Najważniejsze fakty o pożyczce online w 15 minut

chwilówka za darmo i pozyczka online w 15 minut

By szybko zdobyć gotówkę na pilne wydatki i zostać klientem firmy pożyczkowej, nie musimy wychodzić z domu. Potrzebujemy dowodu osobistego, komórki i dostępu do internetu.

Materiał zewnętrzny

Wiele osób, które decydują się skorzystanie z szybkiej pożyczki online, zazwyczaj potrzebuje pieniądze „na wczoraj”. Powodów jest wiele: rachunek za prąd do opłacenia, polisa OC, okazja, żeby dziecko wyjechało na półkolonie.

Czas oczekiwania na pożyczkę internetową

Gdy środków brakuje, najlepszym sposobem jest skorzystanie z szybkiej pożyczki gotówkowej dostępnej przez internet. W ten sposób można zdobyć pieniądze w niecałe 15 minut.

Jak działają szybkie pożyczki online w 15 minut?

To dużo szybsze rozwiązanie niż kredyt bankowy. Dlatego coraz więcej osób się na nie decyduje. W efekcie rynek pożyczek pozabankowych stale rośnie. W 2018 r. Polacy pożyczyli tak ok. 6 mld zł.

Firmy pożyczkowe, których oferty zgromadzone są w porównywarce chwillowki, doskonale wiedzą, że dla wielu klientów w kontekście pożyczania pieniędzy czas ma kluczowe znaczenie. W związku z tym udostępniają środki w dniu złożenia wniosku. W niektórych instytucjach konsument otrzymuje przelew nawet w 15 minut od wydania pozytywnej decyzji przez pożyczkodawcę.

Szybkie pożyczki online znajdziemy ma ofercie wielu podmiotów. Wiele z nich udziela darmowych pierwszych pożyczek. Oznacza to, że klient oddaje tylko taką kwotę, jaką pożyczył – bez odsetek czy innych opłat.

Formalności przy pożyczce pozabankowej

Zanim otrzymamy pieniądze na konto, musimy złożyć wniosek, w którym wpisujemy swoje dane. Przy pożyczkach przez internet zazwyczaj nie są wymagane dane ani dokumenty finansowe. To znacznie przyspiesza procedury i sprawia, że formalności przebiegają o wiele szybciej niż przy staraniach o kredyt w banku.

Zamiast dostarczania umów, wyciągów z konta czy deklaracji PIT, możemy zostać poproszeni o deklarowany dochód. Oznacza to, że sami podajemy (oświadczamy), ile zarabiamy. Przeważnie firmy pożyczkowe tego nie weryfikują.

Formalności przy pożycze przez internet

Wynikiem takiej szybkiej analizy jest informacja o zdolności kredytowej i decyzji kredytowej – pozytywnej lub negatywnej. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, więc zazwyczaj trwa nie więcej niż dwie minuty.

Czego potrzebujemy, żeby złożyć starać się o pożyczkę pozabankową? Wystarczy dowód osobisty. Trzeba też mieć telefon komórkowy i skrzynkę mailową, na którą firma wysyła dokumenty związane z ofertą.

Pożyczki online szybsze niż kredyt bankowy

Internet to nie jedyny sposób na pozyskanie pieniędzy. Pożyczki gotówkowe oferują również banki. Jednak jeśli potrzebujemy pieniędzy na już, lepiej jest skorzystać z oferty podmiotów niebankowych. Dlaczego?

Banki zazwyczaj zapraszają klientów na spotkanie do oddziału. Tam doradca szczegółowo wypytuje o naszą sytuację finansową.

Następnie dane trafiają do analityka, który na podstawie wielu czynników wydaje decyzję kredytową. Później podpisujemy szereg dokumentów i czekamy na przelew (albo wypłatę gotówkową, bo też możemy wybrać taka opcję).

Czas oczekiwania na pożyczkę pozabankową

Wszystko to jest zdecydowanie bardziej czasochłonne. Cała procedura w banku trwa przeważnie 2-4 godziny, a nierzadko na środki trzeba czekać do następnego dnia roboczego.

W dodatku placówki bankowe są czynne tylko w określonych godzinach. Tymczasem wniosek o szybką pożyczkę przez internet można złożyć o dowolnej porze dnia i nocy.


Chwillowki.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.