Przyczyny rosnącej popularności pożyczki online

bankowość online w Polsce umożliwia otwarcie IKE / IKZE przez internet

Pożyczki online stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Rośnie zarówno zainteresowanie nimi, jak i przybywa firm udzielających chwilówek. Skąd jednak wzięło się tak duże i dość nagłe wzięcie na pożyczki z internetu?

Materiał partnera

Jeszcze kilka lat temu Polacy pożyczali pieniądze wyłącznie od znajomych, rodziny lub banków. Swego czasu popularnym rozwiązaniem były też pożyczki zakładowe, czyli z firmowego funduszu świadczeń socjalnych w miejscu zatrudnienia. Wszystkie te rozwiązania miały i mają jednak spore wady.

Niedostępne pożyczki rodzinne i kredyty bankowe

Pożyczka od bliskich nie zawsze jest możliwa, szczególnie kiedy w grę wchodzą większe sumy. Proszenie o pomoc finansową rodzinę lub przyjaciół czasem doprowadza do nieporozumień i staje się przyczyną negatywnych emocji.

Może też rodzić pewien dyskomfort u obu stron transakcji. Osoba potrzebująca pieniędzy musi się tłumaczyć, na co wyda środki. Z kolei potencjalny pożyczkodawca krępuje się odmówić w obawie o to, że środki do niego nie wrócą.

Dlaczego pożyczki online stały się tak popularne?

Teoretycznie wzięcie kredytu jest prostsze. Wystarczy udać się do oddziału, określić potrzeby i spełnić formalności. W praktyce pożyczanie od banku to żmudny proces, który całkiem często kończy się niepowodzeniem. Dlaczego?

Po kryzysie finansowym banki pożyczają pieniądze jedynie pod warunkiem spełnienia przez klienta szeregu wymagań. Odmowę otrzymują np. te osoby, które pracują na umowę-zlecenie, czyli ogromna liczba Polaków.

Jednakże nawet ci, którzy mają podstawy, by spodziewać, że przejdą pozytywnie weryfikację bankową, mogą unikać starań o kredyt. Powód? Brakuje im czasu na skompletowanie wszystkich wymaganych dokumentów i wizytę w placówce.

Mikropożyczki online dla każdego

W przeciwieństwie do pożyczek od bliskich i kredytów bankowych wsparcie od firmy pożyczkowej można otrzymać łatwo i szybko. Olbrzymim sukcesem jest słynna już pożyczka na dowód, która weszła na stałe do słownika finansowego.

Zalety pożyczki na dowód przez internet

Pożyczki online można bowiem wziąć naprawdę szybko i to przy minimalnym wysiłku. Potrzebny jest jedynie dostęp do internetu i kilka chwil na wypełnienie prostego wniosku, do którego nie trzeba załączać żadnych dokumentów.

W dodatku poziom obsługi klienta w firmach pożyczkowych stoi na wysokim poziomie. Wnioski pożyczkowe są przetwarzane błyskawicznie, a przy sprzyjających okolicznościach (konto w tym samym banku) pieniądze trafiają na konto klienta równie szybko, nawet po kilkunastu minutach. Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu.

Kto i kiedy sięga po pożyczki online?

Z ofert instytucji niebankowych korzystają ludzie, którzy nie mają szans na kredyt. Nawet nie składają wniosku w banku z uwagi na negatywny wpis w katalogach dłużników typu BIK czy KRD.

pozyczka online w 15 minut

Lecz online pożyczają także osoby, które mogłyby otrzymać finansowanie z banku, ale ze wskazanych wyżej powodów tego nie robią. Z usług firm pożyczkowych korzystają więc ludzie z różnych grup społecznych, mieszkańcy wsi, aglomeracji i to niezależnie od poziomu wykształcenia czy statusu materialnego. Robią to, bo im się to opłaca i jest wygodne.

Najlepsze pożyczki online dzięki porównywarce

Rośnie także świadomość dotycząca tego, jak działa rynek pożyczek i w jaki sposób zadłużać się rozsądnie. Klienci podejmują decyzję dotyczącą wyboru danej oferty nie tylko na podstawie reklam, ale i racjonalnych argumentów.

Odpowiedzialni klienci robią więc mały research, zanim wyślą wnioski o pożyczki online. Pomocne okazują się tutaj fora dyskusyjne oraz opinie innych klientów.

Wygodna i dostępna pożyczka przez internet

Jednak najbardziej przydatnym w znalezieniu najlepszej opcji narzędziem są profesjonalne porównywarki pożyczkowe, takie jak Matchbanker. Dzięki wiarygodnemu rankingowi firm pożyczkowych można w łatwy sposób uzyskać informacje, gdzie korzystnie i bezpiecznie pożyczyć pieniądze w internecie.

Jednak wciąż ważne jest to, aby klienci zwiększali swą świadomość na temat zagrożeń, jakie czają się w sieci www, i tego, jak bezpiecznie udostępniać tam swoje dane osobowe.


Matchbanker

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.