Konto oszczędnościowe Banku Pekao znów lepiej oprocentowane

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

W promocji adresowanej głównie do nowych klientów konto oszczędnościowe Banku Pekao daje zarobić 2 proc. w skali roku. Obecnie tylko dwie instytucje na rynku oferują wyższe odsetki.

Podmiot kierowany przez Leszka Skibę uruchomił kolejną edycję promocji, w ramach której płaci 100 zł nowym klientom za otwarcie ROR-u i korzystanie z niego. Przy okazji dorzuca bonus w postaci dobrze (jak na obecne czasy) oprocentowanego konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe Banku Pekao w rynkowej czołówce

Stawka wynosi 2 proc. w skali roku i obejmuje środki do 20 tys. zł. Bank Pekao nalicza ją przez cztery miesiące (120 dni) od otwarcia rachunku. Później kupon obniży się do standardowej wysokości, czyli 0,1 proc. Promocja dostępna jest do 30 września.

konta oszczędnościowe do gromadzenia nadwyżek pieniężnych
fot. pixabay.com

Tym samym instytucja z żubrem w logo po trzech miesiącach wraca do czołówki rankingu kont oszczędnościowych. Co prawda zimą płacił on 3 proc., ale to było przed serią obniżek stóp procentowych przez RPP. Obecnie tylko w dwóch organizacjach znajdziemy lepiej oprocentowany rachunek. Chodzi o mBank i Credit Agricole, gdzie zarobimy 2,5 proc. Tu szczegóły.

Z oferty skorzystają nie tylko nowi klienci, którzy zawrą również umowę o ROR. W regulaminie znajduje się furtka umożliwiająca otwarcie promocyjnego konta oszczędnościowego osobom, które już są związane z Bankiem Pekao. Jednak chodzi o nieaktywnych klientów. Dokładnie: w okresie od 1 stycznia 2019 do 30 czerwca br. średnie miesięczne saldo na wszystkich należących do nich rachunkach i lokatach nie mogło przekraczać 50 zł.

Lokata PeoPay w aplikacji Banku Pekao

Konto oszczędnościowe Banku Pekao prowadzone jest bezpłatnie. Wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym oprocentowaniem, lecz także darmowymi przelewami wewnętrznymi, tj. na ROR zwany Kontem Przekorzystnym, bez limitu. Ale żeby tak się stało, transfer należy wykonać w aplikacji mobilnej (PeoPay). W przeciwnym razie pojawi się opłata w wysokości 7 zł.

>>otwieram konto oszczędnościowe Banku Pekao wraz z ROR-em i premią<<

Premia za otwarcie konta osobistego w Banku Pekao

A jak zdobyć premię 100 zł za otwarcie konta osobistego? W tym celu trzeba:

  1. Do 30 września zawrzeć umowę z użyciem metody na selfie (biometrii twarzy)
  2. Do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta i w każdym z trzech kolejnych miesięcy:
    • zapewnić wpływ min. 500 zł,
    • wykonać jedną transakcję kartą lub aplikacją PeoPay,
    • zalogować się do aplikacji.
Premia za otwarcie konta

Co z kosztami utrzymania ROR-u (6 zł + 3 zł)? Tych można uniknąć, wykazując się co miesiąc aktywnością (wpływ 500 zł + jedna transakcja plastikiem). Wówczas zyskuje się też prawo do dwóch darmowych wypłat z obcych bankomatów w miesiącu. Normalnie za każdą taką operację Bank Pekao nalicza prowizję 2 proc. (min. 5 zł).

Jednak należy uważać na płatne SMS-y do autoryzacji. Jeden kosztuje 20 gr. Lepiej więc zatwierdzać transakcje w aplikacji mobilnej, co jest bezpłatne.

>>otwieram konto w Banku Pekao i chcę otrzymać 100 zł premii<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.