Konto Mocno Oszczędnościowe Alior Banku słabnie

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Bank

Alior Bank nie przedłuży kończącej się dziś promocji Konta Mocno Oszczędnościowego. Jego oprocentowanie spadnie więc z 2,7 do 0,89 proc. Podpowiadamy, co klienci powinni zrobić ze zgromadzonymi na nim pieniędzmi.

Dziś (24 kwietnia) jest ostatni dzień przystępowania do promocji Konta Mocno Oszczędnościowego Alior Banku. Polega ona na podwyższeniu oprocentowania do 2,7 proc. za nowe środki i gwarancji utrzymania stawki przez trzy miesiące od pierwszej wpłaty.

>>chcę otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku na 2,7%<<

Koniec promocyjnego oprocentowania Konta Mocno Oszczędnościowego

Dzięki temu oferta lokuje się wśród najlepszych na rynku (sprawdź ranking kont oszczędnościowych). Jednak, jak dowiedział się blog Obiektywne Finanse, promocja nie zostanie przedłużona. Dziś jest więc ostatnia okazja, by je otworzyć.

Potwierdza to Marcin Herman, rzecznik Alior Banku. – Na ten moment nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy, kiedy i na jakich warunkach zostanie wznowiona – mówi.

Alior_Bank_Konto_Mocno_Oszczednosciowe

Tym samym wysokość odsetek spadnie do standardowych 0,89 proc. w skali roku. Dokładna wysokość oprocentowania wyliczana jest ze wzoru WIBID 1M – 0,55.

Oczywiście nie dotyczy to oszczędności objętych gwarancją. W tym przypadku stawka będzie obowiązywać do czasu upłynięcia regulaminowych trzech miesięcy, licząc od dnia pierwszego wpływu. Jeśli więc ktoś jeszcze dziś zasili otworzy rachunek i zasili je nowymi środkami, to stawka 2,7 proc. będzie przysługiwać mu do 24 lipca.

Konto Mocno Oszczędnościowe pojawiło się w sprzedaży równo rok temu, zastępując Konto Lokacyjne.

Przez ten czas organizacja kierowana przez Krzysztofa Bachtę zorganizowała sześć odsłon oferty specjalnej tego rachunku. Za każdym razem proponowała stawkę 2,7 proc. w skali roku z limitem 100 tys. zł i warunkiem wpłaty nowych środków. Lecz już w marcu, przy okazji szóstej edycji, skróciła okres gwarancji z czterech do trzech miesięcy.

>>chcę otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku na 2,7%<<

Inne konto oszczędnościowe w Alior Banku na 3%

Co teraz powinni zrobić klienci zainteresowani atrakcyjnym oprocentowaniem bez mrożenia pieniędzy? Mogą przenieść je do innego banku. Opłacalne opcje znajdziemy we wspomnianym rankingu kont oszczędnościowych.

Alior_Bank_Konto_Jakze_Osobiste

Drugie rozwiązanie to otwarcie w Alior Banku rachunku bieżącego o nazwie Konto Jakże Osobiste. Jego posiadaczom przysługuje 3 proc. na rachunku oszczędnościowym z gwarancją utrzymania stawki do końca roku (limit wpłat wynosi 20 tys. zł).

Utrzymanie tego ROR-u jest darmowe pod warunkiem zapewnienia wpływów 1,5 tys. zł miesięcznie i wykonywania kartą transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie. Tutaj znajduje się recenzja Konta Jakże Osobistego.

>>chcę otworzyć ROR w Alior Banku z kontem oszczędnościowym na 3%<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.