Konto na przelew znów w ING Banku Śląskim

IKZE w ING Bank Śląski oraz oprocentowanie konta OKO

By w kilkadziesiąt minut otworzyć konto na przelew w organizacji zarządzanej przez Brunona Bartkiewicza, trzeba spełnić dwa warunki. Dostęp do pełnej funkcjonalności rachunku wymaga jednak wizyty w oddziale.

Po przeszło dwóch latach ING Bank Śląski przywrócił możliwość otwarcia konta online poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku. Aktywacja ROR-u założonego tą metodą następuje w ciągu godziny od złożenia wniosku. Jak to wygląda w praktyce?

Konto na przelew krok po kroku

Najpierw w formularzu stronie banku z lwem uzupełnia się podstawowe dane osobowe. Później weryfikuje numer podanego telefonu, podając otrzymany SMS-em kod. Następnie wybiera się produkty dodatkowe: kartę fizyczną (przywiezie ją kurier) lub mobilną (można nią płacić po aktywacji konta). W dalszej kolejności załącza się skanu dowodu i podaje dane kontaktowe

wniosek online

Wreszcie przychodzi czas na wykonanie transferu o wartości 1 zł z już posiadanego rachunku bieżącego. Można to zrobić tradycyjnie lub wybrać szybki przelew obsługiwany przez firmę Blue Media (chodzi o tzw. pay-by-link, który używany jest np. w zakupach w sklepach internetowych).

Podane we wniosku dane są porównywane z tymi, które widnieją na przelewie autoryzacyjnym, tj. wysyłanym przez klienta starającym się o ROR. Operacja zakończy się powodzeniem, jeśli dane będą się zgadzać (dlatego tak istotne jest ich aktualizowanie).

konto na przelew w ING Banku Śląskim

Żeby jednak taki ROR miał pełną funkcjonalność, jego posiadacz musi potwierdzić swoją tożsamość w oddziale organizacji kierowanej przez Brunona Bartkiewicza i umieścić podpis na karcie podpisów.

Do tego momentu nasze konto nie pozwala m.in. na: założenie profilu zaufanego, złożenie wniosku w ramach programów „Dobry start” i „Rodzina 500 plus” czy otwarcie kolejnego rachunku w innym banku za pomocą przelewu – wyjaśnia Joanna Majer-Skorupa z ING Banku Śląskiego.

Konto na przelew w ING Banku Śląskim nie dla każdego

Uwaga! By otworzyć w nim konto na przelew, należy wykonać transfer z rachunku potwierdzonego w oddziale (stosowna wzmianka o tym musi się znaleźć w Rejestrze Rachunków Bankowych). Ponadto akceptowane są jedynie te pochodzące z:

 • Alior Banku,
 • Banku Pocztowego,
 • Banku Millennium,
 • mBanku,
 • Banku Pekao,
 • Santandera.
przelewy online

Dlaczego? Te podmioty, tak jak ING Bank Śląski, korzystają i zasilają danymi Rejestr Rachunków Bankowych.

To baza ROR-ów założonych w ten sposób, którą ZBP i KIR otworzyli celem przeciwdziałania nadużyciom. To właśnie zawieranie umów na tzw. słupy i kradzież tożsamości nieświadomym tego osobom skłoniło KNF w lipcu 2017 r. do wydania rekomendacji zakazującej bankom oferowania tej usługi.

Stosujemy wzmożone środki bezpieczeństwa finansowego. Prowadzimy analizę rachunków otwartych zdalnie pod kątem oszustw – mówi Joanna Majer-Skorupa.


Maciej Kusznierewicz

1 Komentarz

 1. ING Bank Slaski to jedna wielka pralnia brudnych pieniedzy majaca daleko w powazaniu bezpieczenstwo klientow. Jestem ofiara oszustwa w wyniku czego przelalem srodki na konto zalozone wlasnie w ING Bank Slaski. Wielokrotnie ja i moj bank informowalismy typow z ING Bank Slaski o tym, ze ktos pierze u nich kase i prosilismy o zwrot srodkow lub podanie danych osobowych wlasciciela konta. Podalismy nawet sygnature sprawy, ktora toczy sie w Niemczech. Na nic to wszystko bylo, nawet nie raczyli odpowiedziec !

  Jesli ING Bank Slaski jest tak dobry jak mowia, to dlaczego nie weryfikuje drugi raz osoby zakladajacej konto ? Jesli banki tak nawzajem sobie ufaja, to kto bedzie ponosic wine, jesli przelew bedzie pochodzic z konta ktora takze nalezy do slupa ? Oczywiscie na to pytanie nie uzyskacie odpowiedzi od banksterow z ING Bank Slaski. Dla nich liczy sie zakladanie kont na mase a nie jakosc uslug!

  „Know Your customer” – to powinna byc pierwsza zasada przy zakladaniu konta. Tylko osobiste zakladanie konta powinno byc dozwolone a nie na podstawie skradzionych danych. KNF tutaj wykazal sie inteligencja psa Szarika… i dalej zezwala na machloje na duza skale!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.