Oprocentowane konto Facto w BFF Banking Group

BFF Banking Group

Prawdopodobnie po skargach klientów i interwencji Rzecznika Finansowego BFF Banking Group zmieniła swoją ofertę depozytową, wprowadzając oprocentowane konto Facto. Pieniądze z niego można wypłacać w dowolnym momencie i bez dodatkowych opłat.

Działająca od września na polskim rynku firma BFF Banking Group urozmaiciła ofertę depozytową. Do lokaty Facto z terminem zapadalności od 3 do 60 miesięcy dołożyła oprocentowany rachunek depozytowy.

Stawka wynosi 1 proc. w skali roku. Oprocentowanie jest zmienne i zależne od sytuacji rynkowej.

Konto Facto prawie jak rachunek oszczędnościowy

Normalnie byłaby to kiepska oferta. Lecz po ostatnich obniżkach stóp procentowych (z 1,5 do 0,5 proc.) i ceny pieniądza na rynku międzybankowym warto się nad nią pochylić.

lokaty Facto w BFF Banking Group

Kapitalizacja konta Facto odbywa się co miesiąc, a odsetki naliczane są za każdy dzień trzymania na nim środków. To całkiem inaczej niż na lokatach, w przypadku których odsetki dopisywane są po upływie okresu umownego. Taki mechanizm nieco zmniejsza ich efektywne oprocentowanie, które nominalnie wynosi 2-4 proc.

Co istotne pieniądze z konta depozytowego można wycofać w każdej chwili i bez żadnych konsekwencji. Można pobrać całość lub część pieniędzy, które otrzymamy wraz najbliższą sesją rozliczeniową (polski oddział BFF Banking Group ma rachunki w Santanderze).

Depozytowe konto Facto BFF Banking Group

To istotna różnica w stosunku do lokaty Facto. Jeśli ją zerwiemy, na pieniądze poczekamy 30-35 dni, na co skarżą się klienci. Zdaniem Rzecznika Finansowego taka praktyka narusza polskie prawo. Dlatego wezwał firmę do jej zaprzestania i zagroził podjęciem bardziej zdecydowanych kroków.

Prowadzenie rachunku depozytowego, który przypomina typowe konto oszczędnościowe, jest darmowe. Tak samo jak wszystkie transfery realizowane w miesiącu. Brak limitu darmowych przelewów to rzadkość.

BFF Banking Group zmienia podejście do klienta

Rachunek depozytowy w ofercie polskiego oddziału Banca Farmafactoring nie jest nowością. Zakłada go każdy nowy klient wraz z zawarciem umowy ramowej i o świadczenie usług bankowości elektronicznej.

Rachunek depozytowy jest powiązany z jednym kontem osobistym klienta (przelewy wychodzące możliwe są tylko na ROR podany przy zawieraniu umowy). Służy do zasilania lokat. Jednak do tej pory nie podlegał kapitalizacji. Skąd ta zmiana?

– Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia, jakie w obecnej sytuacji powszechnej niepewności ma wspieranie klientów, którzy chcą mieć dostęp do oszczędności w każdej chwili.Dlatego zdecydowaliśmy się przygotować nową i konkurencyjną alternatywę dla naszych średnioterminowych lokat – argumentuje Krzysztof Kawalec, dyrektor generalny BFF Banking Group w Polsce.

Czym zajmuje się Banca Farmafactoring?

Pamiętajmy, że zdeponowane w BFF Banking Group środki są gwarantowane nie przez polski BFG, tylko jego włoski odpowiednik – Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi – FITD). Wysokość ochrony wynosi tak jak u nas 100 tys. euro.

BFF Banking Group oddział w Polsce

Banca Farmafactoring zajmuje się głównie faktoringiem i zarządzaniem należnościami administracji publicznej. Działa w 12 krajach europejskich. Poza Włochami i Polską są to m.in. Francja, Grecja, Czechy, Słowacja i Chorwacja. Produkty depozytowe dostępne online, które od 2014 r. stanowią dla firmy jedno z narzędzi pozyskiwania finansowania, oferuje w Niemczech, Holandii, Irlandii i Hiszpanii.

W naszym kraju poprzez spółki MEDFinance i Magellan BFF Banking Group jest obecna od 2016 r. Udzielone rodzimym podmiotom pożyczki stanowią 1/6 portfela całej grupy.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.