BNP Paribas znów najlepszy w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm

BNP Paribas powoli zdominowuje Ranking Odpowiedzialnych Firm w swojej branży. Właśnie okazał się najlepszy drugi raz z rzędu i po raz czwarty od 2013 r. Za to po raz pierwszy sektor finansowy ma swoich przedstawicieli na podium klasyfikacji ogólnej.

Tegoroczna edycja (XIII) Rankingu Odpowiedzialnych Firm, który klasyfikuje instytucje z rodzimego rynku pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu, była szczególna. Po raz pierwszy na podium jego klasyfikacji generalnej znalazł się przedstawiciel branży finansowej. Właściwie zmieściły się na nim trzy takie organizacje: BNP Paribas, Santander i Ergo Hestia. Obok nich do najlepszej trójki zaliczono Polpharmę, Coca-Colę i Orange.

BNP Paribas mocny w działaniach z zakresu CSR

W gronie 72 podmiotów sklasyfikowano 14 instytucji sektora finansowego. To o dwie więcej niż przed rokiem i wyrównanie rekordowej liczby audytowanych firm. Poprzednio tyle instytucji z branży poddało się ocenie specjalistów od CSR w roku 2016 i 2009.

BNP Paribas Bank Polska

Podobnie jak przed rokiem w sektorowym rankingu najlepszy okazał się BNP Paribas. Dla organizacji zarządzanej przez Przemysława Gdańskiego to czwarty taki triumf w ostatnich siedmiu latach. Poprzednio zwyciężała ona jeszcze w roku 2016 i 2013. Tym samym BNP Paribas stał się samodzielnym liderem w liczbie zwycięstw rankingowych. Do tej pory miano to dzieliła z ING Bankiem Śląskim. Ten w tym roku uplasował się na czwartym miejscu, zaliczając spadek o dwie pozycje.

Pozycja lidera w tak prestiżowym zestawieniu to dla nas ogromne wyróżnienie, docenienie zaangażowania i wytężonej pracy wszystkich pracowników. Oni każdego dnia swoją pracą wzmacnia odpowiedzialność naszej instytucji oraz angażują się w ważne inicjatywy prospołeczne i środowiskowe. Awans w klasyfikacji generalnej rankingu na pierwszą pozycję to ogromna radość, ale też zobowiązanie do dalszej pracy – komentuje Maria Krawczyńska z BNP Paribas.

Przypomnijmy, że niedawno organizacja kierowana przez Przemysława Gdańskiego została wyróżniona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za najwięcej zrealizowanych działań CSR w branży finansowej.

CSR w bankach

Oprócz instytucji ING Banku Śląskiego gorzej niż przed rokiem wypadł jedynie Bank Millennium. Większość uwzględnionych podmiotów z branży poprawiła swoją ubiegłoroczną lokatę. Największy awans wypracowała Ergo Hestia.

Przez 12 lat przez Ranking Odpowiedzialnych Firm przewinęło się ponad 200 podmiotów. Tylko osiem z nich jest notowanych od początku tworzenia zestawienia. Wśród nich są: Santander, Citi Handlowy, Bank Millennium i Provident.

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2019 – branża finansowa

lp. Firma pkt Zmiana r/r
1. (1.) BNP Paribas 470 =
2. (2.) Santander 460 +1
3. (3.) Ergo Hestia 440 +5
4. (6.) ING Bank Śląski 410 -2

Citi Handlowy 410 +2
5. (7.) BGK 400 =

Bank Millennium 400 -1

PZU 400 powrót
6. (9.) Provident 370 +1
7. (14.) ANG Spółdzielnia 320 +2
8. (16.) Aviva 300 +2
9. (21.) PKO BP 250 +2
10.mBank240+2
11.Credit Agricole130powrót
© blog Obiektywne Finanse, źródło: rankingodpowiedzialnychfirm.pl; w nawiasie miejsce w klasyfikacji generalnej

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.