Starania o kredyt gotówkowy w praktyce

zlotowki_PLN

Wyjaśniamy, jakie dokumenty są potrzebne, aby wziąć kredyt gotówkowy. Opisujemy formalności i procedury stosowane przez instytucje udzielające takiego finansowania.

Materiał zewnętrzny

Kredyt gotówkowy zwykle dotyczy stosunkowo niedużych sum. Taka pożyczka jest z reguły wysoko oprocentowana i dodatkowo ubezpieczona. To sprawia, że jej zaciągnięcie nie wymaga zbyt wielu formalności.

Wniosek o kredyt gotówkowy

Mimo to starania o kredyt gotówkowy wiążą się z potrzebą przedstawienia kilku dokumentów. Oczywiście najpierw trzeba złożyć wniosek o finansowanie. To on formalnie uruchamia w banku odpowiednie procedury.

umowa

W takim formularzu znajdują się niezbędne informacje, na podstawie których instytucja finansowa przygotowuje konkretną ofertę. Chodzi tu m.in. o kwotę i okres kredytowania (na ile rat chcemy rozłożyć dług). W ten sposób nie tylko wyrażamy wolę zaciągnięcia zobowiązania wobec konkretnego kredytodawcy, ale także wskazujemy, jaki ten kredyt powinien być. Oprócz tego wniosek zawiera pewne podstawowe informacje (dane osobowe, finansowe) o kliencie.

Zaświadczenie o dochodach do kredytu gotówkowego

By podjąć decyzję, bank może wymagać od nas zaświadczenia o dochodach, np. od pracodawcy albo odcinka emerytury. Rodzaj dokumentu zależy w tym przypadku od naszego statusu zawodowego.

Bank może też poprosić o dodatkowe potwierdzenie dochodów. Pokaże ono, że wpływy są regularne, a nasza sytuacja finansowa – stabilna. Może to być np. wyciąg z konta osobistego za ostatnie trzy miesiące.

pieniądze

Jednak nie zawsze dokumenty wykazujące dochód są niezbędne. Na rynku znajdziemy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, co można sprawdzić na totalmoney.pl.

Kredyt bez zaświadczeń jest dostępny nie tylko dla stałych klientów starających się o finansowanie w swoim głównym banku. Wówczas zamiast zaświadczenia od pracodawcy albo odcinka emerytury składa się deklarację (oświadczenie). Takie rozwiązanie stosuje się przy kredycie gotówkowym na oświadczenie.

Dowód osobisty niezbędny do uzyskania kredytu gotówkowego

Przy zaciąganiu kredytu musimy potwierdzić swoją tożsamość. Dlatego kredytodawca wymaga okazania dowodu osobistego. W ten sposób potwierdzamy, że to właśnie my, a nie nikt inny, składamy wniosek.

nowy_dowod_osobisty do wniosku o kredyt gotówkowy

Czasem może się zdarzyć, że – z uwagi na kwestie bezpieczeństwa – bank zażąda przedstawienia drugiego dokumentu tożsamości. W związku z tym przy składaniu wniosku warto mieć przy sobie także np. prawo jazdy albo paszport.

Weryfikacja zdolności kredytowej

Formalności przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy obejmują również sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. W tym celu organizacja udzielająca finansowania wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej.

porownanie_kredytow_hipotecznych

W ten sposób ustali naszą rzetelność finansową. Dowie się, czy w przeszłości zaciągaliśmy podobne zobowiązania i czy wywiązywaliśmy się z nich w terminie.


Totalmoney

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.