Nowe konto osobiste Eurobanku pod lupą

ROR w eurobanku

Konto w pełni – tak nazywa się ROR, którym Eurobank zastąpił oferowane dotąd pakiety rachunków bieżących. Dla klientów zmiana jest raczej korzystna, bo nie muszą już spełniać warunku darmowego prowadzenia konta.

Po prawie dwóch latach organizacja kontrolowana przez Societe Generale zmienia strategię w sprzedaży ROR-ów. Zamiast profilowania jest unifikacja. Oznacza to, że zamiast trzech różnych pakietów (Na co dzień, Active, Prestige) dostosowanych do charakterystyki odbiorcy jest jedno – W pełni.

Konto w pełni Eurobanku

Nowe Konto w pełni EurobankuW przeciwieństwie do wycofanych rachunków nowe Konto w pełni prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie. Darmowe pozostały przelewy internetowe i operacje kasowe w oddziale.

Dotychczasowi klienci, którzy chcieliby przejść na nowe konto osobiste i zachować stary numer rachunku, mają taką możliwość. Migracja odbywa się bezpłatnie.

Opłata pojawia się przy obsłudze karty debetowej. Przy czym klient ma do wyboru dwie opcje:

  • standardowy plastik MasterCard lub Visa z możliwością uniknięcia daniny za jego obsługę (4,9 zł) po wykonaniu nim płatności bezgotówkowych na min. 400 zł miesięcznie,
  • plastik MasterCard Prestige ze stałą opłatą 8 zł.

Czym – poza ceną – różnią się te karty płatnicze? Najkrócej rzecz ujmując – kosztami usług dodatkowych i swobodą użytkowania.

Zwykłym nośnikiem można bezpłatnie wypłacać pieniądze we wszystkich obcych maszynach w kraju od 100 zł, gdyż pobranie niższej kwoty obarczone jest opłatą w wysokości 1,9 zł (podobnie jest w mBanku). Natomiast transakcje gotówkowe kartą MasterCard Prestige są darmowe bez względu na ich wartość.

To nie koniec różnic. Przy standardowej karcie funkcja wielowalutowości kosztuje 1,9 zł miesięcznie, a przy plastiku prestiżowym dostępna jest nieodpłatnie. Tak samo jak realizowane w ciężar kont walutowych wypłaty z bankomatów zagranicznych, za które normalnie płaci się 1,5 jednostki (EUR, USD, GBP).

Dodatkową korzyścią z posiadania karty MasterCard Prestige jest brak prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych realizowanych w ciężar konta w złotówkach (np. gdy nie mamy konta walutowego albo zabrakło na nim środków).

Ile kosztuje Konto w pełni Eurobanku?

Usługa

Opłata

Prowadzenie konta

0 zł

Przelewy internetowe

0 zł

Karta debetowa

4,9 zł* / 0 zł

lub

8 zł**

Bankomaty obce w kraju

0 zł (>100 zł)

1,9 zł (

lub

0 zł**

Wypłata w oddziale

0 zł

Wpłata w oddziale

0 zł

Wpłatomaty własne

0 zł

Zlecenia stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Cash-back

0 zł

Stan na 6.08.2018 r.

* – po wykonaniu płatności bezgotówkowych na min. 400 zł/m-c

** – dotyczy MasterCard Prestige

Money-back w Eurobanku

Eurobank utrzymał też program zwrotów za zakupy, ale terazMoney-back w Eurobanku 5% nazywa się on „Codziennie zyskuję”. Money-back wciąż wynosi 5 proc. (max 60 zł miesięcznie) i przysługuje za transakcje dotyczące:

  • rozrywki (np. kino, bilard, kręgle, SPA),
  • podróżowania (np. bilety kolejowe i lotnicze, usługi hotelowe),
  • sportu (np. karnety na siłownie, basen),
  • jedzenia (restauracje, puby, fast foody).

Teraz rozszerzono go o usługi kosmetyczne i fryzjerskie.

Pojawił się jednak warunek naliczenia premii. By bank ją naliczał w danym miesiącu, trzeba zasilić konto wynagrodzeniem (500 zł) lub dowolnym wpływem (1500 zł).

Ponadto nowi klienci mogą otworzyć konto oszczędnościowe Ekstra Zysk ze stawką 2,5 proc. przez trzy miesiące (limit: 30 tys. zł) oraz dwie kwartalne lokaty na start na 3 proc. – mobilną i internetową (limit każdej: 10 tys. zł).


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.