Kredyt konsolidacyjny, czyli jedno większe zobowiązanie zamiast kilka mniejszych

pożyczki ratalne

Chociaż Polacy najczęściej zaciągają kredyty gotówkowe, coraz więcej z nich rozważa wystąpienie o kredyt konsolidacyjny. Sprawdzamy, które rozwiązanie jest lepsze z punktu widzenia kredytobiorcy.

Materiał partnera

Jak pokazują statystyki, w 2016 r. Polacy zaciągnęli ponad 7 mln nowych kredytów konsumpcyjnych oraz skorzystali z ponad 1 mln nowych kart kredytowych. Dodajmy do tego zakupy ratalne. Okaże się, że rodacy mają na swoim koncie wiele zobowiązań opiewających na zróżnicowane kwoty.

O ile spłacanie wielu rat przez miesiąc-dwa nie stanowi większego problemu, tak comiesięczne regulowanie kilku zobowiązań wobec różnych instytucji przez dłuższy czas może być kłopotliwe. Warto więc rozważyć alternatywne rozwiązanie.

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto go zaciągnąć?

Chodzi o kredyt konsolidacyjny. Jego istotą jest zamiana kilku zobowiązań w jedno. W praktyce oznacza to zaciągnięcie nowego kredytu na spłatę już posiadanych pożyczek i kredytów, a następnie rozłożenie nowego długu na raty.

Kiedy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny

Uwaga! Nie jest to rozwiązanie dla każdego. Z uwagi na swoją specyfikę z kredytu konsolidacyjnego skorzystają wyłącznie ci klienci, którzy posiadają już co najmniej dwa różne zobowiązania wobec banków, np. pożyczkę gotówkową, kredyt samochodowy, kartę kredytową, a do tego jeszcze spłacają raty.

Kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny? Jest kilka sytuacji, w których połączenie wielu rat w jedną przyniesie Ci pożytek.

Jeśli masz problem z zapamiętaniem terminów spłaty poszczególnych kredytów

Mając wiele kredytów i pożyczek, musisz pamiętać o wszystkich terminach płatności. W takiej sytuacji nietrudno o pomyłkę, przeoczenie, a co za tym idzie – nieterminową wpłatę. Kredyt konsolidacyjny eliminuje ten problem – łączy wszystkie raty w jedną, z dogodnym dla Ciebie terminem.

Jeżeli oprocentowanie dotychczasowych kredytów jest za wysokie

Szczególnie kredyty gotówkowe charakteryzują się dużo wyższym oprocentowaniem w porównaniu do kredytów konsolidacyjnych. Zamiana wielu spłacanych zobowiązań na jedno umożliwi Ci obniżenie kosztów. Dzięki temu możesz nieco zaoszczędzić.

pieniądze

Szczególnie kredyty gotówkowe charakteryzują się dużo wyższym oprocentowaniem w porównaniu z kredytami konsolidacyjnymi. Zamiana wielu spłacanych zobowiązań na jedno umożliwi Ci obniżenie kosztów. Dzięki temu możesz nieco zaoszczędzić.

Jeżeli chcesz obniżyć wysokość comiesięcznych rat

Przy wielu zobowiązaniach kredytowych wysokość Twoich comiesięcznych rat może powoli zbliżać się do niebezpiecznego limitu i wpływać na Twoją płynność finansową. Jeśli chcesz uniknąć ewentualnych problemów, rozważ skonsolidowanie dotychczasowych należności. Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci na obniżenie wysokości comiesięcznych rat poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

lokaty

Przy wielu zobowiązaniach kredytowych wysokość Twoich comiesięcznych rat może powoli zbliżać się do niebezpiecznego limitu i wpływać na Twoją płynność finansową. Jeśli chcesz uniknąć ewentualnych problemów, rozważ skonsolidowanie dotychczasowych należności. Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci na obniżenie wysokości comiesięcznych rat poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem dla wielu kredytobiorców. Zanim jednak się na niego zdecydujemy, musimy przeanalizować swoją sytuację finansową. Jak?

Oszacujmy oprocentowanie spłacanych kredytów i sumaryczną wysokość rat. Następnie zestawmy to z ofertą kredytu konsolidacyjnego. Tylko wtedy będziemy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy konsolidacja się nam opłaci.


VeloBank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.