Getin Bank wciąż dobry do oszczędzania

Konto Proste Zasady getin bank

Wskutek wiosennych obniżek stóp procentowych Getin Bank – tak jak inne instytucje – mocno obniżył oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Ale na tle konkurencji wciąż pozostaje ono sensowne, co sprawia, że ulokowanie tam nawet 220 tys. zł będzie dobrym pomysłem.

Getin Bank przez lata słynął z bardzo dobrej oferty depozytowej. Na lokatach i kontach oszczędnościowych proponował stawki, którymi wyróżniał się na tle konkurencji.

Dziś, w covidowej rzeczywistości, czyli przy niemal zerowych stopach procentowych i podwyższonej inflacji (średnia od początku roku to 3,9 proc.), nadal tak jest. Depozyty dostępne w organizacji kierowanej przez Artura Klimczaka wciąż należą do najlepiej oprocentowanych.

Getin Bank dobrze płaci za oszczędności

Oczywiście ich atrakcyjność wskutek przeprowadzonej wiosną przez Radę Polityki Pieniężnej serii cięć kosztów pieniądza (główna stopa zmalała z 1,5 do 0,1 proc.) zmalała. Jeśli jednak mamy wolne kilkanaście tysięcy złotych i stronimy od bardziej ryzykownych rozwiązań typu fundusze inwestycyjne czy giełda, warto pomyśleć nad ulokowaniem ich w Getin Banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

Możemy na tym zarobić:

  • 2 proc. na koncie oszczędnościowym,
  • 1,5 proc. na dwumiesięcznej Lokacie Mobilnej.

Obie oferty mają charakter promocyjny i skierowane są do nowych klientów. Na obu można ulokować po maksymalnie 10 tys. zł.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2% z ROR-em i lokatą na 1,5%<<

Jak zarobić więcej na koncie oszczędnościowym i lokacie w Getin Banku?

By aż przez 12 miesięcy cieszyć się 2-proc. stawką na koncie oszczędnościowym (obecnie więcej płacą tylko mBank i Credit Agricole), należy:

  • otworzyć ROR o nazwie Konto Proste Zasady (darmowe już przy jednej płatności kartą albo Blikiem na dowolną kwotę) – przez kuriera lub w oddziale,
  • co miesiąc zasilać je min. 1,5 tys. zł,
  • wyrazić zgody marketingowe.
Karta debetowa Getin Banku z własnym zdjęciem

Dodajmy, że do końca 2020 r. wszystkie przelewy internetowe z rachunku oszczędnościowego na bieżący są darmowe. Standardowo tylko raz w miesiącu można bezpłatnie wypłacić tak środki. Za każdy kolejny transfer płaci się 9 zł.

Lokatę na 1,5 proc. (lepszą stawkę znajdziemy tylko w Nest Banku, Santanderze i Idea Banku) założymy tylko raz. Zrobimy to w aplikacji Getin Mobile w ciągu 30 dni od jej aktywacji (przy kolejnych lokatach stawka maleje do 0,4 proc.). Nie musimy otwierać ROR-u, ale musimy wyrazić zgody marketingowe.

Bonus za konto osobiste z polecenia

Jeśli jednak zawrzemy umowę o konto osobiste, podając we wniosku kod polecający, i przez trzy kolejne miesiące będziemy zasilać ROR 1 tys. zł przelewem z innego banku, otrzymamy 50-zł bon zakupowy. Zrealizujemy go w jednym z trzech wybranych sklepów: Allegro, Decathlon lub Empik.com.

Bonus za otwarcie konta w Getin Banku
fot. freeimages.com

Warto dodać, że klienci mający Konto Proste Zasady mogą skorzystać także z drugiej promocyjnej oferty Elastycznego Konta Oszczędnościowego. W tym przypadku naliczana przez dwa miesiące stawka wynosi 1 proc. i obejmuje kwoty do 200 tys. zł. Warunkiem jest wpłata nowych środków.

Łącznie można więc sensownie ulokować 220 tys. zł i otrzymać bonus w postaci e-karty prezentowej.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2% z ROR-em i lokatą na 1,5%<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.