Konto Oszczędnościowe Profit wciąż z przyzwoitym oprocentowaniem

konto oszczędnościowe Banku Millennium

Wpłacając nowe środki na Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium, nadal zarobimy 2,7 proc. w skali roku. Jednak przez większą inflację realnie wyjdziemy na zero…

Wbrew obawom niektórych klientów i analityków Bank Millennium utrzymał zasady swojej promocji Konta Oszczędnościowego Profit. Oznacza to, że wciąż zarobimy na nim 2,7 proc. w skali roku, wpłacając nowe środki.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium wraz z ROR-em<<

Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium – szczegóły promocji

Taka stawka naliczana jest przez trzy miesiące (92 dni) od pierwszego wpływu, który powinien nastąpić do 20 lipca. Wtedy kończy się okres przystępowania do promocji.

bank millennium

Przypomnijmy też, że obowiązuje limit salda, który wynosi 100 tys. zł. Od nadwyżki organizacja, którą kieruje Joao Bras Jorge, dopisze 1,4 proc. Natomiast standardowe oprocentowanie wynosi 0,6-1,1 proc. w zależności od zgromadzonej kwoty.

Nowe środki liczone są względem stanu z 25 maja. Jednak nie chodzi tylko o to, ile mieliśmy tego dnia na koncie oszczędnościowym. Przy wyliczaniu salda bazowego Bank Millennium uwzględnia również: konto osobiste, inne rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i produkty strukturyzowane (mix lokat i inwestycji).

By otworzyć Konto Oszczędnościowe Profit, trzeba mieć ROR w Banku Millennium. Ten jest darmowy, jeśli w danym miesiącu zasili się go min. 1 tys. zł i wykona jedną płatność kartą albo Blikiem. Z konta oszczędnościowego można bezpłatnie pobrać pieniądze raz w miesiącu. Za każdy kolejny przelew płaci się 7,5 zł.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium wraz z ROR-em<<

Spadająca opłacalność kont oszczędnościowych

W ostatnim czasie kilka banków obniżyło oprocentowanie swoich rachunków oszczędnościowych. Tak stało się m.in. w Alior Banku (z 2,7 do 2,5 proc.), Banku Pekao (z 3 do 2,5 proc.) i Getin Banku (z 3,4 do 3,2 proc.). Prawdopodobnie było to ich reakcja na spadek rentowności biznesu w I kwartale tego roku. A doszło do tego wskutek znaczącego wzrostu składki na BFG. Dokładnie chodzi o daninę na fundusz przymusowej restrukturyzacji.

malejące oprocentowanie

W związku z tym część obserwatorów zaczęła się zastanawiać, czy Bank Millennium pójdzie śladem konkurentów. Na szczęście dla klientów tak się nie stało. Z drugiej strony stawka 2,7 proc. nie powala na kolana, gdyż jedynie dorównuje progowi opłacalności. Ten ostatni – po wzroście inflacji do 2,2 proc. – przesunął się na poziom 2,72 proc. Oznacza to, że trzymając pieniądze na Koncie Oszczędnościowym Profit, realnie nie zarabiamy.

Na szczęście na rynku znajdziemy jeszcze takie rachunki. Szczegóły w rankingu kont oszczędnościowych bloga Obiektywne Finanse.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium wraz z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.