Internetowa giełda długów System3000 pomaga odzyskiwać należności

Internetowa giełda długów System3000

Internetowa giełda długów System3000 to narzędzie, które znacznie skraca czas egzekwowania roszczeń. Platforma stanowi też źródło kluczowych w biznesie informacji, które chronią przed nawiązaniem toksycznej współpracy.

Materiał zewnętrzny

Nikt nie chciałby trafić na nierzetelnego kontrahenta. Taka współpraca to ostatnie, czego potrzeba firmie. Może ona poważnie zaszkodzić jej interesom i niekorzystnie wpłynąć na sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Sposoby na odzyskanie zaległych pieniędzy

Niestety spory odsetek podmiotów gospodarczych doświadcza opóźnień w płatnościach ze strony klientów. Zdarza się, że czas oczekiwania na płatność dochodzi do kilku miesięcy. Jednak niekiedy wyegzekwowanie zwrotu należności graniczy z cudem…

walka z lichwą w Polsce

Co może zrobić firma, która ma problem z nieterminowym kontrahentem? Pierwsze rozwiązanie to skierowanie sprawy do sądu. W najlepszym przypadku sprawa zakończy się po kilku miesiącach nakazem zapłaty.

Można próbować miękkiej windykacji, co wymaga czasu i środków. Nie jest to więc opcja dla każdego przedsiębiorcy.

Istnieje znacznie szybsza droga do odzyskania swoich pieniędzy. To wystawienie wierzytelności na platformie System3000.

Czym jest platforma System3000?

Pod tą nazwą funkcjonuje internetowa giełda długów, na której każdy użytkownik może wystawić ofertę sprzedaży swojej należności. Przy okazji może też upublicznić dane zalegającego z płatnością kontrahenta.

przedsiębiorca
fot. freeimages.com

Co daje rejestracja w systemie? Oprócz wierzycieli jego użytkownikami są firmy windykacyjne, które przejmują należność i uwalniają wierzycieli od problemu.

Wystawiając dług na giełdzie wierzytelności, przedsiębiorca może szybko odzyskać zaległe pieniędzy – bez żmudnych procesów sądowych czy egzekucji komorniczych. Po zakupie należności prawo do niej przejdzie na kupującego, a dotychczasowy wierzyciel niemal od ręki odzyska środki. To korzystny układ.

Jak działa internetowa giełda długów System3000?

Internetowa giełda długów to rozwiązanie, które można polecić firmom mającym trudności z odzyskaniem należnych im kwot. Już nie muszą tracić czasu na upominanie dłużników, co bardzo często nie przynosi pożądanych efektów, a generuje tylko u wierzyciela stres i kolejne wydatki.

internetowa giełda długów
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Niektórzy niesolidni kontrahenci przyjmują bowiem taktykę na przeczekanie. Nie reagują na ponaglenia. Czekają, aż druga strona straci najpierw zapał, a później nadzieję na wyegzekwowanie zobowiązań. Robią tak, ponieważ wielu przedsiębiorców woli umorzyć zadłużenie, niż tracić czas na długotrwałe procesy sądowe…

Platforma System3000 znacznie upraszcza odzyskiwanie zaległych kwot. Wierzyciel może na niej wystawić wszystkie roszczenia, które jest w stanie udokumentować. Przykładowym potwierdzeniem istnienia zobowiązania jest:

  • faktura,
  • umowa,
  • nakaz zapłaty,
  • wyrok sądu,
  • inne świadectwo stwierdzające istnienie należności

Natomiast wartość długu i okres jego przeterminowania nie mają żadnego znaczenia. Aby szybko i łatwo odzyskać pieniądze, wystarczy zarejestrować się na portalu i wystawić ofertę.

Sposoby na sprawdzanie rzetelności płatniczej kontrahenta
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Odbywa się to w kilku prostych krokach:

  1. Rejestracja na platformie System3000
  2. Umieszczenie w bazie danych dłużnika
  3. Wybór kancelarii adwokackiej
  4. Powiadomienie dłużnika o zamiarze sprzedaży długu
  5. Zlecenie rozpoczęcia windykacji.

Dlaczego warto korzystać z internetowej giełdy długów?

Internetowa giełda długów to bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko dla podmiotów gospodarczych. Z serwisu skorzystają także osoby fizyczne, które mają długotrwałe problemy z dłużnikami. Sprzedając roszczenie, mają szansę na odzyskanie pieniędzy bez długotrwałych procesów sądowych.

bankowosc_online

Bardzo często już samo zawiadomienie o zamiarze sprzedaży należności działa na dłużników motywująco. Chcą oni uniknąć upublicznienia swoich danych i figurowania w stygmatyzującym rejestrze. Dlaczego?

Przez to może ucierpieć ich wizerunek, co doprowadzi ich do jeszcze większych kłopotów, a nawet upadłości. Korzystają więc z ostatniej szansy na polubowne rozwiązanie sprawy i regulują zaległości.

Zalety używania platformy System3000

Portal System3000.pl to również doskonałe źródło informacji. Dzięki niemu przedsiębiorca może sprawdzić wiarygodność potencjalnego kontrahenta przed zawarciem umowy i podjęciem współpracy.

wybor_konta

Firma z długami może narazić biznes na straty. Lepiej sprawdzić, z kim chce się robić interesy…

W bazie dłużników System3000, która działa jako narzędzie prewencyjne, znajdziemy informacje, czy prawdopodobny kontrahent nie ma zaległości w spłacie innych zobowiązań. Tym samym ustrzeże przed ewentualnymi problemami finansowymi.


System3000.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.