Konto oszczędnościowe Citi Handlowego na 4% [recenzja]

Konto oszczędnościowe w Citi Handlowy

Z jednej strony Citi Handlowy proponuje najwyższa stawką na rynku. Z drugiej – mocno ogranicza kwotę objętą promocyjnym oprocentowaniem i krąg potencjalnych odbiorców oferty.

Instytucja kierowana przez Sławomira Sikora nie należy do tych, które mają atrakcyjną ofertę depozytową dla przeciętnego klienta. Jednak od czasu do czasu organizuje promocje, gdy podnosi oprocentowanie lokat albo rachunków.

Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe

Tak jest teraz. W ramach oferty „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” Citi Handlowy proponuje nowym klientom aż 4 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym.

otwieram konto oszczędnościowe na 4% z kontem osobistym w Citi Handlowym

To najwyższa stawka na rynku. Dotąd najwięcej płacił Getin Bank (tutaj znajdziesz kwietniowy ranking). Dodatkowo bank daje czteromiesięczną gwarancję utrzymania oprocentowania.

4 procent na koncie oszczędnościowym Citi Handlowego

Ale są haczyki. Ten największy to fakt, że saldo objęte podwyższonym kuponem wynosi tylko 10 tys. zł. Nadwyżka pracuje standardowo, czyli w tempie 0,1 proc. w skali roku.

Mniejszą wadą jest to, że Citi Handlowy dopisuje bonusowe odsetki nie na koniec miesiąca, tylko do końca następnego miesiąca (najpóźniej). Czyli np. za kwiecień zrobi to nie na koniec kwietnia, tylko później – maksymalnie do końca czerwca (liczy się data spełnienia opisanych niżej wymogów).

otwieram konto oszczędnościowe na 4% z kontem osobistym w Citi Handlowym

4% na koncie oszczędnościowym Citi Handlowego – warunki

Podwyższone stawka na koncie oszczędnościowym przysługuje po spełnieniu warunków:

złotówki
 1. Status nowego klienta depozytowego
  Chodzi o brak konta osobistego lub oszczędnościowego w Citi Handlowym w okresie od 1 stycznia 2017 r.
 2. Wyrażenie zgód marketingowych
  Chodzi o zgodę na przesyłanie i prezentowanie informacji handlowych banku środkami komunikacji elektronicznej oraz telefoniczne przekazywanie i prezentowanie informacji handlowych i marketingowych
 3. Otwarcie ROR-u o nazwie Citi Priority
  W promocji trwającej co najmniej do lipca 2021 r. jest bezwarunkowo darmowe – razem z przelewami internetowymi, kartą debetową i wszystkimi bankomatami na świecie.
 4. Comiesięczny wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 2 tys. zł na konto osobiste
  W regulaminie bank zastrzega, że nie będzie uznawać przelewów z innych kont osobistych prowadzonych przez Citi Handlowy, z rachunków posiadacza w innych bankach ani wpłat w oddziałach i wpłatomatach.

Promocja trwa do 27 czerwca.

>>otwieram konto oszczędnościowe na 4% z kontem osobistym<<

A może konto oszczędnościowe na 3%, ale na dłużej?

Co ciekawe do 30 czerwca trwa podobna promocja. Chodzi o „Nowe możliwości pomnażania oszczędności z kontem osobistym Citi Priority”.

zlotowki_PLN

W tym przypadku oprocentowanie wynosi 3 proc., ale saldo nim objęte jest wyższe, ponieważ wynosi 70 tys. zł. Poza tym bonusowe odsetki są naliczane przez pół roku. Jednak bank comiesięcznych wpływów na poziomie 8 tys. zł lub utrzymywania w nim oszczędności w wysokości 100 tys. zł.

>>otwieram konto oszczędnościowe na 3% z kontem osobistym<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.