Konto Oszczędnościowe Profit wciąż z przyzwoitą stawką 2,7%

Konto Oszczędnościowe Profit banku Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium wciąż przynosi 2,7 proc. odsetek, jeśli ulokuje się na nim nowe środki. Teoretycznie na rynku są lepsze oferty, ale ta też ma swoje zalety i może być dobrą opcją dla posiadaczy nadwyżek.

W Banku Millennium rozpoczęła się XV edycja promocyjnego oprocentowania środków na koncie oszczędnościowym. Ku zadowoleniu klientów organizacja, którą kieruje Joao Bras Jorge, utrzymała stawkę na niezmienionym poziomie.

>>otwieram Konto Profit wraz z ROR-em<<

Konto Oszczędnościowe Profit z dłuższą gwarancją wyższych odsetek

Oznacza to, że wpłacając nadwyżkę względem stanu z 20 lipca, zarobi się 2,7 proc. w skali roku. Okres naliczania podwyższonego oprocentowania został wydłużony z 92 do 100 dni, licząc od pierwszego zasilenia nowymi środkami. Przy ustalaniu tych ostatnich Bank Millennium bierze pod uwagę stan: konta osobistego, oszczędnościowego, lokat, rachunków technicznych i produktów strukturyzowanych.

Konto Oszczędnościowe Profit 2.7%

Maksymalny wkład objęty podwyższonymi odsetkami wynosi 100 tys. zł. Nadwyżka jest oprocentowana na 1,4 proc. Natomiast standardowa stawka to 0,6-1,1 proc. w zależności od salda. Promocja obowiązuje do 7 września.

Konto Oszczędnościowe Profit dostępne jest wraz z ROR-em o nazwie Konto 360°. W każdym miesiącu można wykonać z niego jeden darmowy przelew. Za każdy następny płaci się 7,5 zł.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium wraz z ROR-em<<

Konto oszczędnościowe Banku Millennium dobre na przeczekanie

Przy inflacji na poziomie 2,6 proc. stawka 2,7 proc. oznacza realną stratę (kupon trzeba bowiem pomniejszyć o podatek Belki – na rękę dostaje się 2,19 proc.). Mimo to warto docenić konto oszczędnościowe Banku Millennium. Dlaczego?

Co prawda kilka podmiotów płaci więcej, ale z reguły kieruje swoje promocje tylko do nowych klientów. Ponadto w ramach tych ofert specjalnych można ulokować nie więcej niż 10-50 tys. zł (szczegóły dostępne tutaj). Wyjątek stanowi tylko Getin Bank, który proponuje 3 proc. i pozwala na wpłatę 200 tys. zł.

oszczędności na koncie

W dodatku Konto Oszczędnościowe Profit cechuje się dużą przewidywalnością. Dzień badania salda wyznaczany jest na ostatni dzień starej promocji. Jakie to ma znaczenie?
By zarabiać 2,7 proc., można cały czas obracać tymi samymi pieniędzmi. Wystarczy wycofać je ostatniego dnia starej promocji (piątek/sobota) i wrócić z nimi po rozpoczęciu nowej (niedziela/poniedziałek). W ten sposób obchodzi się warunek wpłaty nadwyżki.

Dlatego konto Profit warto wykorzystać do przetrzymania nadwyżek do czasu znalezienia lepszych okazji. Zawsze lepiej zarabiać / tracić niewiele, niż tracić jeszcze więcej, gdy pieniądze trzyma się w domu albo na nieoprocentowanym ROR-ze.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Banku Millennium wraz z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.