Najlepsza roczna lokata na rynku – w Idea Banku

Idea Bank

Do kwartalnej lokaty na 3,9 proc. instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego dorzuca teraz depozyty 6- i 12-miesięczne ze stawkami 3,5 i 3,2 proc. Wszystko po to, by przekonać klientów do pozostawienia środków.

Przeżywający kłopoty Idea Bank stara się różnymi sposobami odwieść deponentów od wycofania pieniędzy i kusi wysokimi odsetkami na lokatach.

Idea Bank podnosi oprocentowanie lokat

Zaraz po wybuchu tzw. afery KNF organizacja kierowana przez Jerzego Pruskiego wprowadziła do oferty trzymiesięczną Lokatę Beztroską ze stawką 3,9 proc. w skali roku, możliwością zerwania bez utraty odsetek, ale bez konieczności otwierania konta osobistego [zakładam].

Wysoko oprocentowane lokaty w Idea Banku

Każdy, również dotychczasowy klient, może założyć nielimitowaną liczbę takich depozytów. Najwygodniej zrobić to przez internet – przez bankowość elektroniczną. Jeśli nie mamy do niej dostępu, najpierw trzeba go uzyskać, składając wniosek i wysyłając przelew identyfikacyjny ze swojego ROR-u w innym banku.

Szum wokół Idea Banku nieco przycichł (z tym że skalę zamieszania poznamy przy okazji publikacji raportu za IV kwartał), ale jego kłopoty z odpływającymi środkami najwyraźniej się nie skończyły. Dlatego teraz instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego podniosła oprocentowanie Lokaty nr 1 na długi okres:

  • półrocznej – 3,5 proc.
  • rocznej – do 3,2 proc.

>>zakładam lokatę w Idea Banku bez konta<<

Najlepsze lokaty długoterminowe

W pierwszym przypadku lepszą ofertę znajdziemy tylko w Nest Banku. Ten płaci 4 proc., ale stawia warunki: status nowego klienta, maksymalna kwota wpłaty 10 tys. zł, otwarcie konta osobistego i comiesięczny wpływ wynagrodzenia.

Natomiast na pojedynczej Lokacie nr 1 zdeponujemy aż 1 mln zł. Ponadto Idea Bank nie limituje liczby depozytów i nie wymaga otwierania rachunku bieżącego.

Najlepsza lokata roczna w Idea Banku 3,2%

W kategorii depozytów z rocznym terminem zapadalności Lokata nr 1 to obecnie najlepsza opcja na rynku. Nigdzie nie zarobimy 3,2 proc. minus podatek, czyli 2,59 proc. na rękę.

Oprócz tego w ofercie oszczędnościowej podmiotu zarządzanego przez Jerzego Pruskiego znajdziemy inne produkty z atrakcyjnymi stawkami, np. kwartalną Lokatę Happy na 4 proc. dla nowych klientów (limit 20 tys. zł). Jest też konto oszczędnościowe z odsetkami w wysokości 3,2 proc. dla salda do 20 tys. zł (można otworzyć trzy takie rachunki). Nazywa się Konto Idealnie Proste [otwieram]

Uwaga! Z uwagi na zawirowania wokół Idea Banku nie jest wskazane lokowanie w nim więcej niż równowartość 100 tys. euro (ok. 425 tys. zł). Do tej kwoty sięga bowiem ochrona BFG, który wypłaca środki w razie upadłości banku.

>>zakładam lokatę w Idea Banku bez konta<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.