest dowolny. Można to zrobić przelewem wewnętrznym, zewnętrznym, zwykłym, natychmiastowym albo podjąć gotówkę w oddziale.

Prowadzenie rachunku jest darmowe. Wspominamy o tym, gdyż podmiot zarządzany przez Michała Gajewskiego ma w ofercie również płatne konta oszczędnościowe.

Edytowany 13/03.

BZ WBK na razie wstrzymał promocję. Prawdopodobnie zbyt wcześnie ujrzała ona światło dzienne. Jednak informacja o niej wciąż widnieje w tabeli oprocentowania na stronie banku. Konto widoczne jest także w aplikacji mobilnej BZ WBK.

Edytowany 21/03

Promocja znów jest dostępna.

Banki podnoszą oprocentowanie oszczędności

Instytucja kontrolowana przez Santander jest czwartym bankiem, który w tym kwartale podniósł odsetki na rachunku oszczędnościowym. Wcześniej uczyniły tak:

  • Bank Millennium (ostatnio po raz kolejny przedłużył promocję ze stawką 2,7 proc. i limitem 200 tys. zł),
  • Bank Pekao (także do 2,7 proc., limit 10 tys. zł),
  • Credit Agricole (do 2,5 proc., limit 50 tys. zł).

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.