Konto oszczędnościowe Getin Banku wciąż dobre, ale coraz mniej

Konto Proste Zasady getin bank

Teraz, wpłacając nowe środki na konto oszczędnościowe Getin Banku, zarobimy 3,2 proc. w skali roku, czyli 0,2 pp mniej niż w poprzedniej promocji. Jednak nadal jest to jedna z najlepszych ofert na rynku depozytowym.

Zgodnie z przewidywaniami organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego uruchomiła kolejną edycję promocji swojego konta oszczędnościowego. To już 20. odsłona oferty specjalnej, w ramach której można dobrze zarobić, wpłacając nowe środki.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,2% z ROR-em<<

Konto oszczędnościowe Getin Banku ze stawką już „tylko” 3,2%

Jednak tym razem nie obeszło się bez zmiany niekorzystnej dla klientów. Chodzi o minimalną redukcję stawki. Teraz konto oszczędnościowe Getin Banku jest oprocentowane na 3,2 proc. w skali roku, co biorąc pod uwagę inflację (2,2 proc.) oraz oferty konkurencji pozostaje bardzo dobrą propozycją [sprawdź ranking].

Pozostałe parametry nie zmieniły się. Oznacza to, że limit wpłat wynosi 400 tys. zł. To maksymalna kwota objęta podwyższonymi odsetkami. Standardowo wynoszą one 0,85-1,25 proc.

oszczędności na koncie

Bonusowa stawka naliczana jest przez cztery miesiące, licząc od pierwszego wpływu nowych środków. Saldo początkowe wyznaczono na 14 maja. Przy jego ustalaniu instytucja kierowana przez Artura Klimczaka uwzględnia stan wszystkich produktów depozytowych klienta. Chodzi o: konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne oraz IKE.

Uwaga! Uczestnicy poprzednich edycji oferty „Na nowe środki”, by skorzystać z tej aktualnej, muszą poczekać na zakończenie ustalanego indywidualnie czteromiesięcznego okresu bonusowego. Chodzi o to, że tym samym czasie nie można być uczestnikiem dwóch promocji.

Z konta oszczędnościowego Getin Banku można wykonać jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy kolejny płaci się 9 zł. Ale istnieje sposób, by ominąć to ograniczenie. Wystarczy przelać pieniądze z rachunku oszczędnościowego na lokatę i od razu ją zerwać.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3,2% z ROR-em<<

Kondycja Getin Banku a oprocentowanie depozytów

Tradycyjnie obecna promocja trwa cztery tygodnie, czyli do 16 czerwca. Później można spodziewać się jej przedłużenia, z tym że nie wiadomo, na jakich warunkach.

strata na wykresie

Przeżywający od dłuższego czasu problemy finansowe Getin Bank stara się obniżyć koszt pozyskania pieniądza, który należy do największych na rynku, zwiększyć rentowność i poprawić współczynniki kapitałowe. Objawia się to powolnym redukowaniem oprocentowania konta oszczędnościowego. Poprzedniej obniżki dokonał w marcu (cięcie o 10 pb).

Jeszcze bardziej jest to widoczne w przypadku lokaty na nowe środki, dostępnej bez zakładania konta osobistego. Jeszcze w marcu w jej ramach oferował 3,3 proc., teraz – tylko 2,6 proc.

>>otwieram rachunek oszczędnościowy w Getin Banku na 3,2% z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.