Nowość: konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku nie zachwyca oprocentowaniem, ale jest dostępne bez ROR-u i można z niego pobierać pieniądze bez opłat dowolną liczbę razy w miesiącu. Objęty ochroną BFG rachunek założymy wyłącznie online – przelewem weryfikacyjnym.

Konto oszczędnościowe bez konieczności zakładania ROR-u i bez limitu przelewów w miesiącu to na rynku niemal biały kruk. Gdy większość instytucji raczej zwija ofertę depozytową, Santander Consumer Bank postanowił rozszerzyć wachlarz świadczonych usług właśnie o rachunek oszczędnościowy.

Zalety i wady konta Santander Consumer Banku

Do tej pory organizacja, której twarzą reklamową jest mim Ireneusz Krosny (wcześniej Justyna Kowalczyk-Tekieli), specjalizowała się w kredytach konsumpcyjnych (gotówkowe i ratalne, w tym samochodowe) i kartach kredytowych. Oferowała także lokaty.

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku

Od niedawna prowadzi też darmowe konto oszczędnościowe. W wariancie promocyjnym jest ono oprocentowane na 0,6 proc. w skali roku. Podwyższona stawka obejmuje kwoty do 50 tys. zł (nadwyżka pracuje w tempie 0,2 proc.) i jest naliczana do końca listopada. Później ma spaść do poziomu standardowego, czyli 0,01-0,1 proc. w zależności od salda.

W nowej promocji (do 5 maja) bonusowa stawka wynosi 0,8 proc. i obejmuje kwoty do 100 tys. zł [otwieram].

Co prawda odsetki od takiej kwoty to raptem 20,25 zł, ale gdybyśmy ulokowali ją na pierwszym z brzegu rachunku, po miesiącu otrzymalibyśmy na czysto tylko 4,05 zł. Średnie rynkowe oprocentowanie to bowiem 0,12 proc. i – jak pokazują dane NBP – maleje z miesiąca na miesiąc.

Stawka w wysokości 0,6 proc. nie brzmi jakoś zachęcająco. Na rynku znajdziemy o wiele lepsze propozycje, które dają zarobić nawet 2-3 proc. Jednak oferty te wymagają otwierania konta osobistego w pakiecie. W dodatku większość z nich ma wbudowany miesięczny limit darmowych wypłat – do jednej transakcji.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku?

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku założymy wyłącznie online. Jak to zrobić? Po wejściu na jego stronę należy:

  1. Podać dane kontaktowe
  2. Potwierdzić numer telefonu kodem SMS
  3. Podać dane osobowe
  4. Wyrazić zgody i oświadczenia
  5. Potwierdzić wprowadzone dane
    Robi się to, wysyłając przelew z już posiadanego rachunku w innej instytucji. By weryfikacja się powiodła, dane w przelewie i wniosku muszą się zgadzać.

otwieram konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku

wniosek online
fot. pixabay.com

Ważne! Lista organizacji, z których można nadać transfer uwierzytelniający, obejmuje 13 banków, w tym siedem z pierwszej dziesiątki największych. Wśród nich są m.in. PKO BP, Bank Pekao, Santander, ING Bank Śląski, mBank.

By procedura się powiodła, ROR, z którego wysyłamy przelew, nie mógł zostać otwarty online. Płatność obsługuje znany pośrednik Blue Media, więc całość zajmuje tylko kilka minut.

Bank zastrzega, że na etapie otwierania konta może poprosić o załączenie skanu dowodu osobistego. Robi tak przy zakładaniu lokat online. Tu znajdziemy instrukcję krok po kroku.

Wypłaty z konta oszczędnościowego tylko na rachunek powiązany właściciela

Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku to specyficzny rachunek. Pieniądze można z niego wypłacać tylko na tzw. konto powiązane. Chodzi o ROR, z którego wysłaliśmy przelew uwierzytelniający (później można podpiąć nowe konto).

Takie samo rozwiązanie funkcjonowało w BGŻ Optima. Obecnie stosuje je BFF Banking Group w ramach Rachunku Depozytowego. Jest to nieco uciążliwe, ale minimalizuje ryzyko kradzieży przez nieautoryzowane transakcje.

bankowość internetowa

Obsługa rachunku odbywa się wyłącznie przez system bankowości internetowej. Czyli wpłaty i wypłaty możliwe są tylko w formie bezgotówkowej. Nie można więc zlecić tych operacji w placówkach Santander Consumer Banku.

Dodajmy, że środki zdeponowane w Santander Consumer Banku objęte są ochroną BFG na standardowych zasadach. Oznacza to, że w razie upadłości tego podmiotu klient otrzyma zwrot pieniędzy (wraz z odsetkami) do równowartości 100 tys. euro.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.